Kaplamalı Cam İmalatı Nedir, Nasıl Yapılır?
Kaplamalı Cam İmalatı Nedir, Nasıl Yapılır?
Posted in Kaplamalı Camlar

Kaplamalı Cam İmalatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaplamalı cam imalatı nedir? Gözlük camlarından, arabalara, ofis ve iş yerlerine kadar pek çok noktada kaplamalı camlar bulunmaktadır. Bu camlar insanların imdadına yetişmektedir. Kaplamalı camların kullanımı oldukça yaygındır. Kaplamalı cam imalatı da son derece hassas koşullarda ve dikkatlice yapılmaktadır. Müşterinin isteğine göre farklı şekillerde uygulanan kaplama türleri bulunmaktadır. Bu türler ışığı kırmadan, mahremiyet sağlamaya kadar farklı amaçlarda kullanılabilmektedir.

Işığı kıran türleri genelde araçlarda rahat bir sürüş sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Ayrıca tüm gün bilgisayar başında oturmak zorunda olan kimselerde vardır. Bu kimseler gözlerini yoğun ışığa maruz bırakmamak adına gözlük camlarında bu kaplamayı tercih etmektedir. Işığın geçişini engellemeden mahremiyet sağlamak isteyenler ise koyu camları kullanmaktadırlar.

Kaplamalı Cam imalatı Nasıl Yapılır?

Cam kaplaması denildiği zaman akla birçok farlı çeşit gelmektedir. Kimi kaplamalı cam çeşitleri ısı tabancası yardımıyla yapılmaktadır. Normal camın üstüne bir ince filmin giydirilmesi şeklinde uygulanır. Sanayide tamamen modern cihazlar kullanarak camın kimyasal işleme maruz bırakılmasıyla yapılan türleri de mevcuttur. Bu türünde camın içinde hava kabarcığı kalmaması gerekir.

Kaplamalı Cam İmalatı Nedir, Nasıl Yapılır?Camın mümkün olduğunca pürüzsüz şekilde işlemden çıkması önem arz eder. Bunu bilen üreticiler büyük vakum cihazları kullanmaktadırlar. Cihazın içine cam yerleştirildikten sonra içerde ki hava tahliye edilir. Camın üstüne metal oksit içeren elektron demetleri gönderilir. Böylece camın dış yüzeyinde yeni bir tabaka oluşturulur.

Kaplamalı Cam Fiyatları Ne Kadardır?

Cam kaplama türlerinin fiyatları metre kare üzerinden hesaplanmaktadır. Bu noktada sizin ne kadar bir alanda uygulama yapacağınız fiyatın belirlenmesinde önem kazanmaktadır. Eğer bir binanın yüzeyini kaplamayı düşünüyorsanız oldukça yüksek maliyetlere katlanmanız gerekecektir. Bunun yanında istediğiniz kaplama türü de fiyatın farklılaşmasında temek unsurlardandır.

İstediğiniz sadece camın bir yüzünde ışığı kıran bir kaplama olması olabilir. Bu noktada kaplamalı cam fiyatları çok daha uygun olacaktır. Ama siz bir yüzü ışığı kırarken öbür yüzü renkli olan bir cam istiyor olabilirsiniz. O zaman cama uygulanacak işlem çok daha fazla olacağından fiyatta artacaktır. Ama her halükarda metrekare başına ortalama 100 TL gibi bir ücret ödemeye hazır olmalısınız. Kaplamalı cam imalatı söz konusu olduğu zaman Saraycam mükemmel bir hizmetin adresi konumda yer almaktadır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button