Dekoratif Cam Bölme Duvar Sistemleri Nedir, Nerelerde Kullanılmaktadır?
Dekoratif Cam Bölme Duvar Sistemleri Nedir, Nerelerde Kullanılmaktadır?
Posted in Dekoratif Camlar

Dekoratif Cam Bölme Duvar Sistemleri Nedir, Nerelerde Kullanılmaktadır?

Dekoratif cam bölme duvar nedir, nerelerde kullanılmaktadır?  Cam bölme duvarlar son yıllarda ofislerde sıkça tercih edilen bir sistemdir. Kullanışlı ve modern görüntüsü ile iç dekor projelerine katılıyor. Dekoratif cam bölme duvar estetik görüntüsünün yanında dar mekânlarda ferah bir görüntü oluşturur. Gün ışığından yararlanmak için de oldukça kullanışlıdır. Çift cam ve tek cam olarak ya da şeffaf ve renkli cam olarak da tercih edilebilir. Eğer isterseniz film uygulaması da yaptırabilirsiniz. Genellikle avmlerde, evlerde ve ofislerde tercih edilir. Ortama kattığı estetik görüntü sayesinde kullanıldığı alana değer katar.

Dekoratif Cam Bölme Duvar Teknik Özellikleri

  • Duvar kalınlığı; 8-12 mm arası
  • Max yükseklik; 4 m
  • Kapı kalınlığı; 8-10-12 mm

Elbette ki dekoratif cam bölme duvarların teknik özellikleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı özellik de çıkmaktadır.

Dekoratif Cam Bölme Duvar Sistemleri Nedir, Nerelerde Kullanılmaktadır?Dekoratif Cam Bölme Duvarların Faydaları Nelerdir?

Cam kapı ya da panel kapı montajı yapılır. Cam kalınlığı +5 cm ya da -5 cm değişebilir. Kablolar, kanal sisteminin içinden geçtiği için estetik görüntüyü bozmaz. Üstelik dekoratif cam bölme duvar, söküldükten sonra yeniden takılabilir ya da geri dönüştürülebilir. Bu yüzden doğa dostudur. Kırılmaz camdan üretilir. Üretiminde üstün teknolojiler kullanıldığı için parmak izi ya da başka leke barındırmaz. Temizliği de kolaydır. Cam bölme duvarların montajı kolaydır. Dübel vida ya da akıllı vidalarla kolayca montaj yapılır. Cam bölmeler arasında ısı ve ses yalıtımı da sağlar.

Dekoratif Cam Bölme Duvarların Fiyatları

Ülkemizde çok yaygın kullanılan cam bölme duvar sistemleri sunan birçok firma mevcuttur. Yoğun rekabet ortamında istenilen makul fiyatlara ulaşmakta mümkündür. Bu fiyatlar ülkemizdeki kur oranına bağlı olarak artar ya da düşer. Tercih ettiğiniz firmanın mimarları tarafından yerinde ölçü alınır.

Ölçü alındıktan sonra firmanın tasarımcıları tarafından alanınıza uygun tasarımlar hazırlanır. Daha sonra bu tasarımlar imalat sürecine girer ve ölçülerinize birebir uygun üretilir. Sıfır hata payı ile üretilen sistem, gerekli olan hazırlık aşamasından sonra yerinde montaj yapılır. Günümüz koşullarında dekoratif amaçlı kullanılan dekoratif bölmeli cam duvar uygulamalarına etkili bir düzeyde talep bulunmaktadır.

Dekoratif Cam Bölme Duvar Sistemleri Nedir, Nerelerde Kullanılmaktadır?Dekoratif cam bölme duvar uygulamaları son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir. Bu durumun oluşmasında dekoratif bölge duvar uygulamalarının günümüz koşullarında üst düzeyde bir kalitede hayata geçiriliyor olması etkili olmaktadır. Tam da bu noktada dekoratif bölme duvar uygulamalarında kullanılan camların çok daha kaliteli olması bu tarz uygulamalara olan talebin artış göstermesini de mümkün kılar. Bir de tasarım dünyasının etkili bir düzeyde gelişiyor olması, dekoratif bölme duvarların harika bir performansı ortaya koymasını mümkün kılar. Bu durum dekoratif cam bölme duvar uygulamalarının fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Dekoratif Cam Bölme Duvarların Dekorasyondaki Başarısı

Çok daha göz alıcı yaşam alanlarının tasarlanıyor olması esasında dekorasyon sektörünün etkili bir seviyede gelişim göstermesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle yeni nesil dekoratif cam bölme duvarların son derece etkili bir düzeyde kullanım özelliklerine sahip olduklarını ifade edebiliriz. Bu durum da gayet doğal olarak son zamanlarda dekoratif bölme cam duvarların çok daha sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Dekoratif cam bölme duvarlar dekorasyon konusunda pratik sonuçlar ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir. Hem konforlu hem de gösterişli yaşam alanlarının oluşması konusunda bu tarz tasarımların üst düzeyde bir performansı ortaya koyduklarını da ifade edebiliriz. Dolayısıyla son zamanlarda tercih edilen, dekoratif cam bölme duvarların çok daha etkili bir kullanım özelliğine sahip olduklarını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button