Bombeli Cam Fiyatı
Bombeli Cam Fiyatı
Posted in Bombeli Camlar

Bombeli Cam Fiyatı

Günümüz koşullarında bombeli cam fiyatı söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla fiyat seçeneği çıkar! Esasında bombeli cam ürününün özellikleri fiyatının belirlenmesinde de etkilidir. Bu kapsamda bombeli camların da farklı kriterleri kaplayacak bir şekilde üretildiğini de ifade etmek mümkün olur! Peki bombeli cam nedir? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntılar!

Bombeli Cam Nedir?

Son zamanların favori ürünü olarak karşımıza çıkan bombeli cam nedir? Düz cam ürününün özel fırınlarda ısıtılmasıyla elde edilen özel tasarım camlara bombeli cam denir. Özellikle bombeli camın üretim aşaması son derece hassas olan bir süreci içine almaktadır. Zira düz cam fırında ısıtılırken ısıtma işleminin mutlaka yavaş bir şekilde yapılması da şarttır. Yine soğuma işleminin de yavaş olması; cam kalitesi açısından hayati derecede önemlidir.

Bombeli Cam FiyatıBombeli cam üretimi özel teknik ve yöntemlerin yaygın olarak kullanıldığı bir sistemdir. Bundan dolayı da bombeli cam ürününün dış bükey ve iç bükey hareketlerle şekil aldığını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Mukavemet derecesi yüksek bir ürün olan bombeli camlar; bu özelliğinden dolayı da sıklıkla tercih edilmektedir. Yine bu ürünlerin estetik bir görünüm noktasında da oldukça başarılı olduğunu ifade etmek de mümkündür. Böylece söz konusu ürüne olan talebin günden güne artış gösterdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır.

Bombeli Camın Kullanım Alanları

Kullanım alanı oldukça geniş olan bombeli camlar; pek çok farklı alanda etkili bir şekilde kullanılmaktadır. İşte bu ürünün kullanıldığı başlıca alanlar:

  • Oto camları
  • Cam kapı bölümleri
  • Mobilyaların cam bölümleri
  • Korkuluk ürünlerin cam bölümleri
  • İç cephede kullanılan özel tasarım cam bölümleri
  • Dış cephe kaplamaları için kullanılan cam bölümleri

Güncel Bombeli Cam Fiyatı Ne Kadardır?

En güncel bombeli cam fiyatı konusunda bilgi sahibi olmayı isterseniz mutlaka firmamızdan fiyat almalısınız. Zira firmamız ürün tedariği noktasında her zaman müşteri dostu olan bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. Böylece en yeni model bombeli camları sizlerle buluşturma kabiliyetine sahip olan firmamız; her zaman aradığınız özelliklerdeki ürünleri de sizlerle buluşturmaktadır. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır!

Bombeli Camlar Ne Kadar?

Son zamanların popüler ürünlerinden olan bombeli camların fiyatları merak edilmekte. Fiyat araştırması yapıldığında farklı fiyatlar olduğu görülecektir. Bombeli camların farklı özelliklere sahip olması fiyatların farklılığında etkilidir. Bombeli cam almayı düşünenler firmalardan fiyat almalıdır. Firmalar, devamlı müşterilerine bazen indirim yapabilmektedir. Kampanya gibi durumlar da fiyatların değişmesine neden olur. Müşterilerinin talep ettiği ürünleri, istediği miktarda tedarik eden firmalar tercih edilmelidir. Yeni model bombeli camların kullanım alanları yaygınlaştığından talep artmaktadır. Talep ve arz dengesine uygun olarak fiyatlandırma her geçen gün değişmektedir. Net fiyat alabilmek için firmayla iletişime geçmek gerekiyor.

Bombeli Cam Hakkında

Bombe; şişlik, kabarıklık anlamına gelir. Bombeli cam, düz camların özel donanımlı fırınlarda ısıtılarak şekil verilmiş halidir. Günümüzde bombeli camlara talep oldukça artmış durumda. Özel tasarımları nedeniyle bombeli camların görselliği de dikkat çekmektedir. Bombeli camların üretimi çok dikkatli ve hassas bir şekilde yapılmakta. Cama uygulanan ısıtma işlemi yavaş yavaş yapılır. Isıtma hızlı yapılırsa cam zarar görür ve istenilen sonuç elde edilemez. Isıtmadan sonraki soğutma işlemi de yine yavaş yavaş uygulanır. Bütün işlemler yavaş yapıldığından camın dayanıklılığı, direnci ve kalitesi daha yüksek olur.

Bombeli Camların Kullanıldığı YerlerBombeli cam üretilirken özel yöntemler, fırınlar ve teknikler kullanılır. Camlar iç bükey, dış buket olarak hareket ettirilerek şekillendirilir. Dayanıklı ve darbelere karşı dirençli olduğundan dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Estetik görünmesi bombeli cama olan talebi artırmaktadır.

Bombeli Camların Kullanıldığı Yerler

Çevremize baktığımızda çeşitli yerlerde bombeli cam kullanıldığını göreceğiz. Estetik görünüşü, dayanıklı yapısı, darbeye karşı direnci bombeli camı avantajlı kılmaktadır. Bombeli camlara en fazla yapıların dış giydirmelerinde rastlıyoruz. Araçların kavis gerektiren camlarında, özel tasarım cam kapılarda, dekorasyon ürünlerinin ve mobilyaların çeşitli bölümlerinde de yaygın olarak tercih edilmektedir. İç cephe ve korkuluk dekorasyonunda bombeli camlar çok şık durmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button