Temperli Cam Modeli 2023
Temperli Cam Modelleri
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Modeli 2023

İnsan, yaşadığı yerin konforlu ve güzel olmasını ister. Güzel, estetik ve aydınlık mekanlar insan psikolojisini olumlu yönde etkiler. İnşaat firmalar bunu bildiğinden temperli cam modelleri 2023 kullanarak yaşam alanları estetik hale getirir.  Temperli cam, özel ısıtma ve soğutma işlemine tabi tutulara üretiliyor. İşlemler için temperleme fırınları kullanılır. Temperli cam modellerinin son zamanlarda çok farklı tasarım özelliklerine sahip olarak üretildiklerini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Cam, temperleme fırınında 650 derecelik ısıya maruz bırakılır. Isıyla birlikte cam yumuşar. Yumuşayan cam ani olarak soğuk havaya maruz bırakılır. Soğuk hava, camın yüzeyini sertleştirir. Sertleşen yüzey alta baskılama yaparak camın dayanıklılığını artırır. Güçlendirilmiş cam ve güvenlik camı olarak da adlandırılmaktadır. Siz de güncel cam modelleri hakkında etkili bir şekilde bilgi sahibi olmayı isterseniz; karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır.

Temperli Cam ModelleriÖzellikleriyle Temperli Cam Modelleri 2023

Günümüzde birçok yerde temperli cam kullanıldığını görmekteyiz. Bunun en önemli nedeni camın dayanıklılığı, yüksek emniyet potansiyeli ve estetik görüntüsüdür. Temperli camların diğer özellikleri;

  • Standart camlara oranla 5 kat daha yüksek dirence sahiptir.
  • Kırılması çok zordur. Kırıldığında kesici olmayan küçük parçalar şeklinde parçalanır.
  • Kesici ve büyük parçalar olarak dağılmadığından çevreye zarar vermez.
  • Cama yalnızca temperleme işlemi yapılır. Temperleme işleminin dışında delik delme gibi ek işlem yapılmaz.

Şeffaf olması güneş ışığından daha fazla istifade etmeye yardımcıdır. Güneşi mekanın içine olabildiğince fazla dağıtır. Işıltılı ve aydınlık ortamların oluşturulmasını sağlayarak konforu artırır.

Temperli Camların En Çok Kullanıldığı Alanlar

Temperli camlardaki yapılan işleme dair herhangi bir iz yoktur. Sadece bakış acılarına ve ışık yansımalarına bağlı olarak hafif dalgalanmalar vardır. Isı işlemi hassas olarak gerçekleştirildiğinden sonuç mükemmeldir. Estetik hiçbir kaygı olmadan kullanılmaktadır. Kullanım alanları içinde şunlar vardır;

  • Yapıların dış cephe kaplamalarında
  • Fırın gibi yüksek ısıya maruz kalan mekanların kapaklarında
  • Küveti duş gibi alanların panellerinde
  • Merdiven, balkon, teras korkuluklarında
  • Masa, sehpa gibi mobilyaların dekorasyonunda
  • Pişirmede kullanılan tepsiler, kaplar ve tabaklarda

Sağlıklı ve estetik olması temperli cam modelleri 2023 yılında popüler olmasına neden olmuştur. Siz de yeni nesil temperli camlara sahip olmayı isterseniz; Saraycam size özel fırsatları da sunacaktır!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button