Cam İşleme Ürünleri Nelerdir? Cam İşleme Ürünlerinin Üretim Nasıl Yapılır?
Cam İşleme Ürünleri Nelerdir? Cam İşleme Ürünlerinin Üretim Nasıl Yapılır?
Posted in ÜrünlerUygulamalar

Cam İşleme Ürünleri Nelerdir? Cam İşleme Ürünlerinin Üretim Nasıl Yapılır?

Cam işleme ürünleri nelerdir? Cam malzemesinin farklı teknik ve yöntemlerle farklı özellikleri içerecek şekilde birleştirilmesiyle elde edilen ürünlere cam işleme ürünler denir. Cam işleme ürünlerinin son derece geniş kapsamlı bir kullanım alanına sahip olduğu bilinmektedir. Özellikle cam konusundaki üretim teknolojilerinin gelişmesi, cam işleme ürünlerinin kullanım alanlarını da arttırmaktadır.

Günümüz itibariyle cam en fazla talep gören yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak cam işleme ürünlerine olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Elbette ki cam işleme ürünleri aşağıdaki gibi sıralamak da mümkün olmaktadır:

 • Ayna
 • Düz Camlar
 • Lamine Camlar
 • Boyalı Camlar
 • Satina Camlar
 • Kaplama Camlar
 • Temperli Camlar
 • Bombeli Camlar
 • Cam Aksesuarlar
 • Dekoratif Camlar
 • Buzlu Desenli Camlar

Görüldüğü üzere cam işleme ürünlerinin çok farklı özellikleri kapsayacak bir düzeyde üretildikleri bilinmektedir. Özellikle son zamanlarda bu tarz cam malzemelerin yoğun bir düzeyde ilgi gördükleri de bilinmektedir. Bununla birlikte cam işleme ürünlerinin kendi içerisinde de farklı çeşitlerden üretildikleri bilinmektedir. Bundan dolayıdır ki cam işleme ürünlerinin çok fazla ürün yelpazesinden oluştuğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Cam İşleme Ürünleri Nelerdir? Cam İşleme Ürünlerinin Üretim Nasıl Yapılır?Cam İşleme Ürünleri Nasıl Üretilir?

İleri teknoloji gerektiren cam işleme ürünleri, son derece hassas olan bir üretim bandından geçer. Zira bu tarz ürünlerin etkili bir düzeyde üretilmesi ancak nitelik düzeyi yüksek makineler sayesinde mümkün olmaktadır. Cam kendine özgü yapısı gereği son derece hassas bir özelliğe sahiptir. Bu durum da doğal olarak cam işleme işleminin son derece hassas bir işlem olarak karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Cam işleme konusu her şeyden önce profesyonel bir kabiliyet gerektirmektedir. Bu noktada alanında uzman olan personeller sayesinde cam işleme işleminin başarılı bir şekilde yapılması da mümkün olmaktadır. Yine bu tarz işlemlerin etkili bir seviyede üretilmesi için mutlaka gerekli teknik donanımların da eksiksiz olması şarttır. Saraycam hem personel kalitesi hem de donanımsal yapısıyla her zaman cam işleme konusunda profesyonel bir adres olarak karşımıza çıkmaktadır!

Yeni Nesil Cam İşleme ÜrünleriYeni Nesil Cam İşleme Ürünleri

Cam işleme endüstrisi geniş ve çeşitli bir alandır. Cam üretiminde kullanılan hammaddeler, nihai ürün kadar büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin cam, pencere veya çatı penceresi gibi inşaat projelerinde kullanılabilir. Vitray pencereler veya heykeller gibi sanat eserleri yaratmak için de kullanılabilir.

Küçük parçalara ayrılmış cam bloklara cam blok denir. Genellikle cephe yapımında veya dekoratif amaçlı mozaik yapımında kullanılırlar. Cam işleme terimi, çeşitli uygulamalarda kullanılmak üzere cam hazırlama sürecini ifade eder. Bazen cam imalatı veya cam imalatı olarak da adlandırılır.

Cam işleme, düz haddelenmiş cam levhalar veya lamine cam, düz cam ve temperli cam gibi diğer düz haddelenmiş ürün türleri üzerinde gerçekleştirilebilir. Terim ayrıca camın farklı şekil ve boyutlarda şekillendirilmesi, kesilmesi ve kalıplanması sürecini de içermektedir.

Pencere camları genellikle düz haddelenmiş temperli veya lamine güvenlik camından yapılır. Bu bölmeler tipik olarak tüm bir pencere çerçevesini kaplayacak kadar büyüktür ve her bir katman arasında onları tek parça halinde birleştiren bir ara katman ile birden fazla cam katmanı içerir.

Mobilya parçaları, temperli veya lamine güvenlik camı, düz haddelenmiş sac veya plastik laminatlar dahil olmak üzere her türlü düz haddelenmiş üründen yapılabilir. Hem konut hem de ticari uygulamalar için uygun masa, sandalye ve sıra gibi mobilyalar oluşturmak için en yaygın kullanılan malzemeler akrilikler, polikarbonatlar ve poliüretanlardır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button