Cam Korkuluk Çeşitleri
Cam Korkuluk Çeşitleri
Posted in Uygulamalar

Cam Korkuluk Çeşitleri

Yaşam alanlarının güzelleştirilmesi insanların psikolojisine olumlu yansır. Camın parlak ve ışıltılı olması nedeniyle yaşam alanlarının dekorasyonlarında sıklıkla kullanılır. Cam korkuluk çeşitleri, evin içinde ve dışında tercih edilmektedir. İklimin olumsuz şartlarına karşı dayanıklı olması dış dekorasyonda kullanılmasına engel olmamaktadır.

Darbelere karşı dayanıklılığı güven içinde kullanılmasını sağlıyor. Balkonda, terasta ve merdivenlerde güvenle kullanabilirsiniz. Son zamanlarda cam korkuluk çeşitlerinin sayısı etkili bir düzeyde artış göstermektedir. Bu durumun oluşmasında üretim teknolojilerinin gelişmesi de etkili olmaktadır. Yine cam korkuluk tasarım yeteneğinin de gelişmiş olması; bu tür sistemlerin farklı modellerde tasarlanmasını da mümkün kılmaktadır. Bundan dolayı da günümüz koşullarında hemen her alana uygun cam korkuluk sistemlerinden söz etmek de mümkün olmaktadır.

Cam Korkuluk Çeşitleri

Cam Korkuluk Çeşitleri Nelerdir?

Camın yoğun olarak kullanıldığı mekanlardaki ışıltı gözlerimizi kamaştırır. Gözlerinizi kamaştıracak eşsiz mekanlar oluşturma sizin elinizde. Merdivenlerde, teraslarda, balkonlarda, havuz kenarlarında ve daha birçok alanda cam korkulukları kullanarak ışıltıyı yakalayabiliriz. Güvenli olan korkulukların oldukça fazla çeşitleri bulunuyor. Yani mekanınızın dekorasyonuna uygun çeşitleri bulabilmeniz mümkün. Üretimi yaygın olan korkuluk çeşitleri arasında;

  • Camla birlikte paslanmaz çeliğin kullanıldığı modeller
  • Çelik dikmeli korkuluklar
  • Bazası çelik olan cam korkuluklar
  • Noktasal unsurlarla tutuculuğu sağlanan cam korkuluklar
  • Spigot ayaklı korkuluklar
  • Alüminyum dikmeli korkuluklar
  • Bazası alüminyum olan korkuluklar

Modelleri farklı projelerde ve farklı alanlarda güvenle kullanılabilir. Isıya, ısının değişimine karşı dayanıklı camın kullanılması güvenilirliğini artırmaktadır. Kullanılan yapıştırıcının kuvvetli olması da emniyeti artıran nedenler arasındadır. Genellikle korkuluklarda temperli veya lamine temperli camlar kullanılmaktadır.

Cam Korkulukların Kullanımı

Kullanıldığı alanlar farklı olduğundan dolayı camların kalınlıkları değişmektedir. Temperli camlar 6 mm, 8 mm, 10 mm olarak uygulanır. Lamine temperli camlarda ise 4 mm+ 4mm, 5 mm + 5 mm, 6 mm + 6 mm, 8 mm+ 8 mm, 10 mm + 10 mm olarak çeşitlendirilir.

Dekorasyonlarda ve projelerde farklı renkler tercih edilir. Cam korkuluk çeşitleri, dekorasyona uyumlu olması için renklendirilmiştir. Şeffaf, füme, yeşil, bronz ve mavi renkler arasından mekanınıza en uygun olan rengi tercih edebilirsiniz. Paslanmaz çelik ve alüminyumun kullanılması uzun yıllar boyunca aynı kalitede kalmasını sağlamaktadır.

Cam korluluklar günümüz koşullarında farklı kullanım özelliklerin uygun bir şekilde üretilmektedir. Yapı sektörünün aranılan malzemesi olan cam korkuluklar geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine de sahiptir. Bu kapsamda cam korkulukların İç ve dış tarımlarında etkili bir düzeyde kullanılmaktadır. Yine son zamanlarda yeni nesil projelerin pek çoğunda cam korkuluk çeşitlerinin sıklıkla tercih edildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu kapsamda cam korkulukların günümüz itibariyle çok daha kaliteli bir malzemeden üretiliyor olması, sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır.

Cam Korkuluk ÇeşitleriCam Korkuluklar Daha Çok Nerelerde Kullanılıyor?

Balkon korkulukları ya da merdiven korkulukları gündeme geldiği zaman cam korkulukların sıklıkla tercih edildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle son zamanlarda cam korkulukların çok daha dayanıklı bir şekilde üretiliyor olması, bu tarz yapı malzemelerine olan ilgiyi de arttırmaktadır. Yine cam balkonların farklı kalınlık ve ölçülerde üretiliyor olması, bu tarz ürünlerin sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Cam korkuluklar dekorasyon anlamında da üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır. Görsellik noktasında harika bir etkiye sahip olan bu tür ürünler diğer yapı malzemeleriyle de uyum içerisinde kullanılmaktadır.  Bu durumun doğal olarak son zamanlarda cam korkuluklarla sıklıkla karşılaşıyor olmamızın başlıca nedeni olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında cam korkuluk modellerinin son zamanlarda çok daha kaliteli ve kullanışlı bir şekilde üretilmesinden kaynaklı olarak sıklıkla tercih edildiklerini ifade etmek mümkündür.

 

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button