Low-e Kaplamalı Cam Fiyatı Ne Kadar? En Avantajlı Fiyatlar Hangileridir?
Low-e Kaplamalı Cam Fiyatı Ne Kadar? En Avantajlı Fiyatlar Hangileridir?
Posted in Ürünler

Low-e Kaplamalı Cam Fiyatı Ne Kadar? En Avantajlı Fiyatlar Hangileridir?

Cam çok farklı işlemler uygulanarak hayatımızın birçok alanında kullanıma sunulmaktadır. Bu işlemlerden biri de low-e kaplama uygulamasıdır. Low-e kaplama, low yani düşük emisyonlu anlamına gelmektedir. Bu işlem ile camın yüzeyinin ısıyı çok daha iyi yansıtması sağlanır. Low-e kaplamalı cam fiyatı yapılan işlem ve ortaya çıkan ürün göz önünde bulundurulduğunda diğer camlara göre biraz daha pahalı olarak değerlendirilebilir.

Bu işlem camın yüzeyinde gözle görülmeyecek kadar ince bir tabaka şeklinde yapılır. Cam yüzeyine uygulanan metal veya metal oksit tabakası bu cam çeşidini ortaya çıkarmaktadır. Yapılan işlem sonunda ortaya çıkan cam ısı ve ışığı yayma özelliğine sahip olmasının yanında bir taraftan da ışığı tutmaktadır.

Low-e Kaplamalı Cam Fiyatı ve Özellikleri

Hayatımızda birçok alanda kullandığımız cam çeşitlerinden biri olan ve düşük emisyonlu cam olarak da ifade edilen low-e kaplama cam çeşitli işlemler sonunda ortaya çıkmaktadır. Low-e kaplamalı cam fiyatı yapılan işlemlerin çok olması sebebiyle biraz pahalı olarak ifade edilebilir. Bu işlemler camın üzerinin çok ince bir tabaka ile kaplanmasıdır. Metal oksit ile oluşturulan bu tabaka ile birlikte cam ısıyı ve ışığı tutma özelliği kazanır.

Low-e Kaplamalı Cam Fiyatı Ne Kadar? En Avantajlı Fiyatlar Hangileridir?Low-e kaplamalı cam sıcak ve soğuğu aynı anda camın farklı yüzeylerine hapsedebilme özelliğine sahiptir. U faktör değeri olarak adlandırılan ve pencerelerde ısı kaybını ifade eden bu özellik low-e kaplamalı camlarda çok düşük olmaktadır. Bu sebeple bu cam çeşitleri evlerde ve diğer yaşam alanlarında ısı kaybının önüne geçilmesinde kullanılmaktadır.

Low-e Kaplamalı Cam Kullanım Alanları

Yaşam alanlarında insanlar yazın serinlemek kışın da ısınmak isterler. Isı yalıtımında camların önemli bir yeri bulunmaktadır. Low-e kaplamalı camlar işte bu konuda en çok kullanılan malzemelerden biridir. Bu cam çeşitleri yazın dışarıdan gelen ışınları tutarak içeri girmesini engeller. Kışın da içeri de oluşan sıcak havanın içeride tutulması low-e kaplamalı cam sayesinde yapılır. Böylece yaşam alanlarında istenilen sıcaklığa ulaşılmış olur.

Low-e kaplamalı cam fiyatı bu camın yapımı sırasında çok ince işçilik yapıldığı için biraz daha pahalı olmaktadır. Ama sonuçta enerji tasarrufu söz konusu olduğu için bu camı kullananlar uzun vadede karlı çıkmaktadır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button