Düz Cam Kesim İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?
Düz Cam Kesim İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?
Posted in Düz Camlar

Düz Cam Kesim İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Düz cam kesim işlemi nedir? Cam malzemenin talebe uygun bir şekilde kesilmesi işlemine düz cam kesimi denir. Düz camların geniş kapsamlı bir şekilde kullanılıyor olması, bu türden camların kesim işlemini de önemli kılmaktadır. Bu noktada düz camların kesimi işleminin son derece hassas olan bir süreci beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Cam kesmek her zaman hassas bir iş olmuştur. Özellikle büyük çaplı camların kesilmesi her zaman profesyonel bir çalışmayı şart kılmaktadır. Tam da bu noktada düz camların etkili bire düzeyde kesilebilmesi için yeni nesil teknolojilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sayede camların pratik bir şekilde kesiminin yapılması da mümkün hale gelmektedir.

Düz Cam Kesim İşlemi Nasıl Yapılır?

Düz camların kesimi için öncelikli olarak düz bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Geniş bir düz yüzeyin bulunuyor olması; cam kesme işleminin güvenli bir şekilde yapılmasını mümkün kılar. Ancak yüzeyin temiz olması gerekmektedir. Bunun için cam kesme işlemi öncesinde yüzeyin temizlenmesi şarttır. Ayrıca cam kesimi işlemi sırasında herhangi bir riskli duruma karşı gerekli tedbirleri almak; olası riskli durumlardan kurtulmanızı da mümkün kılacaktır.

Düz Cam Kesim İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?Son zamanlarda cam kesimi için çok sayıda farklı teknolojinin kullanıldığı bilinmektedir. Bu durum gayet doğal olarak cam kesim için yeni teknolojilerden yararlanılmasının şart olduğu gerçeğini karşımıza çıkarmaktadır. Bu noktada kestiğiniz cam plakanın bilgisayar sistemleri sayesinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek bir kaliteye sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece talebe uygun bir şekilde cam kesimi işleminin tamamlanması konusunda önemli bir kazanıma da sahip olursunuz!

Düz Cam Kesimi Fiyatları Ne Kadardır?

Elbette ki büyük çaplı düz cam kesimi işlemi için mutlaka bu alanda uzman olan firmalardan destek almak gerekmektedir. Ancak bu sayede tam anlamıyla profesyonel bir seviyede cam kesim hizmeti almak mümkün olmaktadır. Bununla birlikte düz cam kesimi fiyatları konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yapmanız bu tür işlemleri uygun fiyatlı bir şekilde yaptırmanız anlamına gelecektir. Bu noktada profesyonel bir firmayla çalışıyor olmak aynı zamanda avantajlı fırsatlara sahip olmak anlamına da gelmektedir.

Düz cam kesimi yeni nesil teknolojik gereçler sayesinde üst düzeyde bir kalitede hayata geçmektedir. Düz cam işleme, düz camın kesilmesini, taşlanmasını ve parlatılmasını içerir. Kapılar, pencereler, çatı pencereleri, duşakabinler ve cam bloklar için cam yapımında kullanılır. Düz cam işleme, bükme, temperleme, laminasyon ve kaplama vb. gibi farklı işlem türlerini içerir.

Düz Cam Kesimi Yöntemleri Nelerdir?

Düz Cam Kesimi Yöntemleri Nelerdir?

Düz Cam Kesimi Yöntemleri Nelerdir?

Düz cam kesme işlemi, manuel veya otomatik bir kesme makinesi kullanılarak istenilen boyutta kesilir. Kesilen levha daha sonra bir konveyör bant veya forklift veya transpalet gibi diğer yöntemler kullanılarak bir sonraki adıma taşınır. Düz cam cilalama işlemi,  levhaların kenarları, montaj veya sökme işlemi sırasında taşınırken herhangi bir yaralanmaya neden olmayacak şekilde parlatılır. Parlatma ayrıca kesme işlemi sırasında yüzeyinde oluşan kusurları ortadan kaldırarak camın netliğini artırır.

Düz cam taşlama işlemi, levhayı uzunluk yönünde hareket ettirirken yüksek hızda aşındırıcı parçacıklar ile parlatarak her iki taraftaki çizikleri gideren taşlama işlemi de önemli bir adımdır. Taşlama ayrıca, kurulum işlemi sırasında kullanımı daha kolay hale geldiğinden, gerekirse sacın kalınlığının azaltılmasına da yardımcı olur.

Düz cam işleme, düz camın bitmiş bir ürüne dönüştürülmesi işlemidir. En yaygın düz cam türleri arasında levha ve levha bulunur. Plaka cam genellikle geleneksel pencerelerin yerine kullanılırken, tezgah ve banyo bölmeleri gibi uygulamalarda levha kullanılır. Her ikisi de yüksek basınç ve sıcaklık altında özenle işlenmiş soda-kireç camından yapılmıştır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button