Satina Cam Balkonlar Nedir, Nasıl Uygulanır, Fiyatları Nasıldır?
Satina Cam Balkon Nedir, Nasıl Uygulanır, Fiyatları Nasıldır?
Posted in Satina Camlar

Satina Cam Balkonlar Nedir, Nasıl Uygulanır, Fiyatları Nasıldır?

Satina cam balkonlar nedir? Yüzeyine asitle matlaştırma işlemi uygulanarak silisyum parçalarından kurtulan cama satina cam denir. Bu işlemle camın yüzeyinde çok minik çukurlar oluşur. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan çukurlar, ışık kırılmasına sebep olarak camı beyaz renkte gösterir. Satina cam hayatımızın her alanında özellikle dekorasyonda oldukça fazla tercih edilir. Hatta satina cam balkonları sevilen dekorasyon seçenekleri arasındadır.

Bazı kişiler satina ve kumlamalı camı karıştırırlar, fakat ikisi de farklıdır. Satina camla üretilmiş olan balkon daha avantajlıdır ve daha çok tercih edilir. Cam balkonlarda satina cam seçilmesinin birkaç sebebi vardır;

  • Kumlamalı cama göre daha pürüzsüzdür.
  • Parmak izi ve leke tutmaz.
  • Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır.
  • Modern bir görünüm kazandırır.
  • Satina cama bombe verilebilir.
  • Delik açılabilir.
  • Temperleme işlemi yapılabilir.
  • Cama yapılan tüm işlemler satina cama da uygulanabilir.

Özellikle satina camlar nitelikli bir cam balkon malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. bu noktada satina camların etkili bir düzeyde uygulanması beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Satina Cam Balkon Nedir, Nasıl Uygulanır, Fiyatları Nasıldır?Satina Cam Balkonlar Nasıl Uygulanır?

Balkon yapımı bir takım hassas aşamalardan geçerek uygulanıyor. Öncelikle cam balkon uygulamasının yapılacağı alanda bir ön çalışma ve inceleme gerçekleştirilir. Ardından yetkililer alanın ölçüsünü alarak boyutlarına karar verirler. Sonraki aşama en önemli kısım olan tasarım aşamasıdır. Balkon için tasarım bölümü en önemli kısımdır. Çünkü yapının dıştan görünümünü tamamen etkiliyor. Bu yüzden balkon tasarlanırken işlevselliğin yanı sıra görselliğe de çok özen gösterilmesi gerekir. Tasarımı bitirilen balkonun üretimi ve monte işlemi de yapılarak tamamlanır.

Satina Cam Balkonların Fiyatları Ne Kadardır?

Satina cam, günümüzde çokça tercih edilen bir dekorasyon malzemesidir. İç ve dış dekorasyonda, mobilya sektöründe sıkça kullanılır. Kullanım alanları arasında teraslar, mağazaların raf sistemleri, asansörler ve iç- dış kapılar da bulunmaktadır. En çok tercih edildiği alan ise balkonlardır.

Satina cam balkonlar için görünüm ve dayanıklılık bakımından normal cama göre daha kalitelidir. Bu yüzden satina cam balkon fiyatları ne kadardır? Satina camlar, normal cam balkondan biraz daha pahalı olmaktadır. Yapılacak balkonun boyutuna ve tasarımına göre fiyatı değişecektir. Kesin fiyat öğrenmek için çalışacağınız firmadan bilgi alabilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button