Lamine Cam Avantajları Nelerdir? Neden Sıklıkla Tercih Edilir?
Lamine Cam Avantajları Nelerdir? Neden Sıklıkla Tercih Edilir?
Posted in Lamine Camlar

Lamine Cam Avantajları Nelerdir? Neden Sıklıkla Tercih Edilir?

Lamine cam avantajları nelerdir? Cam üretim özelliği gereği kırılgan bir yapıya sahip olan bir malzemedir. Standart düz camların kolay kırıldıkları da bilinmektedir. Ancak camın kalınlık derecesinin arttırılmasına paralel olarak camlar çok daha dayanıklı bir özelliğe sahip olmaktadır. Bununla birlikte standart camın kalın bir şekilde üretilse dahi kırıldığında etrafa dağıldığı bilinmektedir. Bu da ciddi manada yararlanmaya sebep olabilecek bir sorundur. Söz konusu sorunların bertaraf edilmesi için özel olarak tasarlanmış olan camlar devreye girer. Bu camlar arasında lamine camlar akla ilk gelen cam türleri arasında yer alır.

Özel bir bağlayıcı yardımıyla en az 2 ve daha fazla cam plakanın birleşmesiyle elde edilen cama lamine cam denir. Lamine camların üretiminde PVB ismi verilen özel bir madde kullanılmaktadır. Bu madde doğal olarak lamine camın çok daha dayanıklı olmasını da mümkün kılmaktadır. Üstelik lamine camların üretim özelliği sayesinde kırılması çok daha güç olmaktadır. Yine lamine camlar olurda kırılsalar bile etrafa dağılmamaktadır. Bu da gayet doğal olarak lamine camların, güvenli cam grubu içerisinde yer almasını mümkün hale getirmektedir.

Lamine Cam Avantajları Nelerdir? Neden Sıklıkla Tercih Edilir?Lamine Cam Avantajları Denilince Hangi Özellikler Karşımıza Çıkar?

Lamine camların avantajları söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı kullanım özellikleri çıkar. Bu kapsamda lamine camların avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olur:

  • Dış darbelere karşı dayanıklıdır
  • İnsanlar bir şekilde lamine cama çarparlarsa, cam dağılmaz
  • Lamine canlar ses yalıtımı noktasında etkili bir başarı ortaya koyar
  • UV ışınları söz konusu olduğu zaman bu ışınlara karşı yüzde 99 dayanıklılık gösterir
  • Kullanıcısına farklı renk seçenekleri sunduğu için dekorasyon noktasında başarılıdır
  • Taş ya da sopa gibi sert cisimlerin temas etmesi durumda içeri girmesine engel olur
  • Geniş kapsamlı bir kullanım alanına sahip olan lamine camlar, pratik bir şekilde uygulanır

Görüldüğü üzere lamine cam avantajları söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkar. Tam da bu noktada lamine camların son derece cazip fiyat koşullarında karşımıza çıkması da mümkündür. Zira Saraycam bu tarz camların işlenmesi noktasında mükemmel fırsatları sunmaktadır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button