Tek Cam Renkli Lamine Camlar Nedir? Nerelerde Kullanılır? Fiyatları Ne Kadardır?
Tek Cam Renkli Lamine Camlar Nedir? Nerelerde Kullanılır? Fiyatları Ne Kadardır?
Posted in ÜrünlerUygulamalar

Tek Cam Renkli Lamine Camlar Nedir? Nerelerde Kullanılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Tek cam renkli lamine camlar nedir? Nasıl üretilir? En az iki ya da daha fazla cam plakası özel bağlacılar kullanılarak tek cam renkli lamine cam malzemesi üretilir. Polivinil Butiral kullanılarak cam tabakaların yüksek ısı ve basınç yardımıyla birleştirilmesiyle elde edilen yeni cam malzemesine tek cam renkli lamine cam denir.

Tek cam renkli lamine camların kullanım özellikleri etkili bir seviyede gelişmiş durumdadır. Dolayısıyla bu tarz camlara olan ilgi sürekli bir şekilde artış göstermektedir. Özellikle nitelikli bir şekilde üretilen renkli lamine camlar her zaman favori konumda yer almaktadır. Yapı sektörünün aranılan malzemeleri arasında yer alan tek cam renkli lamine camların kullanım alanı da her geçen gün itibariyle artış göstermektedir.

Tek Cam Renkli Lamine Camlar Nedir? Nerelerde Kullanılır? Fiyatları Ne Kadardır?Tek Cam Renkli Lamine Camlar Nerelerde Kullanılır?

Her zaman etkili bir kullanım özelliğine sahip olan tek cam renkli lamine camların, profesyonel düzeyde bir etkiye sahip oldukları bilinmektedir. PVB tabakaların desteğiyle birleştirilen camlardan oluşan tek cam renkli lamine camlarının kullanım alanlarını aşağıdaki gibi sıralamak da mümkün olmaktadır:

  • Mobilya vitrinleri
  • Çatı ile tavan uygulamaları
  • Cam korkuluk ve cam rüzgarlıklar
  • Yapıların ve ofislerin iç bölme panoları

Özellikle tek cam renkli lamine camlarının kullanım özelliğinin geliştirilmesi, bu ürünlere olan ilgiyi de arttırmaktadır. Dolayısıyla bu tarz ürünlerin yüksek kaliteli ürünler grubu içerisinde yer aldıklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Bununla birlikte tek cam renkli lamine camlarının emniyetli cam olarak da tanımlanıyor olması, bu tarz camlara olan ilgiyi de günden güne arttırmaktadır.

Tek Cam Renkli Lamine Cam Fiyatları Ne Kadardır?

Günümüz itibariyle tek cam renkli lamine camlar farklı fiyat fırsatlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Güvenli cam olarak da tanımlanan bu tür camların fiyatları da farklı özelliklerinden kaynaklı olarak değişmektedir. Tek cam renkli lamine cam malzemesi, 3+ 3, 4+4, 5+5 ve 6+6 kalınlık ölçülerinde üretilmektedir. Dolayısıyla bu tarz ürünlerin fiyatları ölçülerine göre de değişmektedir. Siz de estetik görünüm noktasında son derece başarılı olan tek cam renkli camlardan satın almayı isterseniz, Saraycam her zaman sizlere profesyonel düzeyde bir hizmet sunacaktır!

Çok katlı lamine cam fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı seçeneklerin çıktığından rahatlıkla söz edebiliriz. Elbette ki lamine camlar inşaat sektörü açısından son derece önemli bir yapı malzemesidir. İnşaat sektörü dünyanın en önemli sektörlerinden biridir. Konut ve ticari binalar da dahil olmak üzere tüm binaların yapımından sorumludur. Bu nedenle kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına özen gösterilmesi önemlidir. Bu, binanın sorunsuz bir şekilde uzun süre dayanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Tek Cam Lamine Cam İmalat ve İşleme SüreciTek Cam Lamine Cam İmalat ve İşleme Süreci

Özellikle son zamanlarda üretim teknolojilerinin gelişiyor olması; lamine camların da çok daha kaliteli bir şekilde üretilmesini mümkün kılmaktadır. Elbette ki bu durum; cam işleme sürecini de olumlu yönde etkilemektedir. Cam işleme, herhangi bir binanın ayrılmaz bir parçasıdır çünkü fırtına, yağmur ve ısı gibi aşırı hava koşullarından koruma sağlar. Cam ayrıca insanların evlerine bakmalarını engelleyerek bu binaların sakinlerine mahremiyet sağlar. Mücevher gibi değerli eşyaları çalmak isteyen davetsiz misafirlerin evlere veya ofislere zorla girmesini önleyerek güvenliğin korunmasına da yardımcı olur.

İnşaat projelerinde kullanılan camların kullanım amacına ve yerine göre farklı türleri bulunmaktadır. Örneğin, şeffaf cam, pencereler için yaygın olarak kullanılır, çünkü aynı zamanda mahremiyet sağlarken ışığın bir odaya girmesine izin verir. Öte yandan renkli veya renkli camlar, kiliselerde veya sinagoglarda vitray pencereler oluşturmak gibi dekoratif amaçlarla kullanılabilir ve burada iç tasarım şemalarına renk katarlar.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button