Düz Rodaj İşlemi
Düz Rodaj İşlemi
Posted in ÜrünlerUygulamalar

Düz Rodaj İşlemi

Cam malzemesinin mat ya da parlak görünmesi için yapılan işlemlere rodaj işlemi denir. Düz bir şekilde yapılan işlemler düz rodaj işlemi olarak tanımlanır. Cam malzemesinin çok daha etkili bir görselliğine kavuşması noktasında profesyonel çözümler ortaya koyan rodaj işleminin şekilli olarak yapıldığı da bilinmektedir. Bu durum cam malzemesinin çok daha kullanışlı bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılmaktadır.

Günümüz itibariyle cam malzemesinin çok farklı formatlarda kullanıldıkları bilinmektedir. Rodaj işlemi sayesinde camlar çok daha kullanışlı bir forma kavuşmaktadır. Rodaj işleminin cam malzemesinin kenarlarının ve köşelerinin etkili bir düzeyde perdahlanmasını mümkün kıldığı bilinmektedir. Bu noktada cam kenarlarının son derece keskin olabildiği bilinmektedir. Cam kenarındaki keskinliğin giderilmesi konusunda rodaj işlemi her zaman iddialı bir konumda yer almaktadır.

Düz Rodaj İşlemiDüz Rodaj İşlemi Nasıl Yapılır?

Cam kenarları ve köşeleri 90 ya da 45 derecelik eğimlerle perdahlanmasının yapılması işlemi rodaj işleminin isabetli bir şekilde yapılmasına bağlıdır. Yine cam malzemesinin yay biçiminde perdahlamasının yapılması da rodaj işlemi sayesinde mümkün olmaktadır. Ayrıca balık sırtı olarak tabir edilen tarzdaki işlemler de rodaj işlemi sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Özellikle cam işleme alanında kullanılan teknolojilerin gelişmesine paralel olarak rodaj işleminin de çok daha başarılı bir şekilde hayata geçirildiği bilinmektedir. Bu kapsamda cam kenarlarının ve köşelerinin çok daha güvenli bir hale getirilmesi konusunda rodaj işleminin etkili olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Rodaj işlemi profil olarak yapılabildiği gibi şekilli olarak da yapılmaktadır. Bu noktada söz konusu işlemlerin etkili bir düzeyde yapılması noktasında yeni nesil teknolojiler devreye girmektedir.

Düz Rodaj Makinesi Ne İşe Yarar?

Düz rodaj işlemi gündeme geldiği zaman ileri teknolojik makineler karşımıza çıkar. Bu makilerden birisi olan düz rodaj makinesi, etkili bir şekilde cama şekil vermek konusunda iddialı bir makine olarak karşımıza çıkmaktadır. Camların taleben uygun bir şekilde perdahlanması noktasında bu tür makineler her zaman üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır. Tam da bu noktada düz rodaj makinelerinin etkili bir düzeyde çalışması için bu alanda uzman olan personellere ihtiyaç duyulmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button