Temperli Cam Dış Cephe Avantajları
Temperli Cam Dış Cephe Avantajları
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Dış Cephe Avantajları

Günümüzdeki birçok modern yapının dış cephesinde cam kullanılır. Estetik olması, ışıltısı ve yapıları daha gösterişli kılmasından dolayı özellikle tercih edilir. Avantajları temperli cam dış cephe kullanımını artırıyor. Kısa bir süre içinde bütün yapılarda temperli cam görebiliriz. Klasik beton yapıların bakımları daha zordur. Boya gibi külfetli işleri vardır. Oysa temperli camlar, kullanıcısına daha az maliyetli kullanım özellikleri sunar. Peki, temperli camların dış cephe kaplamadaki avantajları nelerdir. Temperli camların avantajları arasında şunlar vardır;

  • Temperli camlar yoğun kir tutmaz. Belli aralıklarla yapılan silme işlemi camı temizleyecektir.
  • Güneş ışığından daha fazla yararlanmak için de idealdir.
  • Cam olması güneşin içeri girmesine yardımcı olacaktır.
  • Modern camlı yapılar müşterilerden daha fazla talep görüyor.
  • Ticaret mantığı ile düşünüldüğünde faydası çoktur.

Temperli camların dış cephe kaplamalarında etkili bir düzeyde kullanıldığını ifade edebiliriz. Bu durum söz konusu ürünlere olan ilgiyi de arttırmaktadır.

Temperli Cam Dış Cephe Konforu

Çocuğu veya ev hayvanı olanlar yaşam alanlarında cam kullanmaktan çekinir. Bunun nedeni kırıldığında zarar verme ihtimalidir. Temperli olanlar, camlar içerisinde güvenliği en yüksek seviyede olan olarak nitelendirilebilir. Güvenlik camları olarak adlandırılmasında darbelere karşı gösterdiği yüksek direnç etkilidir. Klasik camlara oranlar 5 kat daha dirençlidir. Direncini 650 derecelik ısıdan sonra gördüğü soğuk işlemiyle elde eder.

Temperli Cam Dış Cephe AvantajlarıÇok büyük ve ciddi bir darbe alması durumunda temperli cam kırılır. Ancak diğer camlar gibi keskin parçalara ayrılarak dağılmaz. Parçalanma keskin olmayan küçük parçalar halindedir. Bu durum kırılma durumunda çevredeki canlılara zarar verme ihtimalini minimuma indirir. Yaşam alanlarınızın konforunu ve ışıltısını korkmadan kullanacağınız temperli camla artırabilirsiniz.

Temperli Cam Tercihi

Ülkemiz ılıman iklim şartlarına sahiptir. En yüksek sıcaklıklar Güney Doğu Anadolu, en yüksek soğuklar ise Doğu Anadolu’da görülüyor. Bölgelere gittiğimizde birçok yapıda cam kaplamaları görürüz. Çünkü kullanılan temperli cam, yüksek sıcaklıktan ve soğuktan etkilenmez.

Olumsuz iklim ve hava şartlarına karşı temperli cam dış cephe kaplamaları tercih edilebilir. Bu tercih yapınızı daha modern gösterecektir. Modern görüntünün yanı sıra temizliğinin kolay olması gibi avantajlar da sağlayacaktır. Uzun yıllar güven içinde kullanabilirsiniz.

Temperli Dış Cephe Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Binaların dış cephe ve iç mekanlarında temperli cam kullanılmaktadır. Temperli cam kullanmanın amacı, camların kırılmaya karşı daha güvenli ve güvenli olmasını sağlamaktır. Aslında, beyzbol topları, kayalar ve hatta taşlar gibi ağır nesnelerden gelen şiddetli darbelere dayanabilir. Bu nedenle ev dekorasyonu, dekorasyon vb. gibi farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Temperli Dış Cephe Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Temperli cam olarak da adlandırılan temperli cam, yüzey özelliklerini değiştirmek için kimyasal bir işlemden geçirilmiş bir cam türüdür. Temperli cam, genellikle orijinal cama %4 ila %10 arasında özel malzemeler eklenerek yapılır. Bu özel bileşenler, kırılmaya ve kırılmaya karşı normal camdan daha dayanıklı olmaları için darbeye dayanıklı malzemelere kimyasal olarak eklenir. Bu da son zamanlarda çok daha geniş kapsamlı bir şekilde bu tarz yapı malzemelerine olan ihtiyacın artış göstermesi anlamına gelmektedir.

Günümüz koşullarında dış cephe uygulamalarına olan ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda yaşam alanlarında bu tarz uygulamalarla sıklıkla karşılaşmak da mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada temperli dış cephe tasarımları sayesinde yaşam alanlarının çok daha üst düzeyde bir konfora sahip olduklarını da ifade edebiliriz. Böylece son zamanlarda yeni nesil çözümler ortaya koymak konusunda temperli camların üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarını da rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Temperli Cam Dış Cephe Tasarımları

Temperli Cam Dış Cephe Tasarımları

Temperli Cam Dış Cephe Tasarımları

Temperli cam dış cephe tasarımları son zamanlarda etkili bir düzeyde talep görmektedir. Burada bilmeniz gereken ilk şey, temperli camın herhangi bir cam türü olmadığıdır. Normal camdan daha güçlü olması için özel olarak yapılmıştır. Bu da küçük parçalara ayrılmadan yüksek darbe ve kör kuvvete dayanabileceği anlamına gelir. Bu, kırılmadan veya çatlamadan su ve buharın ağırlığına dayanabileceğinden, duş kapıları ve pencereleri olarak kullanım için idealdir.

Temperli camın bir diğer faydası da, zamanla daha az bakım ve temizlik anlamına gelen çizilmelere karşı dayanıklı olmasıdır. Ancak bu aynı zamanda, yerindeyken camı çizecek bir şey olursa, ne olduğunu anladığınızda etrafta herhangi bir çatlak veya kırık parça olmayacağı anlamına gelir!

Temperli cam, çocukları veya evcil hayvanları olanlar için de harikadır. Çünkü yanlışlıkla üzerine bir şey çarptığında kırılmaz. Çocuklarınızın veya köpek yavrularınızın keskin kırık cam parçaları tarafından kesilmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button