2023 Ultra Clear Cam Modelleri
2021 Ultra Clear Cam Modelleri,
Posted in Boyalı Camlar

2023 Ultra Clear Cam Modelleri

Mekanları şık ve zarif gösteren 2023 ultra clear cam modelleri arasında seçim yapmak oldukça zor olacaktır. Şişecam markasına ait olan Ultra Clear cam, düşük demirli düz camdır. Işığı %91 oranında geçirmektedir. Ultra cam üzerinde çeşitli işlemler uygulanarak yeni camlar üretilmektedir. İkincil işlemler neticesinde; bombeli cam, lamine cam, kaplamalı cam, temperli cam, yalıtım camı ünitesi, emaye boyalı cam, kısmi temperli cam, boyalı ve ayna cam üretimi yapılır.

Kış ayları, güneşin yüzünü az gösterdiği zamanlardır. Az ve sınırlı zamanlarda görünen güneşten daha fazla istifade edebilmek için özel yapı malzemeleri kullanılır. Yapıların dekorasyonlarında kullanılan ultra clear camlar, güneş enerjisinden yüksek derecede fayda sağlaya yardımcıdır. Pasif güneş enerjisi kazanımı sağlamak isteyenlerin öncelikli tercihidir.

Avantajlarıyla 2023 Ultra Clear Cam Modelleri

Standart düz camlardan farklı olan ultra clear camların demir oranı daha düşüktür. Demir oranı düşürüldüğünden yeşilimsi rengin daha az olduğu görülecektir. Cam yokmuş gibi bir his uyandıran ultra clear camların çeşitli avantajları vardır. Avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • Işığı geçirme özelliği yüksektir.
 • Yapısı oldukça berraktır.
 • Objeleri ve nesneleri orijinal parlaklığından ve renklerinde gösterir. Şeffaf olmasından dolayı arkasındaki nesneleri kendi renginde görmek mümkün olur.
 • Cam yokmuş gibi bir his uyandırır. Bundan dolayı özellikle ticari mekanlarda çok fazla kullanılır. Mağazaların vitrinlerinde kullanılarak satılık ürünlerin gerçek parlaklığında ve renginde görülmesini sağlar.
 • Düz camlarda yeşilimsi bir renk vardır. Fakat ultra clear camlarda o yeşilimsi renk yoktur.

2021 Ultra Clear Cam Modelleri,Ultra Clear Cam Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Düz camın üretiminde kullanılan demir oksit miktarı ultra clear cam modellerinde en aza indirgenir. Işığı geçirme özelliği maksimum seviyededir. Çok estetik bir görüntüye ve üstün performansa sahip olan ultra clear camlar birçok alanda kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanları şöyle sıralanabilir;

 • Ara bölmelerde
 • Cam kapılarda
 • Dolap kapak camlarında
 • Duşa kabinlerin camlarında
 • Sehpa, masa, raf gibi mobilyaların camlarında
 • Mağaza vitrinlerinde
 • Müzelerin sergileme alanlarında
 • Merdiven korkuluklarında
 • Cam asansörlerin kabinlerinde
 • Bina atriumlarında
 • Hediyelik eşyalar ve plaket yapımlarında
 • Çift cam ve tek cam olarak tasarlanan balkon camlarında
 • Cam kapılarda
 • Güneş panellerinde

Berraklığı ve maksimum ışığı geçirme özelliğiyle 2023 ultra clear cam modelleri görsellik ve kullanış açıcından büyük avantajlar sunmaktadır.

Ultra Clear Cam İle Normal Cam Arasındaki Fark

Üretim teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak Ultra Clear camlar da etkili bir düzeyde üretilmeye başlanmıştır. Standart camlardan çok daha farklı bir tarım özelliğine sahip olan Ultra Clear camlar, göz alıcı bir şıklığın adresi konumunda yer alıyor. Standart camlar hafif bir su yeşili renk tonuyla ön plana çıkmaktadır. Ultra Clear camlarsa renk tonu bakımından standart camlardan farklıdır. Ultra Clear camlar çok daha net bir görünümün elde edilmesi noktasında üst düzeyde bir performans ortaya koymaktadır.

Ultra Clear camlar şeffaf bir görünüm özelliğine sahip olan camlardır. Bu durum söz konusu camların, üst düzeyde bir performans ortaya koymasını da mümkün hale getirmektedir. Ultra Clear camların üzerine farklı renkleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Üstelik bu türden camlara uyguladığınız renk tonlarından üst düzeyde bir görsellik de elde edersiniz. Ultra Clear beyaz renk yakalamayı isteyenler için mükemmel bir fırsat sunar. Bununla birlikte söz konusu cam türünün açık renkli tonlarda da etkili bir görsellik sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durum gayet doğal olarak söz konusu cam türlerine olan ilgiyi de arttırmaktadır.

2021 Ultra Clear Cam ModelleriUltra Clear Camların Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Ultra Clear oldukça net bir görüntü elde edilmesi noktasında mükemmel sonuçlar ortaya koyar. Bununla birlikte Ultra Clear camların şeffaf özelliği sayesinde dekorasyon noktasında da etkili çözümleri ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada Ultra Clear oldukça düşük miktarda demir içeriğine sahip bir cam malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Ultra Clear camların pratik bir kullanım özelliğine sahip olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Son zamanlarda Ultra Clear cam fiyatlarının çok daha makul seviyelere çekilmiş olması; bu türden camların, çok daha nitelikli bir düzeyde talep görmesini de mümkün kılmaktadır. Üstelik Ultra Clear camlar hem estetik görsellik hem de işlevsellik açısından üst düzeyde bir performansın adresi konumunda yer alan cam malzemesidir. Bu durum gayet doğal olarak son zamanlarda Ultra Clear cam malzemesine olan ilgiyi günden güne arttırmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button