Güncel Telli Cam Modelleri 2023
Telli Cam Modelleri
Posted in Buzlu Desenli Camlar

Güncel Telli Cam Modelleri 2023

2023 yılında telli cam modelleri gündeme geldiği zaman gayet doğal olarak karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Klasik bir buzlu cam üretiminde, üretim sırasında camın içerisine bir tel yerleştirilir. Bu şekilde elde edilen cam modellerine telli cam denmektedir. Telli camlar şık bir görünüm sağlar. Şık görünümünün yanında ise güvenliği ile bilinmektedir. Yangın anında normal bir cam patlayarak dağılır. Fakat telli cam modellerinin buna izin vermediğini ifade edebiliriz. Kırılma durumunda paramparça olmaz. Bu yüzden en güvenilir cam çeşitleri arasındadır.

Modernliği ile de evlerde de kullanılabilir. Üretim sırasında camın içinde kullanılan tel materyali sayesinde modernliği sağlar. Genel olarak kullanım alanları asansör içleridir. Kalınlığı 6 mm civarındadır. Bu tip bir camlar evlerde kullanılması durumunda güneş ışınlarını tam alır. Bu sayede evleri ısınmasını sağlamaktadır. Ayrıca buzlu cam mozaik bir görüntü vereceği için gizliliği de sağlar. Temperli seçenekleri sayesinde güvenilirliği, sağlamlığı be şıklığı aynı anda yakalayacaksınız.

Telli Cam Modelleri ve Avantajları

Telli cam modelleri birçok avantaja sahiptir. Sahip olduğu avantajlar sayesinde oldukça kullanışlıdır. Bulunduğu her ortama modernlik ve aydınlık katar. Telli cam modelleri özellikleri ve avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kırılma durumlarında parçalara ayrılarak dağılma olmaz.
  • Kırılma yaşanırsa içerisinde bulunan tel materyal, istenmeyecek olan geçişleri engeller.
  • Kaliteli camı sayesinde aydınlığı tam olarak alır ve yansıtır.
  • Mozaiklik olduğu için gizlilik sağlar.
  • Modernliği ve şıklığı sayesinde bulunduğu ortamların havasını hemen değiştirir.
  • Özellikle tasarımcıların ve mimarların iç ve dış mimari yapılarda tercih sebepleri arasındadır.

Telli Cam Modellerinin Kullanım Alanları

Cam her açıdan insan sağlığı için kullanışlı bir üründür. Ev dekorasyonunda kullanıldığı anda sağlığın yanında modernliği de birlikte getirir. Mobilyalarda kullanıldığı zaman modernliği ön plana çıkarır. Ayrıca iç ve dış kapılarda da oldukça tercih edilen bir modeldir. Telli cam modelleri kullanım açısından da oldukça avantajlı bir cam çeşididir. Son zamanlarda mimarlar tarafından bahçelerde ve ofis ortamlarında da kullanım sağlanıyor. Ofislerde kullanım amacı bölme oluşturmak içindir. Bu da ortamda yer açar ve kullanışlılığını gösterir. Göze hitap eden bir cam çeşidi olduğu için sergilerde de oldukça sık kullanılır. Sergilediği ürünü ön plana çıkarmaktadır. Ticari binaların giriş kısımlarında kullanılan telli camlar mekanlara ağırlık katmaktadır.

Güncel Telli Cam Modelleri 20222023 Telli Cam Çeşitleri

Telli cam, buzlu camın içinde örgü tek kullanılarak daha dekoratif hale getirilmiş halidir. İçine örgü tel yerleştirilen telli camların çok fazla çeşidi vardır. Her yıl modellerinde değişiklik görmek mümkündür. Buzlu camlar, mahremiyet istenen alanlarda sıklıkla tercih edilir. Telli camlar, buzlu camların içindeki örgü telle daha estetik hale getirilmiş çeşididir. Camın içindeki teller sadece görselliğe katkı sağlamaz. Aynı zamanda camın daha dayanıklı ve güvenlikli olmasını da sağlar. Yüksek ısıda normal camlar patlayarak dağılır. Ancak telli cam parçalanmaz. İçindeki teller yangın gibi yüksek ısıda dahi parçalanmaya müsaade etmez.

Telli Cam Kullanmanın Avantajları

Güvenliği ve dayanıklılığı yüksek olduğundan ev dekorasyonunda yaygın olarak kullanılır. Özellikle modern evlerin yapılarında sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Örgü tel cama modern bir hava katarak modern yapılar için ideal bir hale getiriyor. 6 mm kalınlığındaki telli camlara asansör içlerinde rastlarız. Evlerinin güneşten daha fazla istifade etmesini ve aydınlık olmasını isteyenler telli camı evlerinin dış cephesinde daha fazla kullanabilir. Dayanıklılığı, görselliği yanında mahremiyeti sağlaması da çok büyük avantajdır.

Camın içindeki teller çok yüksek darbe anında camın paramparça olmasını engeller. Dağılmadığından dolayı yaralama riski çok düşüktür. Mozaik yapısı, arkasındaki nesnelerin gizliliğini sağlar. Tellerle istenilen şekil verilebilir. Şekilleri ve yapısı camların daha modern görünmesini sağlayarak kullanıldığı mekanın havasını değiştirir. Modern görüntüsü nedeniyle günümüz mimarları, iç mimarları tarafından çok fazla tercih edilir.

Telli Camlar Nerelerde Kullanılır?

İnsanlar, yaşam alanlarında güvenli olmak isterler. Ev, işyeri gibi alanların yapımında ve dekorasyonunda can güvenliğini sağlayacak ürünler kullanılmalıdır. Telli camlar, can güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Cam sağlıklı bir üründür. Telle birleşen camlar, sağlıklı, güvenli ve estetik bir hal alır. Böylece yapıların iç dekorasyonunda, mobilyalarda, kapılarda gönül rahatlığıyla kullanılır. Kış bahçesi ve balkonlarda estetik bir hava katmak için de kullanılabilir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button