Üretim

Bottero Düz ve Şekilli Kesim Makinesi

Kesim

Üretim Planlama departmanından gelen plan doğrultusunda kesilecek camlar, ölçülerine göre minimum fire verecek şekilde optimize edilerek tamamen otomatik makineler ile kesim işlemi gerçekleştirilir.

Bottero Lamine Kesim Makinesi

Kesim

Üretim Planlama departmanından gelen plan doğrultusunda kesilecek camlar, ölçülerine göre minimum fire verecek şekilde optimize edilerek tamamen otomatik makineler ile kesim işlemi gerçekleştirilir.

Lamine

Lamine cam renkli veya renksiz özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma halinde parçaları yerinde tutarak yaralanma risklerini azaltır. Bu özelliği nedeniyle lamine güvenlik camı olarak kabul edilir. Lamine cam, bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önlemesi veya geciktirmesi açısından da doğru bir seçimdir. Laminasyon eğimli veya başüstü camlamaların iç camları için standart ve tipik bir çözümdür.

Lamine, yalıtım camı üniteleri (ISICAM®), renksiz, harmandan renkli, kaplamalı ve ısıl işlemli camlarla birlikte oluşturulabilir. Lamine cam, düşük UV geçirgenliği ile eşyaların doğal renklerinin daha uzun süre korunması ve gürültü kontrolü açılarından da yararlıdır.
Standart Lamine üretimi 0,38 mm kalınlıklı renksiz PVB ile yapılmaktadır. Ayrıca 0.76, 1.14, veya 1.52 mm kalınlıklı yapılabilir. Laminasyonda kullanılan cam/camlar temperli ise 1,52 mm kalınlıklı PVB kullanılmaktadır.

Düz Rodaj Makinesi

Düz Rodaj

Cam kenarlarının elmas taş ile özel olarak tasarlanmış düz rodaj ve şekilli rodaj makinelerinde, perdahlanması ve düzeltilmesi işlemidir. Mat ya da parlak olarak uygulanabilir. 

Düz - Derece Rodaj Makinesi

Farklı kalınlıktaki ve ölçüdeki cam veya ayna kenarlarına hem keskinliğini almak hem de değişik şekiller vermek için rodaj makinalarıyla işlem yapılır.

Derece Rodaj

Camın kalınlık bölümünün istenilen açıda (0 Derece – 45 Derece) taşlanması ile tasarımlarınıza uygun açılar oluşturulur. Derece rodaj daha çok cam fanus, banko camları, dönüşlü vitrin camları, müze camları, teşhir ürünleri konulan her türlü cam uygulamaları gibi alanlarda kullanılır.

Forma Bizote Makinesi

Forma Bizote

Şekilli cam veya ayna kenarlarının kalınlık kısmının 90 derece, üst yüzeyinin ise istenen açıda perdahlanması işlemine forma bizote işlemi denir. Bizote genişliği açı ile değişir. 5 mm. ile 35 mm. aralığında forma bizote genişliği yapılabilmektedir. Forma bizote 3 aşamada yapılmaktadır.Kaba taş ile istenilen genişlikte cam veya ayna yüzeyi aşındırılır. Sonrasında orta taş ile aşındırılan yüzey daha da pürüzsüz hale getirilip ürün son aşama için hazırlanır. Son aşamada seryum oksit kullanılarak parlatıcı keçeler ile cam veya ayna parlatılır. Bu şekilde sanayi tipi bir ürün şık tasarımlara dönüşmüş olur. 

Bizote
 
Cam ve ayna kenarlarının rodaj işlemi sonrasında düz, şekilli ve 45 derece açılı olarak seryum oksit ile işleme tabi tutularak parlatılmasıdır.

 

 

Forma Rodaj Makinesi

Cam kenarlarının elmas taş ile özel olarak tasarlanmış şekilli rodaj makinelerinde, perdahlanması ve düzeltilmesi işlemidir. Mat ya da parlak olarak uygulanabilir. 

