Cam Kaplama Bina Uygulamaları Nasıl Yapılır? 
Cam Kaplama Bina Uygulamaları Nasıl Yapılır? 
Posted in Cam Kaplama

Cam Kaplama Bina Uygulamaları Nasıl Yapılır? 

Cam kaplama bina uygulamaları nasıl yapılır? Son zamanlarda cam kaplamaların yapı sektöründe sıklıkla tercih edildikleri bilinmektedir. Binaların dış yapısında kullanılan farklı kaplama modelleri mevcuttur. Bunlardan biri de cam kaplamadır. Son yıllarda hem faydaları hem de şıklığı ile oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle yüksek katlı binalarda cam kaplama bina uygulamasına artık daha çok rastlıyoruz.  Binanın dış cephe cam kaplama işlemi

  • klasik cam kaplama,
  • yarı kapaklı kaplama ve
  • transparan cam kaplama olarak farklı şekillerde olabilmektedir.

 Zemine göre mimari değişimler göstermekle birlikte klasik cam kaplama kolay bir çözüm sağladığı için çok fazla tercih edilir.  Mimari değişimler göz ardı edilmezse,  sıra dışı bir görünüm elde edilmesi bina estetiğini arttırır. Günümüzde yüksek katlı ofislerde, okullarda, hastanelerde ve alış veriş merkezlerinde sıklıkla kullanılan cam kaplama yarı kapaklı kaplamadır. Bu kaplama çeşidi binaların dış yüzeyinde yatay veya düşey bir görünüm oluşturur. Bir diğer kaplama çeşidi olan transparan kaplama ise binalara mimari açıdan daha görkemli bir görüntü sağlar.

Cam Kaplama Bina Uygulamaları Nasıl Yapılır? Cam Kaplama Bina Projelerinde Başarılı Mıdır?

Özellikle büyükşehirlerde olmakla birlikte diğer şehirlerimizde de son zamanlarda artık cam kaplama binalarla karşılaşıyoruz. Cam kaplama bina yapımının artması aklımıza bu projelerin başarı oranı  ile ilgili soruları getirmektedir. Binalarda cam kaplama tercih edilmesinin avantajları şunladır:

  • Estetik açıdan şıktır, dekoratiftir.
  • Binalar için enerji tasarrufu sağlar.
  • Çalışma ve yaşam alanına konfor kazandırır.
  • Ultraviole ışınlarına maruz kalan eşyaların yıpranmasını ve solmasını engeller. Kaplama cam bu ışınları engeller.
  • Cam kaplama sayesinde yaşam alanlarımız daha aydınlık olmaktadır.

Cam Kaplama Fiyatları Ne Kadardır?

Kaplama ücreti, binanın metre karesi üzerinden hesaplanır. Cam kaplama fiyatları firmadan firmaya göre farklılıklar gösterir. Yapılacak kaplamanın çeşidi, binanın yüzey alanı ve mimari eklemeler, montaj, el emeği, işçilik fiyatı değiştirir. Ortalama olarak cam kaplamanın metrekaresi 500,00 TL ile 1700,00 TL arasında değişiklik göstermektedir. Elbette ki bu fiyatlar farklı nedenlere bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Şayet uygun fiyatlı bir şekilde cam kaplama yaptırmayı isterseniz, Saraycam firması sizlere mükemmel fırsatlar sunmaktadır!

Bina camı, bina yapımında cam kullanımını ifade eder. Cam, birçok farklı kullanım alanı olan şeffaf bir malzemedir. Pencereler veya kapılar, güneş odası muhafazaları, çatı pencereleri ve diğer birçok uygulama için kullanılabilir. Özellikle cam kaplama bina uygulamaları söz konusu olduğu zaman karşımıza yeni nesil çözümler çıkmaktadır.

Üst Düzeyde Bina Cam Kaplama TasarımlarıÜst Düzeyde Bina Cam Kaplama Tasarımları

Bina camları, pencereler ve çatı pencereleri gibi binalarda kullanılan camdır. Kapılarda ve diğer bina yapılarında da kullanılabilir. Camın görünümünü veya performansını iyileştirmek için bina camına uygulanabilecek birçok cam kaplama türü vardır. Bina camı, binaların yapımında kullanılan camı ifade eder.

Genellikle saydamdır ve pencere ve kapılar için kullanılır, ancak yarı saydam veya opak da olabilir. Seçilen bina camı türü, ne kadar ışık almak istediğinize, mahremiyetin bir sorun olup olmadığına ve ne tür bir manzaraya sahip olmak istediğinize bağlı olacaktır. Özellikle cam kaplama bina tasarımları son zamanlarda farklı seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button