Cam Merdiven Korkuluk Modelleri
Cam Merdiven Korkuluk Modelleri
Posted in Uygulamalar

Cam Merdiven Korkuluk Modelleri

Desenli kaplardan cam kapılara uzanan bu serüvenin günümüzdeki şekli cam merdivenlere kadar ulaşmıştır. Cam merdivenler sağlamlığı ve göz dolduran tasarımıyla dikkate değer dekorasyon parçalarıdır. Fakat önemli bir nokta var ki; o da bu merdivenlerde kullanılacak olan korkuluk tarzıdır. Cam merdiven korkuluk modelleri, kullanılan merdivenin tarzına katkı sağlamakla kalmayıp, tasarımına da doğrudan etkide bulunur.

Cam kullanımının bilinen ilk örnekleri Antik Mısır boncuklarıdır. Yapılan kazılarda bu boncuklar dışında kullanılan zikzak desenli birçok kap örneğine de rastlanmıştır. Şimdilerde ise cam, bu kısıtlı kullanım alanının dışına çıkmış, uzay teknolojilerinden sağlık sektörüne kadar olan kullanımıyla neredeyse hayatımızın her alanında yer almaktadır. Bu kullanım alanlarından en popüler olanı ise ev dekorasyonu ve mimaridir.

Cam Merdiven Korkulukların Kullanım Alanları

Cam merdiven tasarımları dış mekanlardan çok iç mekanlarda tercih edilmektedir. Cam merdiven korkuluk modelleri iç mekanlarda tasarım farkını daha net ortaya koymakta ve dekorasyona doğrudan katkı sağlamaktadır. Bu katkıyı büyük ölçüde etkileyen ise korkuluk tasarımında kullanılan malzemeye dahil olan renktir.

Cam Merdiven Korkuluk ModelleriRenkler dekorasyon sonucuna büyük oranda pozitif etki ederler, bu nedenle seçilen korkuluğun modelinin yanı sıra, bu modelin renginin de merdivenin doğal yapısına uygun olarak seçilmesi oldukça elzemdir. Öte yandan korkuluk tasarımı üzerine yapılacak oyma detayları da merdivenin genel havasını oldukça değiştirecek, otantik ya da modern bir çizgi yakalamak konusunda büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Yeni Tasarım Cam Merdiven Korkuluk Modelleri

Cam merdiven korkuluk modelleri, çoğunlukla sıradan korkuluk modellerinin sahip olmadığı bir tasarıma sahiptirler. Bunun en temel sebebi elbette merdiven malzemesinin, diğer merdiven malzemelerinden farklı olmasıdır. Özellikle yeni nesil cam korkulukların yeni tasarım özellikleriyle dikkat çekici özelliklere sahip olduklarını söylemek mümkündür. Tam da bu noktada söz konusu cam korkulukların tasarım özelliklerini incelemek gerekmektedir.

Tasarımda asıl amaç, korkuluk ve merdivenin uygun harmoniyi yakalamasıdır.  Bu nedene bu korkuluk modellerinde ahşap vb. malzemeler kullanmak yerine, camın soğuk yapısına uygun olacak şekilde metal ya da yine cam korkuluk tasarımlarını tercih ederler. Saraycam yeni tasarım cam ürünlerinin adresi konumunda yer almaktadır.

Cam Merdiven Korkuluk Fiyatları

Cam merdivenler için korkulukların uygulanacağı alanın belirlenmesi ve ölçülerin alınmasının ardından fiyatlarda belirlenmektedir. Tercih edilen malzemenin kalitesine göre maliyetler artar ya da azalır. Kaliteli bir malzemenin kullanılması merdiven korkuluğunun ömrünü uzattığı için buna uygun ürünlerin seçilmesi gerekir.

Cam Merdiven Korkuluk ModelleriTemperli camlar insan sağlığı açısından tehdit oluşturmaz. Aynı zamanda paslanmaz ve rahat bir temizlik sağlar. Şık bir kullanım sunması sayesinde birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Materyal kullanımı, ustalık ve montaj gibi faktörler fiyatları etkilemektedir.

Cam Merdiven Korkuluk Avantajları

Cam merdiven korkulukları birçok avantaj sağlamaktadır. Bakım açısından zahmetli değildir. Birçok çeşit ve model seçeneği vardır. Şık, estetik ve modern bir tasarım sağlar. Hemen hemen her alanla rahatlıkla kullanılır. İç ve dış mekanların tasarım olarak güzelleşmesini sağlar. Ekstra bir masrafa ihtiyaç duymaz. Montajı ve işçiliği oldukça kolaydır. Şeffaf bir yapıda olduğu için bulunduğunuz alanın arkasını gösterir. Böylece doğa manzarası kapanma. Özel bir tasarıma sahip olması sayesinde modern mimarinin vazgeçilmez öğelerinden bir tanesidir.

Cam Merdiven Korkuluk Özellikleri

Cam merdiven korkulukları, temperli bir camın aynı boyuttaki iki cam arasına konulması ile elde edilir. İstenilen bölgeye rahatlıkla monte edilebilir. Evlerin iç merdivenleri için modern bir görünüm sağlarken dış mekanlar için de sıklıkla kullanılır. Temperli camın sağladığı avantajdan dolayı emniyetli ve güçlüdür. Kırılmaya dayanıklı olduğu için büyük bir darbe almadığı sürece ömürlüktür. Kırıldığı zaman küçük parçalara ayrılmaz. Bu da insan sağlığı açısından önem oluşturmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button