Cam Kaplama Buzlu Nedir, Nasıl Uygulanır?
Cam Kaplama Buzlu Nedir, Nasıl Uygulanır?
Posted in Cam Kaplama

Cam Kaplama Buzlu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Cam kaplama buzlu nedir? Evlerde iş yerlerinde, mobilya ve dekorasyonda en çok kullanılan maddelerden biri camdır. Camın şeffaf görünümü gibi buzlu görünümü de tercih edilen şekilleri arsındadır. Bu sebeple yapılan cam kaplama buzlu görünüm katarak bu ihtiyacı karşılar. Buzlu cam farklı yerlerde farklı sebeplerle kullanılmak istenmektedir.

Özellikle işyerlerinde kullanılan buzlu cam kaplama, dalgınlıklardan meydana gelecek olası kazaları önler. Dekoratif amaçla işyerlerinde kullanılan cam duvar ve kapıları fark edemeyip çarpan kişiler olabilir. Veya kalabalık bir ofiste her yerin görülebileceği cam duvarlar, odaklanma sorunu yaşatabilir. Bu nedenle buzlu cam görünümlü kaplamalar pratik ve masrafsız bir çözüm olacaktır. Hatta güzel görünümüyle de ortama şıklık katar.

Cam Kaplama Buzlu Nasıl Uygulanır?

Cam hayatımızın her alanında bize eşlik eden bir yapı malzemesidir. Fakat bazen dekorasyon bazen de mahremiyet sebebiyle buzlu cama ihtiyaç duyulur. Kumlanmış cam yerine kolayca uygulanabilen cam kaplama buzlu bir görüntü verecektir. Profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulmadan herkes tarafından kaplama yapılabilir.

Cam Kaplama Buzlu Nedir, Nasıl Uygulanır?Buzlu cam kaplamada desenli ve desensiz seçenekleri mevcuttur. Evlerde desenli olanlar kullanılırken iş yerlerinde daha çok desensizler tercih edilir. Kaplamayı uygulamadan önce cam temiz ve kuru olmalıdır. En çok dikkat edilmesi gereken şey ise hava kabarcığı bırakmamaktır. Statik yapıştırıcılı kaplama kullanırsanız daha kolay uygulama sağlayabilirsiniz.

Buzlu Cam Kaplamalar Neden Tercih Edilir?

Camlara buzlu görünüm katmak için kumlama yapılırdı. Fakat günümüzde buzlu cam kaplamlar daha popüler bir hal almıştır. Bunun elbette bir çok sebebi vardır. İşte o sebepler;

  • Cam kapı ve duvarların fark edilmeyip sebep olduğu çarpma ve yaralanmaları engeller.
  • Dekoratif ve modern bir görünüm kazandırır.
  • Klasik kumlama yöntemine göre daha detaylı ve kusursuz çizgileri vardır.
  • Cama hiç bir şekilde zarar vermez ve aşındırmaz.
  • Isıdan ve sudan etkilenmez.
  • Uzun yıllar boyunca cama tutunur.
  • İstendiği zaman zarar vermeden sökülebilir.
  • Sökülene kadar canlılığını korur.
  • Camın olası bir darbe ile kırılması sonucu, dağılmasını ve parçalanmasını önler.
  • Uygun fiyata alınıp, kolayca uygulanabilir.

Tüm bu bilgiler ışığında Saraycam’ın sizlere her zaman kaplama camlar konusunda alternatif fırsatları sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Buzlu Cam Kaplama Modelleri

Buzlu cam kaplama, camın yüzeyinde buzlu veya mat bir görünüm oluşturan dekoratif cam kaplama türüdür. Bu tip kaplama aynı zamanda kumlanmış veya buzlu güvenlik camı olarak da bilinir. Özellikle yeni tasarımlarla desteklenen cam kaplama buzlu tasarımları göz alıcı görsellik konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Buzlu cam kaplama, camın şeffaflığını %50’den %90’a kadar herhangi bir yerde azaltır. Bu, pencerelerinizden veya çatı pencerelerinizden gelen ışık miktarını azaltmak istediğinizde ancak yine de dışarıda biraz görünürlük istediğinizde faydalı olabilir. Buzlanma, cam yüzeyde kusurların olduğu alanları gizlemeye de yardımcı olabilir.

Buzlu Cam Kaplama ModelleriBuzlu cam kaplamalar, bir alanın ne kadar büyük kaplanması gerektiğine bağlı olarak tipik olarak bir püskürtme tabancası veya silindirlerle uygulanır. Buzlu cam kaplama, çok fazla ışığı engellemeden veya görüşü engellemeden mahremiyet sağlayan buzlu bir görünüm verir.

Mahremiyete ihtiyaç duyduğunuz ancak yine de bir mağarada uyuyormuş gibi hissetmemek için biraz ışığın içeri girmesini istediğiniz banyolarda ve yatak odalarında kullanım için idealdir! Buzlu bir görünüme sahip olmasına neden olan bir kimyasal ile işlem görmüş özel bir cam türüdür. Kaplama camı opak hale getirir ve insanların işinizin veya evinizin içini görmesini engeller. Bu cam türü, ofislerdeki veya evlerdeki pencereler, duş kapıları ve daha fazlası gibi mahremiyet uygulamaları için idealdir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button