Temperli Cam Levha Işıltısı
Temperli Cam Levha Işıltısı
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Levha Işıltısı

Yaşam alanlarında daha aydınlık ve ferah ortamlar ararız. Aydınlık ve ışıltının sağlanması için yapılarda temperli cam levha kullanılır. Modern yapıların dekorasyonunda cam oldukça yoğun tercih edilir. Standart camlar çok çabuk kırıldığından ve kesici olduğundan dolayı tercih edilmiyor. 1990’lı yıllardan itibaren üretimi artırılan temperli camlar bu konuda idealdir. Böylece son zamanlarda temperli camların kullanım alanları da yaygınlaşmaktadır. 

Güneş ışığından olabildiğince fazla yararlanmak mı istiyorsunuz? Size önereceğimiz ürün temperli cam levhalar olacaktır. Güneşten maksimum derecede istifade etmenizi sağlayacaktır. Böylece elektrik faturalarınızı düşüreceksiniz. Faturaların düşmesi, güneşten istifadenin yanında yaşam alanınız görsellik kazanacak. Levhaları, her türlü yapının projesinde kullanmak mümkündür.

Temperli Cam Levha IşıltısıTemperli Cam Levha Fiyatları

Camın temperli olarak nitelendirilebilmesi için bazı işlemlerden geçmesi gerekir. Yapılacak işlemler camın daha dirençli ve sağlam olmasını sağlayacaktır. Yapılan işlem; camın 650 derecelik temperli fırında gerçekleşir. Fırında yüksek ısıda cam yumuşatılır. Ardından soğuk hava kanallarına sürülür. Soğukla teması halinde yüzeyinde sertleşmeler başlar. Sertleşen yüzey iç kısma baskı yaparak direncini artırır. Temperli levhaların tercih edilmesinin nedenleri;

  • Yanmaz
  • Olumsuz hava ve iklim koşullarına son derece dayanıklı
  • Aşınmaya karşı dirençli
  • Ekonomik
  • Kırılmaya karşı dirençli
  • Kırılsa dahi kesici olmayan küçük parçalara parçalanma
  • Temizliği kolay
  • Kimyasal tepkimelere dayanıklı

Levhalarla yapılan tasarımlar çok uzun yıllar aynı konforda kullanılır. Uzun zaman kullanımı levhaları ekonomik yapmaktadır.

Temperli Cam Levhaların Özellikleri

Direnç ve ses yalıtımında yüksek performansa sahip olan levhaların kalınlıkları değişmektedir. 2 mm kalınlığında levha bulunduğu gibi 19 mm kalınlığında da vardır. Kullanım alanına göre kalınlık tercihi yapılıyor. Kalınlık levhaların fiyatlarını değiştirmektedir. Levhalar, kenarı kavisli, dikdörtgen, kare ve yuvarlak gibi şekillerde üretilir. İçeriğindeki mikroskopik Nikel Sülfit parçaları levhaları dayanıklı kılmıştır. Şeffaftan, yarı şeffafa geçen renk tonları tercih zenginliği sunmaktadır.

Uluslararası standartlara göre üretilen temperli cam levha, ISO, CE sertifikalarına sahiptir. Özellikle yeni nesil cam  üretim teknolojileri sayesinde son zamanlarda üretimi yapılan temperli camların oldukça kaliteli olduklarını ifade edebiliriz. Tam da bu noktada Saraycam her zaman profesyonel düzeyde temperli cam teminini sağlayarak; yapı sektörünün ihtiyacını karşılamaktadır. 

Temperli Cam Levhaların Üretim Kabiliyetleri Nelerdir?Temlerli cam levhalar gündeme geldiği zaman karşımıza son derece geniş kapsamlı bir şekilde kullanılabilen bir yapı malzemesi çıkar. Özellikle üretim teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak temperli cam levhaların üst seviyede bir kalitede üretildikleri de bilinmektedir. Burada temperli cam levhaların yüksek kalite standartlarında üretiliyor olması, bu tarz ürünlerin dekorasyon noktasında da üst seviyede bir performansı ortaya koymasını mümkün kılar.

Temperli Cam Levhaların Üretim Kabiliyetleri Nelerdir?

Temperli cam levhalar yanmaz bir özelliğe sahip olduklarından bu tarz ürünlerin güvenli camlar arasında yer aldıklarını ifade edebiliriz. Özellikle olumsuz hava koşullarında karşı yüksek dayanıklılık gösterebilen bu tarz ürünler aynı zamanda geniş kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır. İklim koşullarının üstesinden başarılı bir şekilde gelme kabiliyetine sahip olan cam levhalar; ekonomik sonuçlar ortaya koyabilme performansını da yansıtmaktadır.

Temperli cam levhaların üretim kabiliyeti gündeme geldiği zaman kırılmaya direnç gösteren bir malzemeden söz edebiliriz. Kırılsa bile çevreye kesici özelliğe sahip parçacıklar dağıtmayan bu ürün aynı zamanda pratik bir şekilde temizlenebilen bir üründür. Ayrıca temperli cam levhaların kimyasal tepkimelere de son derece dayanıklı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bütün bu bilgiler ışığında temperli cam levhaların profesyonel düzeyde bir performansı ortaya koyabildiğini de ifade edebiliriz. Bu durum gayet doğal olarak temperli cam levhaların kapsamlı bir şekilde hizmet sunma kabiliyetine sahip olmasını da mümkün hale getirmektedir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button