Anti Reflekte Cam Fiyatı Ne Kadardır?
Anti Reflekte Cam Fiyatı Ne Kadardır?
Posted in Anti Reflekte Camlar

Anti Reflekte Cam Fiyatı Ne Kadardır?

Işığın yansıma oranını düşüren özel tasarım anti reflekte camlar her zaman popüler yapı malzemeleridir. Anti reflekte cam fiyatı da farklı nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Işık cam yüzeye düştüğünde hem ön hem de arka tarafta bir yansıma ortaya çıkar. Standart camlarda bu yansıma oranı ortalama yüzde 8 kadardır. Ancak anti reflekte camlarda bu oran yüzde 1’in bile altına düşer. Bu da konforlu yaşam alanlarının oluşması noktasında önemli kazanımları da beraberinde getirir.

Anti reflekte camların fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek çıkar. Bu durum temel sebebi ise bu tarz camların farklı özelliklerde üretiliyor olmasıdır. Yine anti reflekte camların üretim maliyetinin değişiyor olması da fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Ayrıca farklı firmaların farklı fiyat politikalarının bulunduğu da göz önünde bulundurulacak olursa, bu tür camların fiyatların fiyatlarındaki değişikliklerin nedenler de daha net anlaşılır olacaktır.

Tam da bu noktada şayet anti reflekte camlardan satın almayı isterseniz, mutlaka bu tarz camların fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Ancak bu sayede talebinize uygun camları son derece uygun fiyatlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Anti Reflekte Cam Fiyatı Ne Kadardır? Anti Reflekte Cam Fiyatı ve Fırsatları Nasıldır?

Şayet anti reflekte cam satın alacaksanız mutlaka detaylı bir araştırmanın da içerisinde yer almalısınız. Ancak bu sayede nitelik düzeyi yüksek reflekte camlara sahip olmanız da mümkün olacaktır. Anti reflekte camlar, parlamayı yok etmek noktasında iddialı ürünlerdir. Yine bu tarz camların pratik bir şekilde uygulanabilme özellikleri de mevcuttur. Dolayısıyla yeni nesil cam teknolojileriyle üretilmiş olan anti reflekte camların son derece iddialı ürünler olduklarını da ifade etmek mümkün olmaktadır.

Anti reflekte cam fiyatı konusunda ayrıntılı bir araştırma yapmanız her zaman önerilmektedir. Ancak bu tarz camların fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yaparken mutlaka söz konusu ürünlerin kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Ancak bu sayede tam da talebinize uygun bir şekilde anti reflekte camlardan temin etmeniz de mümkün olacaktır. Saraycam sizlere en avantajlı fırsatları sunmak konusunda da iddialı bir konumda yer almaktadır. Bundan dolayı anti reflekte cam taleplerinizle ilgili firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz!

Düz camlardan farklı olarak üretilen anti reflekte camlarda demir oranı düşüktür. Düz camların üzerine özel olarak yapılan kaplamalı camdır. Güneş veya diğer kaynaklardan gelen ışık camın yüzeyine çarpar, içinden geçerek ilerlemeye devam eder. Çarpma sırasında camın üzerinden yansıma gerçekleşir. Normal camlarda yansıma özelliği en düşük %8 düzeyindedir. %20 oranına çıkan düz camlar da vardır. Yansımaların olması durumunda camların yüzeyinde istenmeyen bazı görüntüler oluşur. Anti reflekte camların yansıtma özelliği %1 oranına düşmektedir. Reflekte, kelime olarak ışığı bükmek, yansıtmak anlamına gelir. Anti reflekte ise yansıtma olmayan şeklinde tanımlanabilir.

Anti Reflekte Cam Fiyatı Ne Kadardır?Anti Reflekte Camı Nerelerde Görebiliriz?

Anti reflekte, camın üzerine özel bir kaplama yapılarak üretilir. Özel kaplama, ışığın yansımasını olabildiğince keser. Yansıma kesilince çok daha net bir görüntü elde edilir. Anti reflkete camlar özellikle vitrin camlarında çok kullanılır. Lüks arabaların sergilendiği galerilerde anti reflekte camlar yoğun olarak kullanılmaktadır. Yurt dışında yaygın kullanılan anti reflekte camlara ülkemizde de artık sıklıkla rastlamak mümkün. Yansıma olması istenmeyen her alanda anti reflekte camları rahatlıkla kullanabiliriz. Örneğin akıllı telefon ekranlarında yansımanın olması istenmez. Bundan dolayı akıllı telefonların ekranlarında anti reflekte camlar kullanılmıştır.

Neden Anti Reflekte Cam?

Fotoğraf makinesi ile resim çeken kişi, karşıdaki manzarayı olduğu gibi ekrana yansıtmak ister. Yani görüntünün net ve hiç kesintisiz olmasını arzu eder. İşte bu noktada cismi veya manzarayı net olarak gösterecek camlara ihtiyaç duyulur. Çok çeşitli cam modelleri olmasına rağmen aranan cam modeli; anti reflektedir. Keskin görüntü elde edilmek istenen her yerde anti reflekte cam uygulaması yapılabilir. Sunduğu avantajları anti reflekte camın çok talep görmesine neden olmaktadır. Parmak izi veya toz belli etmesinin dışında hiçbir dezavantajı bulunmamaktadır. Işık altında çalışanların gözleri çok çabuk yorulur. Anti reflekte cam kullanılması durumunda yansıma az olacağından yorgunluk minimuma iner.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button