Temperli Cam Modelleri
Temperli Cam Modelleri
Posted in Temperli Cam

Temperli Cam Modelleri

Temperleme işleminin uygulanması ile camların güvenli hale getirilmesi ile oluşturulmuş cam modellerine temperli cam modelleri denilmektedir. Diğer camlara göre çok daha güvenli olan bu cam modelleri kırılma konusunda da daha dayanıklı modellerdir. Normal cam kırıldığında keskin parçalar ortaya çıkmaktadır. Temperli cam ise kırıldığında çok küçük parçalara ayrılır ve bu parçalar keskin parçalar değildir. Bu camlar kırıldığında zarar verme özelliği en aza indirilmiş olduğundan canlılar zarar görmemektedir.

Temperli cam modelleri diğer camlara göre 5 kata yakın daha fazla dayanıklı olma özelliğine sahiptir.  Yüksek ısıya karşı dayanıklı hale getirildiği için bu cam modellerinde aşırı ısınmada çatlama olmamaktadır. Bu sebeple yaşam alanlarında ve üretim alanlarında yüksek ısı ile işlem yapılan noktalarda temperli cam kullanılması söz konusu olmaktadır.

Temperli Cam Modelleri Nasıl Üretilir?

Temperli camlar, cam üzerinden yapılan bir takım işlemler sonunda ısıya ve darbelere dayanıklı olarak ortaya çıkmaktadır.  Normal camlar 600°C – 650°C arasındaki sıcaklığa ulaşana kadar ısıtılır.

Temperli Cam Modelleri

 Günümüz koşullarında temperli camların geniş kapsamlı kullanım alanı bulunmaktadır. Bu kapsamda temperli camların kullanım özelliklerinin de sürekli bir şekilde gelişim gösterdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır. Zira günümüz koşullarında bu tür ürünlerin üretim teknolojileri de etkili bir düzeyde gelişim göstermektedir. Özellikle tasarım dünyasının da üretim sürecine dahil olması sonrasında yeni nesil temperli camların estetik bir görselliğe sahip olmaları da mümkün olmuştur!

 Temperli Cam Fiyatları Ne Kadar?

Son zamanlarda temperli cam modelleri söz konusu olduğunda yoğun bir talebin ortaya çıktığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayıdır ki temperli cam fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza farklı fiyat seçenekleri çıkmaktadır. Siz de yüksek kalite standartlarında bir temperli cam ürününü uygun fiyatlı bir şekilde temin etmeyi isterseniz; bu konuya dair ayrıntılı bir araştırma yapmalısınız! Tam da bu noktada firmamızın temperli cam fiyatları konusunda son derece cazip fiyat koşullarına sahip olduğunu ifade edebiliriz! Siz de yeni nesil cam ürünlerini uygun fiyatlı bir şekilde satın almayı istiyor musunuz? O zaman hemen firmamızla iletişime geçmelisiniz!

Temperli Cam Özellikleri Nelerdir?Yeni Trend Temperli Cam Özellikleri Nelerdir?

Temperli cam modelleri gündeme geldiği zaman bu türden ürünlerin kullanım özellikleri ön plana çıkmaktadır. Temperli camlar üst düzeyde bir performansı ortaya camlar arasında yer almaktadır. Temperli camların özelliklerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Darbelere karşı dayanıklıdır
  • Isıya karşı dayanıklılık gücü yüksektir
  • Pratik bir şekilde uygulanabilen bir cam türüdür
  • Temperli camlar kırılsa dahi etrafa keskin parçacıklar halinde dağılmaz

Özellikle temperli camların üst düzeyde performans ortaya koyabilen cam grubu içerisinde yer aldıkları bilinmektedir. Standart cam malzemesine göre tam 5 kat daha fazla dayanıklı olan temperli camlar; güvenli camlar olarak ön plana çıkmaktadır. 300 derecenin üzerinde bir ısıya maruz bırakılarak üretilen temperli camlar, ışık şoka dayanabilen camlar arasında yer alır.

Standart camlar ortalama olarak 40 derecelik sıcaklıkta çatlarken temperli camlar 300 derecenin üzerindeki sıcaklıklara da dayanım gücü göstermektedir. Standart camlar kırıldıklarında etrafa keskin cam kırıkları yayılmaktadır. Oysa temperli camlar kırıldıklarında etrafa keskin parçalar dağıtmamaktadır. Bu da gayet doğal olarak temperli camların güvenli camlar arasında yer almalarını mümkün kılmaktadır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button