Lamine Cam İmalatı Nasıl Yapılır? Lamine Cam Üretiminde Merak Edilenler!
Lamine Cam İmalatı Nasıl Yapılır? Lamine Cam Üretiminde Merak Edilenler!
Posted in Lamine Camlar

Lamine Cam İmalatı Nasıl Yapılır? Lamine Cam Üretiminde Merak Edilenler!

Lamine cam imalatı nasıl yapılır? Günlük yaşamda birçok yerde kullanılan vazgeçilmez ürünlerden birisi de camdır. Neredesin gözümüzün değdiği her yerde cam ve camdan üretilmiş malzemelere rastlarız. Camlar özellikle güvenlik sistemlerinde kullanılır. Bu amaçla kullanılan camlara lamine cam denir.

Lamine cam imalatı birden fazla aynı kalınlık veya kalınlıkları farklı da olabilir aralarına gayet şeffaf sert cisimler yerleştirilerek iyice sıkıştırılıp sertleştirilir birleştirilir ve cam üretimine uygun fırınlarda ısı verilir. Lamine camlar sert aniden ve güçlü darbelerde parçalanmaz. Yalnızca yüzeyinde çatlaklar meydana gelir.

Lamine Cam İmalatı Yöntemleri Nelerdir?

 Lamine cam imalatı nasıldır sorunun cevabı işte bu yazıda mevcuttur. Lamine camlar birçok farklı amaçla kullanılabilen cam türlerindendir. Lamine camları birçok cam katlarının aralarında bulunan boşluklarına sert koruyan bileşenler eklenerek basınç ve ısı uygulanır. Ardından sürekli olarak birleştirilir. Bu 1 yaşından sonra tüm bir cam görüntüsü oluşur. Bu çeşit camlar güvenlik amaçlı üretilir.

Lamine Cam İmalatı Nasıl Yapılır? Lamine Cam Üretiminde Merak Edilenler!Herhangi bir kırılma ya da darbede Keskin parçalar halinde ayrılmaz. Diğer bir özelliği de ses yalıtımı çok iyidir UV ışınlarına karşı da koruyucu özelliği bulunmaktadır. Bombeli olan canlılardan veya temperli üretilen camlardan da lamine cam yapılabilmektedir. Bu camlar genellikle alışveriş merkezlerinde karşımıza çok çıkmaktadır. Neredeyse bütün vitrin camlarında görmek mümkündür.

Lamine Cam üretimde Merak Edilenler Nelerdir?

Lamine cam üretim hakkında merak edilenler diye sıralama yapıldığında öncelikle kalınlıklarından bahsedilebilir. Lamine camların 4 farklı kalınlıkta yapımı mevcuttur. Farklı bir kalınlık istenilirse özel olarak üretim yapılabilmektedir. Ayrıca bu camların renkleri de mevcuttur. Farklı renklerde lamine camlar görmek mümkündür. Üretilirken pek çok işlemden geçmektedir aynı zamanda son derece sağlam ve dayanıklıdır.

Bu lamine camların üretimi yapıldıktan sonra isteğe bağlı olarak;

* Tavanlarda ve çatıda bulunan camlarda

* Alışveriş merkezlerinin camlarında

* Vitrinler bu camlardan oluşmaktadır

* Müze banka şubelerindeki camlar

* Psikiyatri klinikleri camları bir camlardandır

* askeri kurumlardaki camlar sinema salonlarında bulunan camlar ve polis merkezlerindeki camlarda bu camlardandır.

Bütün bu bilgiler ışığında Saraycam nitelikli bir üretim teknolojisine sahip olduğundan dolayı lamine camların avantajlı bir şekilde temin edilmesini mümkün kılmaktadır.

Akustik Lamine Camların İmalatıGünümüz itibariyle lamine cam, ince bir polivinil bütiral film ile kaplanmış bir cam türü olarak adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bununla birlikte lamine camların yeni bir formu olarak karşımıza çıkan akustik lamine camlar da geniş lamsalı bir düzeyde kullanılabilme kabiliyetine sahiptirler. Bu tür camların kullanım özelliklerinin gelişiyor olması camın iç yüzeyinin olduğu kadar dış yüzeyinin de güçlü olmasını mümkün kılar. Sonuç, trafik ve inşaat gürültüsü gibi istenmeyen gürültüleri engelleyen ve yine de pencereden şeffaf görünümler sağlayan bir üründür.

Akustik Lamine Camların İmalatı

Akustik lamine camların üretimi gündeme geldiği zaman karşımıza ileri teknolojiler çıkmaktadır. Bu camlar lamine camların ses yalıtımı konusunda daha da geliştirilmiş halidir. Dolayısıyla günümüz koşullarında akustik lamine camların kullanım alanları her geçen gün itibariyle genişlemektedir. Akustik lamine cam, ticari binalarda ve evlerde çeşitli nedenlerle kullanılmaktadır. Bununla birlikte yaşam alanlarına harika bir etki katmak konusunda da bu camlar iddialı bir konuma sahiptirler.

İnşaat alanları ve yoğun caddeler gibi dış kaynaklardan gelen istenmeyen gürültüyü engellemek için kullanılan akustik lamine camlar aynı zamanda ses mahremiyetinin önemli olduğu odalarda ses yalıtımını artırmak amacıyla da kullanılmaktadır. Bir de bu tarz camların daha çok bankalar veya depolar gibi yüksek riskli alanlarda güvenliği sağlamak için kullanıldıkları da bilinmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında akustik lamine camlar kaliteli bir şekilde üretildiklerinde yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button