Tentesol Reflekte Cam Firmaları
Tentesol Reflekte Cam Firmaları
Posted in Genel

Tentesol Reflekte Cam Firmaları

Sert kaplamalı güneş kontrol camı olarak Tentesol reflekte cam firmaları tarafından üretilir. Reflektif olan cam Float hattında üretilmektedir. Üretim süreci içinde renksiz veya renkli olarak imal edilebilir. Harman sırasında renkli camların üzerine farklı metal oksitlerin kaplanması suretiyle üretimi yapılır. Kimyasal ve mekanik dayanıklılığı yüksek olan kaplamalar nedeniyle ürünün direnci yükseltilir.

Mavi, gümüş ve yeşil renk seçeneği bulunur. Reflektif özelliği olması, taleplerin ve beğenilerin artmasını sağlar. Işığın geldiği taraftan bakıldığında yansıma yapar. Ayna özelliği bulunan Tentesol camlar sabah saatlerinde içten dışa doğru görüntü yansıtır. Akşam saatlerinde ise dıştan içe doğru tek taraflı yansıma yapar. Rekleftif özelliğinden dolayı binaların giydirmelerinde kiriş, kolun, asma tavan, parapet duvarı ve tesisat boşluklarında kullanılır. Böylece uygulandığı alanlarda görüntü bütünlüğü sağlar.

Tentesol Reflekte Cam Firmaları ve Uygulamalar

Kaplamalı olan Tentesol reflekte cam birçok yerde kullanılmaktadır. Uygulandıkları yapılara estetik bir görüntü kazandırır. Yansıtma özelliğinin olması avantaj sağlayarak mekanların bütünlüğü açısından çok önemlidir. Deneyimli ve tecrübeli firmalar tarafından üretimi yapılan Tentesol reflekte camların kullanım alanları;

 • Ticari işletmelerde ve iş yerlerin giydirmesinde
 • Yapıların pencerelerinde
 • Balkon camlamasında
 • Mekanların içinde yapılan bölmelerde
 • Ara bölmelerin dekoratif süslemesinde

Uygulama sırasında kaplama kısım içe gelmelidir. Havadaki toz ve kir camda çok belli olacağından devamlı temizlik gerekir. Kaplama içte olduğunda renk ön plana çıkacaktır. Dışta olduğunda ise yansıma özelliği önde olacaktır. Sadece cam olarak da kullanılabilir.

Tentesol Reflekte Cam Firmaları 

Tentesol Reflekte Camın Avantajları

Tentesol refleket camlar, dikkat çeken özellikleriyle diğer camları arkasında bırakır. Camın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Güneşin zararlı ışınlarını emer, içeriye orantılı girmesini sağlar, aşırı parlaklığını denetleyerek daha konforlu bir yaşam ve çalışma alanı oluşturur.
 • Ortamın serinlenmesine yardımcı olduğundan dolayı klimadan kaynaklı faturanın düşmesini sağlar.
 • Işığın vurduğu tarafında ayna etkisi vardır.
 • Yapılarda görüntünün ahengini bozan kiriş, kolon, asma tavan ve parapet duvarında uygulandığında görüntü bütünlüğü sağlar.
 • Kaplaması sert olduğundan dolayı saklama ve stoklama durumunda zarar görmez.
 • Ürün Tentesol reflekte cam firmaları tarafından lamine, tam temperleme, bombeleme ve kısmı temperleme olarak çeşitlendirilir.

Tentesol Reflekte Cam Firmaları Hakkında

Yapıların iç ve dış dekorasyonunda cam kullanmayı riskli bulunlar vardır. Düz ve klasik camların yaşam alanlarının dekorasyonunda kullanılması ciddi risktir. Ancak tentesol reflekte gibi camların kullanılmasında hiçbir risk yoktur. Cam üretici firmalarının kullandığı teknikler ve doğal olarak ürettikleri cam çeşitleri yıllar içinde değişmiştir. Tentesol Float hattında üretilen güneş ışınlarını yansıtmada kontrollü camlardır. Tentesol camların üretiminde farklı kaplamamalar kullanılır. Metal oksit kaplamalar camın dayanıklılığını artırır. Kaplamaların dayanıklılığı çok yüksektir. Kaplamanın kullanıldığı camların direnci de yüksektir.

Tentesol Reflekte Cam FirmalarıNeden Tentesol Reflekte Cam?

İnsanın güneş ışığına ihtiyacı vardır. Ancak güneşin zararlı ışınları olduğunu da bilmekteyiz. Tentesol reflekte camlar, güneşin zararlı ışınlarının yaşam alanlarına girmesini engeller. Yüksek parlaklık olmasını engelleyerek yapıların daha uygun seviyede aydınlatılmasını sağlar. Yaşam alanları için en uygun cam türlerindendir. Tentesol reflekte camların kullanıldığı mekanlar yazın çok sıcak olmaz. Böylece soğutma için harcanan giderler azalır. Tentesol reflekte camlar, gündüz dışarıdan içeriyi göstermez. Güneş ışığının fazla olduğu dış kısım ayna vazifesi yapar. Işığın olduğu taraftan tek yönlü görüntü sağlar. Tentesol reflekte camlar yapının temel unsurlarına uygulanabilir. Örneğin asma tavan, kolon ve kirişlerde dahi tentesol reflekte camları görebilirsiniz.

Tentesol Reflekte Cam Seçenekleri

Tek bir alternatifin bulunması camın kullanım alanlarını sınırlandırır. Tentesol reflekte camların çok farklı seçenekleri bulunduğundan kullanım alanları çeşitlilik gösterir. Temperlenen camlar dış cephe giydirmede rahatlıkla kullanılır. Çünkü temperleme işlemi camın dayanıklılığını artırmaktadır. Tam ve yarı temperli olarak üretilmektedir. Bombeli olarak tasarlanan türleri ofisler, sıklıkla tercih edilir. Renkli ve renksiz seçenekleri de bulunmaktadır. Renksiz şeffaf olanlar kadar renkli olanlar da talep görmektedir. Tentesol reflekte camların mavi, yeşil, bronz, gümüş gibi renk seçenekleri bulunmaktadır. Kaplaması sert olan tentesol reflekte camlar uzun süre kullanıma uygundur.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button