Cam Merdiven Korkulukları Hakkında
Cam Merdiven Korkulukları Hakkında
Posted in Uygulamalar

Cam Merdiven Korkulukları Hakkında

Alışveriş merkezlerinde insanı çeken birçok unsur bir arada kullanılır. Genel olarak estetik olarak çekiciliği olan AVM’ler insanlar arasında daha popülerdir. AVM’lerin estetik yapısı cam korkuluklar kullanılarak sağlanmıştır. Cam merdiven korkulukları, mekanın genel ışıltısını artırmak için idealdir. Cam korkuluklar sadece alışveriş merkezlerinde kullanılmaz. Konutlarda, iş alanlarında, ofislerde, metro istasyonlarında, tren garlarında karşımıza çıkar.

Katlar arasındaki bağlantıyı sağlayan merdivenlerin güvenliği korkuluk ile sağlanır. Güvenliğin yanında çıkmayı kolaylaştırmak içindir. Çeşitli nedenlerle ve amaçlarla uygulanan merdivenlerinizi görsel olarak eşsiz kılabilirsiniz. Kullanacağınız cam korkuluklar ortamın havasını modernleştirecektir. Ulaşım aracı olan merdivenlerdeki cam korkulukların temizliği son derece kolaydır. Kir tutmayan camları temizlemek için çok zaman kaybetmezsiniz.

Cam Merdiven Korkulukları Hakkında

Modern Cam Merdiven Korkulukları

Cam, yaşam alanlarında çok uzun zamandan geri dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Merdivenlerde korkuluk olarak kullanılması çok yeni değildir. Ancak son zamanlarda kullanımın arttığını gözlemlemekteyiz. Artmasının nedenleri fazladır. En öne çıkan mevzu güvenliktir. İki camın özel PVB yapıştırıcı ile birleştirilmesinden oluşan cam son derece dayanıklıdır. Dışarıdan gelen darbelerden etkilenmez. Güvenliğin yanında tercih edilme nedenleri arasında şunlar da vardır;

  • Çok fazla desen ve model çeşidi vardır. Her alanın estetik yapısını artıracak kadar zengin çeşitliliği bulunuyor.
  • Şeffaf, bronz, mavi, yeşil gibi renk seçenekleri bulunuyor. Şeffaf çok tercih edilmektedir. Ancak geniş ve büyük mekanlarda renkli cam korkuluklar harika durmaktadır.
  • Kir tutmaz, paslanmaz, temizliği çok kolaydır.

Görüldüğü gibi cam merdiven korkuluklar kullanıcısına çok sayıda önemli avantajı sunduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Cam Merdiven Korkulukların Kullanımı

Estetik, modern, temiz, şeffaf ve ışıltı sunan cam merdiven korkulukları cam tutucularla sabitlenir. Sider adı verilen tutucular sayesinde güvenlik maksimum seviyeye çıkarılır. Merdiven, çok katlı yapıların olmazsa olmazlarındandır. Merdivenlerde cam korkuluklara paslanma çelik veya alüminyum eşlik eder. Her iki malzeme ile harika bir uyum yakalar. Dikey, dairesel veya yatay olarak uygulanan merdivenlere uygun cam korkuluk çeşitleri bulunmaktadır. Elbette ki kaliteli bir düzeyde cam merdiven korkuluklarına sahip olmayı isterseniz; bu alanda uzman olan bir firmadan destek almalısınız! Tam da bu noktada Saraycam sizlere mükemmel kalitede bir cam merdiven korkuluk hizmeti sunabilme kabiliyetine sahiptir!

Cam Merdivenler Neden Tercih Ediliyor?Cam Merdivenler Neden Tercih Ediliyor?

Cam merdivenler, evinize biraz stil ve zarafet katmanın harika bir yoludur. Ayrıca evinizi tüm aile için daha güvenli hale getirmenin etkili bir yoludur. Evinize cam merdivenler taktığınızda, her adımda her an neler olduğunu görebileceksiniz. Bu, herkesin nerede olduğunu ve ne yaptığını her zaman bileceğiniz anlamına gelmektedir.

Cam merdivenler, ön giriş, oturma odası ve hatta yatak odaları dahil olmak üzere evinizin birçok farklı alanında kullanılabilir. Bu alanlar, odaya doğal ışığın girmesine izin verirken aynı zamanda gerçekte olduğundan daha büyük hissettirdiği için cam merdivenlerin eklenmesinden yararlanabilir.

Evinize bir cam merdiven kurmaya karar verirseniz, herhangi bir satın alma yapmadan veya herhangi bir müteahhit kiralamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Herhangi bir malzeme veya hizmet satın almadan önce tüm bunların halledildiğinden emin olmak istersiniz, böylece kurulum veya bakım çalışmaları sırasında daha sonra herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Cam merdiven, evinize zarafet, ışık ve renk katmanın harika bir yoludur. Cam bir merdivene sahip olmanın en büyük yararı, onu yapmak için harcanan tüm zor işleri görmenizdir. Metal ve ahşap dahil her türlü malzemeden cam merdiven yapılabilir. Bu merdivenler de oldukça ekonomiktir. Bu nedenle hem işlevsel hem de güzel bir ek arayan ev sahipleri, evleri için bir tane almayı düşünmelidir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button