Temperli Cam m2 Fiyatları
Temperli Cam m2 Fiyatları
Posted in TemperlTemperli Cam

Temperli Cam m2 Fiyatları

Çok yüksek ısılı fırınlarda ısıtılan cam malzemenin hızlı bir şekilde soğutulmasıyla temperli camlar üretilmektedir. Mukavemet gücü son derece güçlü olan temperli camlar, geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu tarz camlara olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Temperli cam m2 fiyatları söz konusu olduğunda da karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Temperli camın metrekare fiyatının ortalama olarak 100 TL kadar olduğunu ifade etmek de mümkün olur. Ancak kimi zaman temberli cam fiyatları metrekare bazlı olarak 200 TL civarında da olabilmektedir. Elbette ki bu durumun oluşmasında farklı kriterler etkili olmaktadır.

Temperli Cam m2 Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Günümüz şartlarında temperli cam metrekare fiyatlarının belirlenmesinde bu ürünlerin üretim maliyeti temel belirleyici etkendir. Çünkü temperli cam malzemesinin farklı bir üretim kabiliyetinin bulunduğunu bilinmektedir. Bu kapsamda temperli camlar, tavlanmış camlardır. Yani yoğun bir üretim detayının bulunduğu camlardır. Dolayısıyla bu tarz camların üretim maliyetleri de oldukça fazladır. Yine temperli camların üretim özelliklerinin de değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Bundan dolayı temperli camlara ait üretim özellikleri bu tarz ürünlerin fiyatları üzerinde de etkilidir.

Elbette ki cam malzemesinin fiyatlarının oluşmasında, arz ve talep dengesi de etkilidir. Yani temperli camlara olan ilginin artış göstermesi bu ürünlerin fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır. Yapı sektörünün temel dinamikleri arasında yer alan temperli camlar; mevsimsel dönemlerde de farklı fiyat seçeneklerinin bulunduğu ürünler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Mesela yapı sektörünün hareketli olduğu dönemlerde temperli camların fiyatları da artmaktadır. Zira yapı sektörünün hareketli olduğu dönemlerde, temperli camlara olan ilgi de artış göstermektedir.

Uygun Fiyatlı Bir Şekilde Temperli Cam Nasıl Alırım?

Şayet uygun fiyatlı bir şekilde temperli cam malzemelerinden almayı isterseniz mutlaka bu ürünlerin fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Temperli cam m2 fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Tam da bu noktada firmamızın temperli cam fiyatları konusunda cazip fırsatların adresi konumunda yer aldığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Siz de avantajlı bir şekilde temperli camlardan satın almayı isterseniz mutlaka firmamızdan fiyat almalısınız!

Temperli Cam m2 Fiyatları

Çarpma ve kırılmalara karşı çok dayanıklı olan Temperli cam, bunu üretim aşamasında yüksek ısılı fırınlarda ısıtılıp ani soğutulma işlemlerine borçludur. Temperli cam sadece araç camı olarak değil;  birçok alanda kullanılmaktadır. Metrekare fiyatları değişmektedir. Üretim maliyeti her üründe olduğu gibi fiyat belirlemede de etken olmaktadır. Talebin yoğun olduğu dönemlerde fiyatlar artmaktadır.

Temperli Cam Nerelerde Kullanılır?

Gelişen teknoloji ile kullanım alanı artan camın güçlendirilmiş yapısıyla oldukça yoğun bir talep patlaması yaşanmaktadır. Kullanım alanları arasında otomobil camları, otobüs camları, binaların dış cephesi, banyoda duşakabin ve küvetler, mutfaklarda fırın kapakları, tepsi ve tencereler, yapılarda cam balkonlar, cam merdivenler olarak kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe yaygın olarak tercih edilmektedir. Fiyatları da kullanılacak alanlara göre değişmektedir.

Tamperli Camların Kırılma Riski

Bilindik camlara göre oldukça güçlü olan Temperli cam, üretim aşamasında çeşitli aşamalardan geçirilmektedir. Diğer camlar gibi kolay kırılması mümkün değildir. Diğer camlar kırıldıklarında ince parçalara ayrılarak tehlike oluşturmaktadır.  Temperli cam kolay kırılmaz. Kırılması durumunda ise parçalara ayrılır ve parçalar keskin değildir.

Temperli Cam Ve Normal Cam Nasıl Ayırt Edilir?

Normal cam ve Temperli cam ayrımına baktığımızda temperlenmiş yani özel ısı işleminden geçirilmiş cam 4-5 kat daha dayanıklıdır. İkisini birbirinden ayırt etmek çok önemlidir. İkisinin de ortasına Yavaşça vurulduğunda Temperli olandan donuk bir ses çıkar. Mutlaka ikisinin farkını bilmek gereklidir. Camların kenarlarına bakıldığında Temperli camın kenarları pürüzsüzdür. Polarize gözlükler de iki cam arasındaki farkı anlamamızı sağlar.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button