Buzlu Cam Fiyatları
Buzlu Cam Fiyatları
Posted in Buzlu Desenli Camlar

Buzlu Cam Fiyatları

Estetik olarak algısal olan ve genellikle dekoratif maçlı tercih edilen buzlu camlar birçok yerde kullanılmaktadır. Özellikle evde banyoda duşakabinlerde tercih edilmektedir. Bunun harici mutfakta da sıklıkla kullanılmaktadır. Mobilyaların ve dolapların kapaklarında, kapılarda, salon sehpalarında, ara bölmelerde ve raflarda sıklıkla tercih edilirler. Farklı renklerde üretilebilirler. Üretimi düz camlara göre farklıdır. Biri desenli olacak şekilde iki merdane arasına cam eriyiği akıtılır ve buzlu cam ortaya çıkarılır. Farklı desenlerde ve renklerde oluşturulur. Göze daha hoş gelmesi amacıyla tercih edilen buzlu camlar aynı zamanda emniyette sağlamaktadır. Oldukça da çok avantajlara sahiptir. Buzlu cam fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Yapılacak olan yer de fiyatı etkileyen diğer bir ögedir.

Ölçüsüne Göre Buzlu Cam Fiyatları

Dekoratif amaçlı kullanılmasının yanında emniyet amaçlı da tercih edilen buzlu camlar ölçüsüne göre fiyatlandırılırlar. Eğer ek parçalarda isteniyorsa fiyata bu parçaların da fiyatı ve işçiliği ekstradan eklenir. En uygun olan fiyata sahip olan camlar 2 metrekareden daha küçük ölçüye sahip olanlardır.

Buzlu Cam FiyatlarıEğer ki cam üzerinde atölyesel bir çalışma isteniyorsa ayrıca bir ücret talep edilir. Ayrıca fiyatlara nakliye ücreti de eklenir. Özel olarak bir imalat talep ediliyorsa ücrette buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin giydirme cepheler için istenen camlar, vitrinlere takılan camlar ve ısı yalıtımı için çift cam taleplerinde fiyatlar daha farklı olarak hesaplanır.

Buzlu Cam Kullanmanın Avantajları

Talebe göre üretilen ve tasarlanan buzlu camlar büyük avantaj sağlamaktadırlar. Özellikle çift camlar ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Böylelikle enerji verimi sağlanır ve ısınmaya harcanan miktar daha az seviyede tutulur. Güneş ışınlarının içeriye doğru yansıtılmasını sağlar. Temperli olanlar tercih edilirse emniyette sağlar. Bunların haricinde göze hitap eder. Oldukça estetik bir dekor sağlar. Farklı renklerde üretilen modeller ile mekanın renk tasarımına uygun olan tercih edilerek hoş bir kombinasyon oluşturulabilir. Müşteri talebine göre aynalı olarak da tasarlanabilir. Aynalı modeller ise takıldığı mekâna çok şık bir hareketlilik getirir. İçerinin görünmesini engeller. Bu nedenle de iş yerlerinde sık olarak kullanılırlar. Buzlu cam fiyatları düz camlara oranla daha yüksektir. Ancak daha kullanışlıdır.

buzlu camEn Güncel Buzlu Cam Fiyatları Ne Kadardır?

Buzlu cam fiyatları gündeme geldiğinde karşımıza geniş kapsamlı fiyat yelpazesi çıkmaktadır. Buzlu cam fiyatlarının metrekarelerinin 20 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar artış gösterdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda güncel buzlu cam fiyatı konusunda etkili bir fiyat araştırmasının yapılması her zaman önerilmektedir.

Buzlu cam fiyatlarının belirlenmesinde bu ürünlerin ebatları en temel belirleyici faktördür. Bu kapsamda 1200 mm’den başlayarak 2000 mm’ye kadar buzlu camların üretildikleri de bilinmektedir. Dolayısıyla buzlu camların ebatları arttıkça fiyatlar da gayet doğal olarak artış göstermektedir. Yine buzlu camların üretim özeliklerine göre fiyatlandırıldıklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Buzlu camlar, telli, çift cam ya da kenar işlemeli camlar gibi farklı formalarda üretilmektedir. Dolayısıyla buzlu camların fiyatları gündeme geldiği zaman gayet doğal olarak karşımıza farklı seçenekler de çıkmaktadır. Tam da bu noktada buzlu camların ücretleri konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir. Bu sayede buzlu camlara avantajlı fırsatlarla sahip olmak da mümkün olmaktadır.

Buzlu Cam Nedir, Neden Avantajlıdır?

Buzlu cam nedir? Dekoratif özelliğe sahip ve estetik görsellik sunan özel tekniklerle üretilen camlara buzlu cam denir. Buzlu camlar estetik algısı çok yüksek olan cam grubu içerisinde yer alır. Bu tür camların üretiminde desenli ve desensiz iki cam türü bir merdane yardımıyla eriyik halde birleştirilirler. Bu yöntemle elde edilen buzlu camlar daha çok dekorasyon amacıyla tercih edilmektedir. Günümüz koşullarında buzlu camların farklı renk tercihleri halinde üretildikleri de bilinmektedir. Dolayısıyla buzlu camların günümüz koşullarında pek çok önemli kazanımı kullanıcısına sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Buzlu camlar günümüz koşullarında çok daha avantajlı bir şekilde üretildiğini rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Ofislerde başarılı bir şekilde kullanılan buzlu camlar aynı zamanda ev ortamında da etkili bir kullanım özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Burada güneşin olumsuz etkilerinden yaşam alanlarının korunması noktasında buzlu camlar iddialı bir konumda yer almaktadır.

Buzlu camların yaşam alanlarında şık ve estetik görselliği de beraberinde getirdiği bilinmektedir. Tam da bu kapsamda yeni nesil teknolojiler ışığında bu tür buzlu camların çok daha kaliteli bir şekilde üretildiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Tüm bu bilgiler ışığında buzlu camlar tam da aradığınız özelliklerine sahip bir şekilde üretilme kabiliyetine sahip olmaya başlamıştır. Bu da üst düzeyde bir buzlu cam malzemesinin piyasada yer almasını mümkün kılıyor.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button