Nano Temperli Cam Nedir, Nerelerde Kullanılır, Nasıl Yapılır?
Nano Temperli Cam
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Nano Temperli Cam Nedir, Nerelerde Kullanılır, Nasıl Yapılır?

Nano temperli cam nedir? Son zamanların nitelikli bir yapı malzemesi olan nano temperli camlar nerelerde kullanılır? Nano cam esnek yapısı sayesinde kırılmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Nano camlar yüzeylerinde parmak izi görüntüsü oluşmaz. Parmak izi bırakmaması ve ince yapısı sayesinde sıkça tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Bu ürün 9 H sertliklidir. Bunun anlamı metallere karşı oldukça dayanıklıdır.

Nano camlar, likit cam malzemelerden yapılır. Bu ince görüntüsünün arkasında bu malzeme vardır. Diğer seçeneklere oranla çok daha az kırılma yaşanır, sağlam ve güvenli bir malzemedir. Bu özelliği ile de kullanıcılar tarafından nano cam öncelikli tercihler arasında yer alıyor. Bu camların kullanım alanları özellikle son zamanlarda telefon koruyucu camları olarak karşımıza çıkıyor.

Temperli Cam Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Nano cam gibi temperli cam da 9 H sertliktedir. Güçlü ve güvenli bir cam formudur. Temperli cam kırılmaya karşı dayanıklı yüksek derecede ısı işlemi görerek üretilen bir cam çeşididir. Aynı kalınlıkta üretilen farklı birçok cam çeşidine göre beş kat daha dayanıklıdır. Bu özelliğinden dolayı halk arasında kırılmaz cam ya da güvenli cam olarak bilinir. Temperli camlar kırılma durumunda keskin olmayacak kadar küçük zararsız parçalara ayrılır, bir nevi patlar temperli camların bir çok kullanım alanı vardır. Örneğin;

*Araç camlarında

*Polis merkezleri

*Askeri kurumlar

*Telefon kulübeleri

*Bina dış cepheleri

Gibi örneklere rastlamak mümkündür. Durum böyle olunca sağlamlığına ihtiyaç duyulan birçok alanda temperli cam tercih edilir.

Nano Temperli Cam Nasıl Yapılır?

Cam temperleme işlemi özel bir ısıtma tekniği ile belli bir sıcaklık derecesinde hızlı bir şekilde soğutulur. Bunun sonucunda cam sertleşir. Nano cam ve temperli cam arasındaki farka bir göz atalım. Nano camın ince olması ve esnekliği sayesinde hemen kırılmamasını ilk madde olarak sayabiliriz.

Temperli camlara oranla özellikle telefon ekran koruyucu camlarında tercih edilmesinin asıl sebebi budur.  Son zamanlarda nano temperli cam ürünlerine olan ilgi ve ihtiyaç gün geçtikçe artış göstermektedir. Böylece firmamız tam da talebinize uygun olabilecek bir şekilde nano camların temin edilmesi de mümkün olacaktır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button