Cam Kaplama Çeşitleri Nelerdir? Cam Kaplamalar Nasıl Uygulanır?
Cam Kaplama Çeşitleri Nelerdir? Cam Kaplamalar Nasıl Uygulanır?
Posted in Kaplamalı Camlar

Cam Kaplama Çeşitleri Nelerdir? Cam Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Cam Kaplama Çeşitleri Nelerdir? Cam Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Cam kaplama demek cam üzerine sanat oluşturmak demektir. Bu bağlamda birçok cam kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Cam kaplamada uygulama yapılan camda tamamen havayı değiştirerek bambaşka bir görüntü oluşturur. Ayrıca çok şık ve asil bir görüntü yaratır. Bu sayede bulunduğu ortamın kalitesini duruşunu tamamen yükselten en keyifli tasarımlardır.

Çalışılan işyerlerinde ofislerde birtakım mekanlarda hem aydınlatma amaçlı hem de güneşe engelleme amaçlı kullanılmaktadır. Cam kaplama çeşitleri aslında hayalleriniz kadardır. Bunlara bir de sen sıradan bir şekil diyemeyiz. Tamamen ortama farklı bir nefes gibi yansıyan bütünlük sağlayan her bir dokunuşun ayrı anlamı olan büyüdedir.

Cam kaplama çeşitleri kalıpları hazır şekildedir. Oldukça kolay uygulanır ve hazırlanır. Ayrıca cam kaplamayı;

✓Geometrik şekil

✓Karmaşık şekil

✓Dikey çizgiler yatay çizgiler ve çapraz çizgiler

Şeklinde tercih edebilirsiniz.

Cam Kaplama Çeşitleri Nelerdir? Cam Kaplamalar Nasıl Uygulanır?Cam Kaplama Çeşitleri Nerelere Uygulanır?

Cam kaplama sadece binaların dış cephesi olarak düşürülmez iç mekanlarda da çok sık kullanılmaktadır. İç mekanlarda

*Camdan olan bölmelerde

*Camın iç taraflarında

*Cam olarak mevcut olan bebek kaplatmak istediğiniz her yerde uygulanabilir.

Cam kaplama iste isteğe bağlı olarak renkli ya da tercihe göre sadece siyah ve beyaz olarak yapılabilir. Bu kaplamalar özellikle işyerlerinde ofislerde ilk izlenimdeki görüntüyü oluşturur. Kişilerdeki ilk izlenimi olumlu olarak etki altına alır. iş yerinin imajın oluşturan PlayStation artıran cam kaplamalar işyeri çalışanlarının da çalışma verimini artırma da faydası vardır.

Cam Kaplama Çeşitleri Boyutları Ve Uygulama

Cam Tekstili: Cam iplik adeta bir kumaş gibi dokunur. İstediğiniz şekilde boyanır ve korunur. Duvarlardaki çatlak ve düzensiz görüntü kapatıcı özelliktedir.

Ayna Cam Kaplama: Özel olarak üretilen aynalarda tercih edilen bir duvara yapılır. Genelde bunun için salonlar tercih edilir.

Cam Mozaikler: Opak haline getirilen cam kaplama için uygun hale getirilir. Şeffaf olmadığı için ışık ve görüntü oluşmaz ve uygulaması kolay olur.

Dekoratif Cam Kaplama: Düz camlara özel şekiller verilir. Genellikle salon oda mutfak gibi yerlere daha çok tercih edilir.

Cam Panel Kaplama: Ultraviyole ile baskı yapılarak daha çok dijital baskı ile oluşan mutfaklarda bulunan tezgah araları duşakabinlerde asansörlerde kullanılır.

En Güncel Cam Kaplama Türleri Nelerdir?En Güncel Cam Kaplama Türleri Nelerdir?

Bina camları, pencerelerinizi ve kapılarınızı kaplayan cam bölümüdür. Alüminyum, vinil veya ahşap gibi diğer malzemelere göre birçok avantaj sağladığı için ev sahipleri için popüler bir seçimdir. Cam, şeffaf cam veya renkli camdan yapılır. Camın renklendirilmesi, evinize mahremiyet sağlamak, parlamayı azaltmak ve evinize daha fazla ışık girmesini sağlamak için yapılabilir. Özellikle cam kaplama çeşitleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki avantajlar karşımıza çıkmaktadır;

  • Artan enerji verimliliği
  • Geliştirilmiş güvenlik
  • Azaltılmış bakım maliyetleri

Bina camı, binalarda kullanılan camdır. Dekorasyon, güvenlik, koruma ve enerji verimliliği için olabilir. Pencere camları; şeffaf, renkli veya opak bir kaplamaya sahip olabilen düz cam parçalarından yapılır. Renklendirme ve kaplama, binaya ısı kaybını veya güneş enerjisi kazanımını azaltabilir.

Cam bloklar, harç veya harçla bir arada tutulan birçok küçük cam parçasından oluşur. Cam bloklar, kullanımlarına bağlı olarak şeffaf, renkli veya opak olabilir. Genellikle bir binada şömine ve çeşme gibi dekoratif özellikler yapmak için kullanılırlar.

Camlı paneller, her iki tarafında metal çerçeveler kullanılarak yerine sabitlenmiş cam levhalardır. Camlı paneller, diğer cam türlerinden daha fazla mahremiyet sağladıkları, ancak yine de cam yüzeylerinden bir odaya ışığın girmesine izin verdikleri için dış duvar kaplaması için sıklıkla kullanılır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button