Temperli Cam Dış Cephe Nasıl Yapılır?
Temperli Cam Dış Cephe Nasıl Yapılır?
Posted in Temperli Cam

Temperli Cam Dış Cephe Nasıl Yapılır?

Günümüz modern ve dekoratif yaşamın vazgeçilmez parçalarından birisi elbette camdır. İç ve dış dekorasyonda, mobilyalarda, dış cephe giydirmelerde ve daha birçok yerde kullanılmaktadır. Daha çok tercih edilen temperli cam dış cephe giydirme işlemlerinde önemli bir yere sahiptir. Cam cepheler, günümüzde iş merkezleri, konutlar, plaza ve holdinglerde kullanılır.

Cam giydirme işi dikkat ve düzenle yapılmalıdır. Genelde çok yüksek binalara uygulandığı için her açıdan özen gösterilmesi zorunludur. Güvenli olduğuna dikkat etmek gerekir. Dikey ve yatay profillerden oluşan iskelelere güçlendirilmiş dış cephe camları monte edilir. Camlara özel bondingleme ve macunlama işlemi uygulanır. Kullanım şartlarına göre temperli ya da lamine cam kullanılır.

Temperli Cam Dış Cephe Hangi Avantajları Sunar?

Dış cephe için cam kullanılan yerlerde. Özellikle camların dış yüzeyine temper işlemi yapılmaktadır. Elbette ki cam dış cephe sistemlerinin birçok avantajı vardır;

  • Binaya estetik bir görünüm kazandırır.
  • Dış cepheyi yağmurdan ve rutubetten korur.
  • Gürültüyü önler.
  • Yalıtım kullanımına engel olmaz.
  • Doku veya renk bozukluğu gibi sıkıntıları yoktur.
  • Oldukça hafiftir.
  • Çevre dostudur.
  • Güneşin zararlı ve fazla ışınlarından korur.
  • Binanın dış cephesi için gereken bakım ve onarım işini aza indirir.
  • Binanın dış duvarlarında oluşan, zararlı olmayan yapı bozukluklarını ve çatlakları kapatır.

Temperli Cam Dış Cephe Nasıl Yapılır?Temperli Cam Dış Cepheler Neden Tercih Edilir?

Özellikle büyük ve yüksek binalar için tercih edilen cam giydirme işleminde temperleme çok önemlidir. Temperli cam dış cepheler diğerlerine göre daha sağlam olmaktadır. Rüzgar, fırtına, deprem veya zaman içinde binanın oturması gibi bazı sıkıntılar bu camlara zarar veremez.

Camların monte edildiği profiller vidayla sabitlenmez. Erkek ve dişi diye adlandırılan taşıyıcılara taşıtılır. Bu sayede herhangi bir sarsıntı anında, profiller hareket edebildiği için camlar kasılmaz. Dolayısıyla camların kırılma ihtimali oldukça azalır. Canı taşıyacak olan tüm profil ve paneller esneyebilecek şekilde yapılmaktadır. Temperli cam dış cephe uygulamaları son zamanlarda sıklıkla uygulanmaktadır. Bu durum temperli camlara olan ihtiyacı da arttırmaktadır. Saraycam bu ihtiyacın karşılanması noktasında her zaman iddialı bir hizmetin merkezinde yer almaktadır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button