Ekonomik Çift Cam Renkli Lamine Cam Fiyatı
Çift Cam Renkli Lamine Cam Fiyatı
Posted in Lamine Camlar

Ekonomik Çift Cam Renkli Lamine Cam Fiyatı

Yaşam ve çalışma alanlarında güvenliğin yüksek seviyede olmasını arzu ederiz. Şişecam, güvenlik amacıyla ürettiği lamine camların hem çift hem de renkli olanlarını üretmiştir. Çift cam renkli lamine cam fiyatı yüksek güvenliğine ve gösterişine rağmen oldukça ekonomiktir. Cam denilince insanların aklına hemen kırılma ve kesme gelir. Camın çabuk kırılacağını düşünenler oldukça fazladır.

Teknolojinin ve sanayinin ilerlemesiyle birlikte çok yüksek dirence sahip camlar üretildi. Direncin yüksek olması için demir gibi farklı maddelerle uygun şekillerde birleştirilir. Böylece camın kullanıldığı yapıların güvenliği diğer yapılardan çok daha yüksek olur. Camın kalitesi ve türü güvenliğin sağlanmasında çok etkilidir. Cam, görsellik olarak her zaman şıktır. Ortamın daha estetik görünmesi için cam kullanılmaktadır.

Avantajlarıyla Çift Cam Renkli Lamine Cam Fiyatı

Yıllar öncesinde camın daha dayanıklı ve yüksek güvenlikli olduğunu söyleselerdi kimse inanmazdı. Zamanla çeşitli camlar üretildi. Üretilen camlar arasında çift cam renkli lamine camlar da bulunmakta. Çift renkli lamine camların avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • İki veya daha fazla cam plaka özel sistemle birleştirilmiştir. PVB yani polivinilbutiral adındaki özel bağlayıcıyla basınç ve ısı altında bir araya getirilmiştir.
 • Cam kırılınca etrafına ciddi zarar verir. Oysaki kullanılan özel bağlayıcılar sayesinde kırılma sırasında parçalar etrafa en az oranda yayılır. Böylece çevreye zarar vermez.
 • Dışarından gelebilecek darbelere karşı dirençlidir. Hırsızlık gibi olaylara karşı en yüksek dayanıklılığı gösterir.
 • Kalın olması ve özel bağlayıcının etkisiyle taş, sopa gibi saldırılara karşı korur.
 • Ses ve ısı yalıtımı sağlar.
 • Güneşin zararlı ışınlarını %99 oranında engelleyerek eşyaların ve kıyafetlerin zarar görmesinin önünü alır.

 Çift Cam Renkli Lamine Cam FiyatıÇift Cam Renkli Laminelerin Kullanım Alanları

Şişecam tarafından üretimi yapılan camın malzemeleri arasında demir oranı düşüktür. Isı cam ünitelerinde sıklıkla kullanılan cam extraclear markası olarak piyasada satılmaktadır. Can ve mal güvenliğine önem verilen her alanda lamine cam tercih edilebilir. Kırılma ve çevresine zarar verme oranı minimum seviyede olan lamine camların kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Camlama yapılacak olan mekanlarda.
 • Yerden 80 cm’e kadar olan alanlarda ve yerden tavana kadar olan mekanlarda
 • Doğramalı cam kapılarda
 • Cam kapıların yanlarındaki doğramaların içindeki camlama sisteminde
 • Çalışanların veya yaşayanların baş üstüne gelen alanlarda
 • Vitrinlerde
 • Tavan ve çatı camlarında
 • Korkuluklarda
 • Rüzgarlıklarda
 • Dolapların veya mekanların iç bölme panolarında
 • Müzelerde
 • Banklarda
 • Hastanelerin özellikle psikiyatrı kliniklerinde

Çok geniş kullanım alanına sahip olan çift cam renkli lamine cam fiyatı ile de kullananları memnun etmektedir.

Çift Cam Renkli Lamine Cam Nedir?

Özel bağlayıcılar kullanılarak üretilen camlara lamine cam denir. Çift lamine camsa çift katlı camlardır. Bütün bu bilgiler ışığında çift cam renkli lamine cam; özel bağlayıcılarla birleştirilen en az iki ve daha fazla tabakadan oluşan renkli tasarım özelliğiyle ön plana çıkan camlara denir. Günümüz koşullarında bu tür camlara olan ihtiyacın her geçen gün itibariyle artış gösterdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Çift Cam Renkli Lamine Cam Neden Tercih Edilir?

Polivinil butiral tabakaların üst düzeyde bir ısı ve basınç değerleri altında işlenmesiyle çift cam renkli lamine camlar üretilmektedir. Bu tür camların üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahip oldukları bilinmektedir. Tam da bu kapsamda çift cam lamine camların renkli bir şekilde üretiliyor olması; bu tür camların dekorasyon alanında da etkili bir düzeyde üretilmesini mümkün kılmaktadır. Böylece günümüz koşullarında çift cam renkli lamine camlara olan ilginin günden güne artış gösterdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ekonomik Çift Cam Renkli Lamine Cam FiyatıÇift Cam Renkli Lamine Cam Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik konusunda üst düzeyde bir performansın merkezinde yer alan lamine camlar, vitrinlerde her zaman tercih edilen camlar arasında yer almaktadır. Yine lamine camların merdiven küpeştelerinde de sıklıkla tercih edildiklerini bilinmektedir. Bununla birlikte son zamanlarda kış bahçesi tasarımlarında da lamine camlara olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Üstelik lamine camların akvaryum tasarımlarında da üst düzeyde bir performansın merkezinde yer aldıkları bilinmektedir. Özellikle lamine camların kullanım özelliklerinin etkili bir düzeyde gelişmiş olması; bu tür camların kullanım alanını da genişletmektedir.

Çift Cam Renkli Lamine Cam Nasıl Üretilir?

Renkli lamine camlar ileri teknolojilerle desteklenen üretim tesislerinde imal edilmektedir. Bundan dolayı söz konusu camların üretim aşamasının üst düzeyde profesyonellik içeriğini ifade etmek mümkündür. Lamine camlar, yüksek ısı ve basınç değerleri altında özel bağlayıcılar yardımıyla en az iki ya da daha fazla cam plakanın birleştirilmesiyle üretilmektedir. Bundan dolayı çift cam renkli lamine camların ileri teknolojik ortamlarda üretildiklerini ifade etmek de mümkündür!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button