Anti Reflekte Cam Modelleri 2023
Anti Reflekte Cam Modelleri 2021
Posted in Kaplamalı Camlar

Anti Reflekte Cam Modelleri 2023

Özel bir tasarım özelliğine sahip olan anti reflekte cam modelleri 2023 yılı itibariyle de en fazla talep edilen ürünler arasında yer alır. Özellikle yeni nesil cam modelleri söz konusu olduğunda anti reflekte cam modelleri her zaman akıllara ilk gelen seçenek olarak karşımıza çıkar. Siz de profesyonel bir düzeyde bir cam tasarımına imza atmak isterseniz anti reflekte camlar mükemmel fırsatları sizlere sunacaktır!

Düz cam yüzeyinin üzerine yansıyan ışık yansımalarını yok edecek bir tasarıma sahip olan anti reflekte camlar, yeni nesil tasarım özelliğine de sahiptir. Bu ürünler son zamanlarda çokça talep gören cam modelleri arasında yer almaktadır. Böylece günümüz koşullarında yaşam alanlarının çok daha konforlu olması da mümkün olmaktadır.  Düşük demirli özel bir kaplama cam modeli olarak karşımıza çıkan anti reflekte camlar; her zaman yüksek kalite standartlarında üretilmiş olan ürünlerdir.

Anti Reflekte Cam Tasarımları

Elbette ki anti reflekte cam tasarımları söz konusu olduğunda karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Özellikle yeni nesil tasarımlara imza atmak isteyenlere özel mükemmel fırsatlar sunabilen anti reflekte camlar; uygulaması pratik olan bir özelliğe de sahiptir. Bu malzeme ışık yansımasına yol açmaz. Dolayısıyla sanki hiç yokmuş gibi görünür. Bu da anti reflekte camların kendine ha en belirgin özelliğidir.

Anti Reflekte Cam Modelleri 2021 Özel cam işleme süreçlerinden geçen bu yeni ürünün aynı zamanda şık tasarımlara imza atma kabiliyeti de bulunmaktadır. Böylece günümüz koşullarında en fazla talep gören ürünler arasında yer alan anti reflekte camlar; günlük yaşamda pek çok farklı yapıda da kullanılmaktadır. Özellikle kenar işleme temper laminasyonlarında da etkili bir şekilde kullanılan bu ürünler; uygulaması pratik olan ürünlerdir.

Anti Reflekte Cam Fiyatları

Başarılı bir şekilde yansımaları azaltıcı bir etkiye sahip olan anti reflekte cam modelleri 2023 yılının en favori malzemeleri arasında yer almaktadır. Camın kendine has dokusunu mükemmel bir teknolojiyle buluşturan bu ürün; geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Bundan dolayı da anti reflekte cam fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza birbirinden farkı seçenekler de çıkmaktadır.

Cam, ışığın etkisi ile yansıtma özelliği olan bir üründür. Camın her iki tarafında az da olsa yansımalar olmaktadır. Yansımalar bakış açısına göre değişmektedir. Değişen yansımalar dahi camda hoş olmayan görüntüler oluşmasına neden olmaktadır. Yansıma oranı normal camlarda % 8 oranında iken anti reflekte camlarda % 1 seviyesine inmektedir. Yansımanın olması istenmiyorsa anti reflekte camlar tercih edilmelidir. Yeni model anti reflekte camlar bombeli olarak tasarlanabilmektedir. Temperli, bombeli anti reflekte camlar pek çok alanda hoş ve güzel tasarımlar oluşturulmasına neden olur. Lamine anti reflekte camlar güneşin zararlı ışınlarını %99 oranında tutar. Böylece yaşam alanlarının daha sağlıklı ve sıcak olmasını sağlar.

Anti Reflekte Cam Nedir?

Yansımaları ve kırılmaları önlemek için yapılan kaplamalara anti reflekte cam adı verilir. İlk olarak kaplamayı Alexander Smakula adında bir şirket çalışanı bulmuş. Zeiss şirketinde çalışan Smakula’nın 1935’te bulduğu kaplama yıllar içerisinde geliştirilerek uygulanmıştır. Anti reflekte camın tam olarak nasıl bir şey olduğunu anlamak isterseniz elinizdeki telefonun camına bakınız.

Fotoğraf makinelerinde, araba camlarında anti reflekte camlar kullanılmaktadır. Daha keskin, net ve yansımasız görüntü oluşması istenen alanlarda rahatlıkla kullanılır. Camın üzerinde kaplama vardır. Bundan dolayı anti reflekte camlar el izlerini daha fazla belli eder. Toz ve parmak izlerinin belli olması camların dezavantajı olarak değerlendirilir.

Anti Reflekte Kullanım Alanları

Anti reflekte camlar, ışıklı alanlarda çalışmak zorunda olanlar için ideal bir üründür. Gece yolcuğu çok sık yapanlari gece ders çalışan öğrenciler anti reflekte camlı eşyalar kullanabilirler. Anti reflekte camlar yansımada mor, yeşil, kırmızı, mavi gibi tonlar ortaya çıkarır. Günümüzde anti reflekte camlar pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle içindeki ürünü olduğu gibi göstermesi istenen vitrinlerde, müzellerde yoğun olarak kullanılır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button