Popüler Telli Cam Modeller
Popüler Telli Cam Modeller
Posted in Buzlu Desenli Camlar

Popüler Telli Cam Modeller

Camın estetik yapısı ve ışıltısı insanları kendine çekmektedir. Firmalar camın farklı türlerini ve türevlerini üretmektedir. Telli cam modeller, son zamanlarda oldukça popüler. Evlerin birçok bölümünde ve iş yerlerinde telli camların kullanıldığını görmekteyiz. Telli cam, klasik buzlu camların arasında tel yerleştirilerek üretilir. Teller şekil verilmesinde etkili olduğu kadar güvenliği sağlamada da etkilidir.

Normal camlar aldığı darbede veya yangın sorasında patlar. Patlayan camlar etrafa dağılır ve insanlara zarar verir. Oysaki telli camların patlama veya dağılma riski yoktur. Camın içinde bulunan cam patlamaya engel olur. Kırılma durumunda patlamadığından en güvenilir camlar arasında zikredilir. Çok fazla deseni olan telli camlar çok şık ve moderndir. Modern tarzı nedeniyle özellikle yeni tarz evlerde çok tercih edilir.

Popüler Telli Cam ModellerTelli Cam Modeller ve Avantajları

İçinde kullanılan telle emniyeti maksimuma çıkarılan telli camların kalınlığı 6 mm kadardır. Güvenliğinin yüksek olması yanında sağladığı birçok avantajdan dolayı çok talep görmektedir. Avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Modern bir tarzı olduğundan kullanıldığı mekanın havasını değiştirir.
 • Mekanların daha aydınlık olmasını sağlar.
 • Güneş ışığından daha fazla istifade etmeye yardımcıdır.
 • Buzlu olması ve mozaik görüntüsü nedeniyle mahremiyeti sağlayacaktır.
 • Isı ve ses yalıtımı yapar.
 • İçinde bulunan teller sayesinde kolay kırılmaz, kırılsa da dağılmaz. Kesici olmadığından riski azdır.
 • Estetik görüntüsü, farklı desenleri nedeniyle iç mimarlar tarafından dekorasyonda kullanılır.
 • Dış mekanda, uygun olan alanlarda kullanılır.

Görselliğe önem verenler dikkat çekici desenlerinden, emniyete önem verenler dağılmamasından dolayı tercih eder. Yani herkesin telli cam modellerini tercih etmek için mutlaka bir nedeni var ve olacaktır.

Telli Cam Nerelerde Kullanılır?

İçerdiği malzemelerde insan sağlığına zararlı hiçbir madde yoktur. Bundan dolayı öncelikle ev dekorasyonunda çok fazla kullanılır. Modern tarzıyla özellikle son zamanların popüler mekanları olan rezidanslarda çok tercih edildiğini göreceksiniz. Tarzını ve havasını değiştirmek istediğiniz mobilyalarınızda kullanabilirsiniz. Özellikle dış kapaklarda kullanılması eşyanın tarzını ciddi olarak değiştirecektir.

Ofis ve bahçe dizaynında iç mimarlar, özellikle telli cam modeller üzerinde durmaktadır. Alanları daha geniş göstermek için idealdir. Ticari alanlarda kullanılması ortamın havasını yumuşatmaktadır. Hantal duvarlar yerine kullanıldığında ortamın aydınlanmasına ve genişlemesine etki edecektir.

Modern Telli Cam ve Modelleri

Camın ışıltılı ve estetik yapısı insanların beğenisini kazanıyor. Talep gören camın çok farklı çeşitleri ve modelleri bulunuyor. Telli cam, camın türevleri arasında olup son zamanların popülerleri arasındadır. Evlerde, iş yerlerinde ve daha birçok yaşam alanında telli cam kullanılmakta. Buzlu camın arasına örgülü tel yerleştirilir ve tellere çeşitli şekiller verilerek telli cam üretilir. Teller, camın estetik görünmesini sağlayan şekillerin verilmesini ve güvenliği sağlamada etkilidir.

Klasik camların yaşam alanlarını dekore etmede kullanılması risk taşır. Çünkü standart camlar, telli camlara göre çok çabuk kırılırlar. Kırılma anında camlar paramparça olarak dağılır. Dağılan parçalar kesici olduğundan hayati risk taşırlar. Telli camlar, yangın gibi yüksek ısıya ve darbeye karşı dayanıklıdırlar. Patlamazlar. Kırılsalar dahi dağılarak risk oluşturmazlar.

Popüler Telli Cam ModellerTelli Cam Kullanmanın Avantajları

Telli camlara içindeki tellerden çok çok farklı ve estetik şekiller verilebiliyor. Modern, şık tasarımları nedeniyle modern evlerin dekorasyonunda sıklıkla kullanılır. Tel kullanılması camın çok güvenli olmasını sağlar. 6 milimetre kadar olan kalınlığı dayanıklılığını artırır. Telli camların avantajları fazla olduğundan çok talep görür. Avantajları arasında şunlar bulunur;

 • Modern, estetik ve şık tasarımları sayesinde mekanın görselliğini değiştirir.
 • Işığı geçirerek mekanların daha aydınlık ve ferah olmasını sağlar.
 • Güneşten istifadeyi artırarak ısı yalıtımına destek olur.
 • Mozaik tasarımıyla mahremiyeti sağlar.
 • Ses yalıtımı yaparak konforlu kullanım sunar.

Telli Cam Modellerinin Kullanım Alanları

Modern ve şık mekanlarda yaşamak isteyenler yaşam alanlarını güzelleştirecek detaylara yer verirler. Telli camların desenleri son derece dikkat çekicidir. İnsan sağlığına zarar verecek hiçbir madde kullanılmadan üretilir. Bundan dolayı genç odalarından salonlara kadar çok geniş alanda rahatlıkla uygulanabilir. Mobilyaların kapaklarında ve çeşitli bölgelerinde kullanılarak tasarımı modernleştirilir. Rezidans ve benzeri modern yaşam alanlarının kış bahçelerinde yaygın olarak kullanılır. Mimar ve iç mimarların gözdesi olan telli camlar, kullanıldığı alanın daha geniş gösterir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button