Tarz Renkli Cam Modelleri
Renkli Cam Modelleri
Posted in Düz Camlar

Tarz Renkli Cam Modelleri

Zaman ilerledikçe yapıların dış ve iç dekorasyonlarında kullanılan ürünler değişmektedir. Renkli cam modelleri özellikle yapıların dış cephesinde dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır. Dekoratif amaçlı olmasının yanında kaplama, ısı ve ses yoğunluğunu emerek içeriye yansıtır. Transfer edilen ışığın yoğunluğunun azaltılması büyük bir avantaj sağlar.  Eskiden olduğu gibi sadece betondan ibaret binalar pek kabul görmemektedir.

Yapı ürünleriyle süslenen yapılara ışıltısı ve albenisi ile daha fazla beğeni toplamaktadır. Kaliteli ve bir o kadar da dayanıklı modellerin çeşitli renk seçeneği vardır. Mavi, bronz, yeşil ve füme en fazla tercih edilen renk seçenekleridir. Renkli camlar ile düz camlar arasında çok büyük bir fark yoktur. Sadece üretim sırasında yapılan renklendirme ve ısı yalıtım özelliğiyle farklılaşır. Isı yalıtım özelliğinin artırılması için ürünlere renklendiriciler eklenmektedir.

Renkli Cam Modelleri Çalışması

Renkli camlar ortamın ve yapının çok daha hareketli görünmesine yardımcı olur. Üretimi sırasında eklenen renklendirici ve diğer katkı maddeleri ürünün daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Renkli camları son zamanlarda evin farklı bölümlerinde görür olduk. Dekorasyonun ayrılmaz parçası olarak kullanılmakta olan ürünler mutfakta çok estetik durmaktadır. Mutfağının havasını değiştirmek isteyenler camla dekore etmektedir.

Renkli Cam ModelleriTezgah arasında kullanılan farklı renklerdeki ve tasarımlardaki camlar yeni heyecan arayanlara harika bir fırsat vermektedir. Karo ve fayanslar tarih olmakta yerini camlar almaktadır. Cam modelleri metrekareye göre hesaplanmaktadır. Hesabın doğru çıkması için ölçülerin doğru alınması şarttır. İç mimarla yapılacak olan dekorasyon daha etkileyici olacaktır.

Renkli Camların Kullanım Alanları

Yeni trendler arasında yer alan renkli cam modelleri yaşam alanlarımızın her yerinde. Renkli camların kullanıldığı alanlar;

 • Dış cephe giydirmede
 • Pencerelerde
 • Parapetlerde
 • Duvar önlerinde
 • Sehpa, masa, dolap gibi mobilyalarda
 • Duşa kabinlerde
 • Kapı ve pencerelerde
 • İş yerlerinde odaları bölme işleminde
 • Korkuluklarda
 • Mutfaklarda
 • Çatıların açık kalan ve ışık giren yerlerinde

Kalın temperli camdan üretilen renkli cam modelleri çok güçlü ve dayanıklıdır. Isı ve ses yalıtımı sayesinde kullanım rahatlığı sunar. Kolay temizlenir olmasının yanı sıra çok estetik bir görüntüsü vardır. Sıra dışı tasarımlara imkan tanıyan renkli camlarla evin her köşesi ayrı estetik yapıya kavuşabilir.

En Güncel Renkli Cam Modelleri

Renkli camlar günümüz de birçok farklı renkli cam modelleri bulunmaktadır. Renkli cam modelleri piyasada oldukça rağbet gören bir sektördür. Renkli camlar eşsiz tasarımlarıyla evlerinizin estetik görünümünü ön plana çıkarmak için hazırlanmıştır. Modeller tasarlanırken kişilerin estetik dekorasyon zevkine hitap edecek şekil de hazırlanmaktadır. Renkli cam modelleri birçok farklı renk seçeneğiyle ön plana çıkmaktadır. Renkli camlar her zaman gözde cam modelleri arasında yer almaktadır.

Tarz Renkli Cam ModelleriRenkli Cam Nerelerde Kullanılır?

Renkli camlar diğer bir adıyla boyalı camlar binaların dış bölmelerin de kullanılmaktadır. Binaların dış kısımlarına estetik bir hava katmaktadır. Renkli camlar günümüz de dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır. Özellikleri bakımından düz camlara benzemektedir. Şeffaf yapılı özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Cephe estetiğin de aktif şekilde rol oynamaktadır. Özellikle son zamanlarda renkli camlarla pek çok farklı alanda rahatlıkla karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Orijinal Renkli Cam Nedir?

Orijinal renkli camlar binaların dış kısımların da dekoratif bir görünüm sunmaktadır. Orijinal renkli camlar birçok farklı renk tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle büyük ofis binalarının diş bölmesin de sıklıkla kullanılan camlardır. Düz camlardan ayıran en önemli özelliği renklendirme yapısıdır. Renklendirme alanın da cephe estetiğini ön plana çıkarmaktadır.

Dış Cephede Hangi Renk Cam Kullanılır?

Renkli camlar birçok renk türüyle kişilerin ilgisini çekmektedir. Dış cephede kullanılan renkli camlar tamamen kişilerin isteği doğrultusunda şekillenmektedir. Genellikle kullanılan renkler koyu renklerdir. Koyu renk tonlar yoğun düzey de tercih edilmektedir. Mavi, lacivert gri tonlar en çok kullanılan cam renkleridir. Ayrıca kahverengi tonları da tercih edilen renklerin başın da gelmektedir.

Low E cam Nerelerde Kullanılır?

Low E cam diğer bir adıyla ısı kontrol camı olarak belirmektedir. Güneşten gelen enerjinin kaliteli bir şekilde iletilmesini sağlamaktadır. Low E cam türleri oldukça profesyonel ısı yalıtımı ve kontrolü özelliğine sahiptir. Termal konforun etkili bir şekilde sağlanmasını sağlayan cam türlerin den birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Low E camlar şeffaf yapılı camlar olarak ön plana çıkan cam türüdür. Binalarda, ofislerde, evler de kullanımı yaygındır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button