Balıksırtı (C) Rodaj
Balıksırtı ve C Rodaj, cam kenarlarının yay biçiminde perdahlanmasıdır.

Kanal Makinesi

Kanal Açma
 
Cam yüzeylerinde dekoratif şekiller oluşturmak amacıyla yapılan oyuk açma işlemidir.
 

Kanal

Cam yüzeyinin bir doğru boyunca belirlenen derinlikte oyularak şekil verilmesine denir. Şekilli kanal işlemi ise cnc makinelerimizde yapılmaktadır. İç dekorasyon ve mobilya sektöründe cam ve ayna yüzeyine düz ve şekilli kanal uygulamaları yapılabilmektedir.

Bavelloni Bizote Makinesi

Bizote

Cam kenarının 90°, cam ön köşesinin ise istenen açıda perdahlanması işlemine denir. Bizote genişliği açı ile değişir. Parlatma, taşlama sonrası matlaşan yüzeyin ikinci bir işlemle parlatılmasıdır. Bu son aşamada seryum oksit kullanılır.

Bizote yapılmış cam ve aynalar mobilya, banyo mobilyaları, inşaat, dekorasyon ve bir çok alanda kullanılmaktadır.

Çift Taraflı Delik Makinesi

Delik

Ürün özellik ve ihtiyaçlarına göre kenar işlemi sonrasında değişik matkap uçları ile havşalı ve havşasız olarak manuel ve cnc makinelerimizde cam ve ayna üzerinde delme işlemi yapılabilmektedir.

Cam kapılar, cam paneller, aynalar üzerindeki vida ve kulp deliklerinin delinmesi işlemi CNC tezgahlarda gerçekleştirilmektedir. Özellikle, temperleme işlemine tabi tutulacak delikli cam levhalarda teknik prosedüre uyulmaktadır. Bu konuda camın kalınlığı, ebatları ve deliğin çapı dikkate alınarak, cam levhanın kenarları, köşeleri ve deliklerin birbirine göre konumları belirlenmektedir.

 

Bottero Pratica GLP CNC Cam İşleme Makinesi

CNC İşleme
 
Teknik resime göre, CNC makinelerde, otomatik olarak
 
delme, rodaj ve kesim işlemleri yapılmaktadır.
 
Gürsan Cam tesislerinde, cam kapılar, lavabo tezgah-
 
ları, şekilli masa camları, bazı mobilya camları gibi de- koratif ve endüstriyel cam ürünlerinin işlenmesi CNC cam işleme makinelerinde gerçekleştirilmektedir.
 
Menteşe ve Kilit Oyguları Açma
 
Cam kapılar üzerinde menteşe ve kilit montajı yapıl- ması amacıyla freze işlemine tabi tutularak oygular açılmasıdır.
 
 

RCN Eva Lamine Makinesi

Cam laminasyon işleminin önemli malzemelerinden biri olan EVA (etilen vinil asetat) film copolymer maddedir. Bu bileşen birçok hammaddenin ısıtılıp karıştırılmasından alınıyor. Eva lamine camların opak, mavi, kırmızı, şeffaf, beyaz, siyah, yeşil vs. Renkleri vardır ve içerisinde plastik hammadde bulunmamaktadır.

Eva lamine camlarının, günümüzdeki yaşamın taleplerinden biri olan estetikliğe kattığı değer önemli bir yere sahiptir. EVA yüksek tutunurluk, kusursuz şeffaflık ve kuvvetli yapıda olması, ses yalıtımına, ultra viole koruma gibi özelliklere ve neme dayanıklılık gibi avantajlara sahiptir.

Kumlama Makinesi

Kumlama

Cam yüzeyinde aşındırma meydana getirerek dekoratif görüntü vererek opaklaştırma işlemidir.

Dikey Cam Yıkama Makinesi

Cam ve aynalara yapılan yüzey ve kenar işlemleri sonrasında ürünler dikey cam yıkama makinesinde yıkanıp sevke hazır hale getirilir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button