Temperli Cam İstanbul Firmaları
Temperli Cam İstanbul Firmaları
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam İstanbul Firmaları

İstanbul, ülkemizin en önemli illerindendir. Başkent olmamasına rağmen üretimin çok büyük bir oranı İstanbul’da gerçekleştirilir. Temperli cam İstanbul ve ilçelerindeki firmalar tarafından üretilmektedir. Çok sayıdaki firmanın üretim yapması talebin yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. Yeni yapılan binaların çok çeşitli alanlarında temperli cam kullanılmıştır. Modern bir yapıda oturuyorsanız evinizdeki birçok yerde temperli cam kullanılmıştır. Şöyle ki;

  • Binanın dış cephe kaplamasında
  • Fırın tarzındaki elektronik eşyalarda
  • Balkon, teras kenarlarında
  • Merdiven korkuluklarında
  • Masa, sehpa gibi eşyaların dekorasyonunda
  • Kapıların camlarında

Klasik camlara oranla çok daha dayanıklı olması temperli camı cazip kılmaktadır.

Temperli Camların İstanbul Seçenekleri

Temperli cam, 650 derecelik temperleme fırınlarında üretilir. 650 derecelik sıcaklığa maruz bırakılan cam fırında yumuşar. Ardından soğuk kanallara sürülür. Soğuk bölgede camın üst yüzeyinde sertleşme başlar. Sertleşme iç kısımlara baskı yapar. Baskı camın kuvvetlenmesini ve dayanıklı olmasını sağlar. Yapılan işlem sırasında camın ebadında, renginde bir değişim olmaz.

Temperli Cam İstanbul FirmalarıOlumsuz iklim ve hava şartlarına karşı dayanıklı olan temperli camlarda zengin renk seçeneği vardır. Renk seçeneği, alanlarda uyumu yakalamada etkili olmuştur. Bronz, füme, sarı, pembe ve daha çeşitli renk seçenekleri bulunuyor. Camların kalınlıkları da farklıdır. 2 mm kalınlığında temperli cam bulabilirsiniz. 4, 6, 8, 9, 10, 12, 15, 19 mm kalınlığında temperli camlardan kullanım alanına göre seçim yapılabilir. Bu noktada temperli camların fiyatlarına dair de etkili bir araştırma yapmanın beraberinde önemli kazanımları da getirdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Temperli Cam İstanbul Fiyatları

Halk arasında cam patladı diye bir ifade kullanılır. Patlayan cam, temperli camdır. Temperli cam, keskin ve büyük parçalara ayrılacak şekilde kırılmaz. Küçük ve kesici olmayan parçalar şeklinde parçalanır. Bundan dolayı patlama ifadesi kullanılıyor. Temperli cam İstanbul fiyatları diğer illerden farklı değildir. Fiyat ortalaması ülkemizin her yerinde aynıdır. Ancak fiyatlandırmadaki farklılığın nedeni kullanılacağı alanın ebatlarıdır. Camın kalınlığı ve rengi de fiyatı etkiler. Saraycam temperli cam konusunda her zaman avantajlı fırsatların adresi konumunda yer alır. Böylece tam da aradığınız özellikleri kapsayabilecek bir temperli cam temin etme fırsatını da yakalamış olursunuz!

Temberli camlar yeni nesil teknolojik üretim özellikleri sayesinde son derece dayanıklı bir şekilde tasarlanmaktadır. Özellikle temperli camların çok daha dayanıklı bir şekilde üretilmesi, bu tür camların yoğun bir düzeyde ilgi görmesini de mümkün kılmaktadır. İstanbul gibi büyük şehirlerde temperli cam almayı istediğimiz zaman gayet doğal olarak karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek de çıkacaktır. Elbette ki temperli camların güvenli bir şekilde hizmet sunuyor olması İstanbul’da bu tarz camlara olan ilgiyi de artırmaktadır.

Temperli Cam İstanbul Firmalarıİstanbul’da Temperli Camlar Neden İlgi Görüyor?

İstanbul yapı sektörünün son derece hareketli olduğu bir bölge olarak zihinlerde yer edinmektedir. Günümüz koşullarında İstanbul’da temperli camların yoğun bir düzeyde ilgi görmesinin sebebi bu yapı malzemesinin geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Tam da bu kapsamda temperli camlara dair işleme çalışmalarının da son zamanlarda üst düzeyde bir kalitede karşımıza çıkması mümkün olmaktadır. Bu da gayet doğal olarak son zamanlarda İstanbul’da temperli cam talebinin artış göstermesini mümkün kılmaktadır.

Temperli cam İstanbul için yoğun bir şekilde talep gören temel yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda temperli camların çok daha kaliteli bir şekilde üretiliyor olması, bu tür camların son derece etkili bir kalitede üretiliyor olmasından da kaynaklanmaktadır. Bütün bu bilgiler doğrultusunda temperli cam alırken mutlaka İstanbul’daki firmalara dair kapsamlı bir araştırma yapmak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button