Lamine Cam Üretimi Nasıl Yapılır, Lamine Camlar Nasıl Kesilir?
Lamine Cam Üretimi Nasıl Yapılır, Lamine Camlar Nasıl Kesilir?
Posted in Lamine Camlar

Lamine Cam Üretimi Nasıl Yapılır, Lamine Camlar Nasıl Kesilir?

Lamine cam üretimi nasıl yapılır? En az iki cam tabakanın özel bir malzemeyle birleştirilmesiyle üretimi yapılan cam malzemeye lamine cam denir. Yüksek ısı ve basınç kullanılarak üretimi yapılan lamine camlar etkili bir üretim kabiliyetine de sahiptir. Özellikle yaralanma riskine karşı son derece etkili olan bu camlar, kırıldıklarında dahi dağılmazlar. Dolayısıyla lamine camların güvenli cam grubu içerisinde yer aldıklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada lamine camlar, ileri teknolojik cihazlar yardımıyla üretilmektedir.

Ülkemizde son zamanlarda lamine camların üretimi konusunda etkili bir gelişimin yaşandığı bilinmektedir. Bu durum beraberinde nitelik düzeyi yüksek olan camların üretilmesini de getirmektedir. Tam da bu doğrulta lamine camlar, yapı sektörünün temel dinamikleri arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda lamine camların, güvenlik camı olarak da isimlendirildikleri bilinmektedir. Özellikle yalıtım noktasında başarılı olan bu türden camların, özel bölmeler oluşmasında da pratik çözümler ortaya koydukları bilinmektedir. Yine son zamanlarda lamine camların kesimi konusunda da etkili teknolojilerin uygulandığı bilinmektedir.

Lamine Cam Üretimi Nasıl Yapılır, Lamine Camlar Nasıl Kesilir?Lamine Cam Üretimi ve Kesimi Nasıl Yapılır?

Lamine camların kesimi söz konusu olduğunda karşımıza profesyonel makineler çıkmaktadır. Bu noktada lamine camların kesimi işlemlerinin son derece hassas bir işlem olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Özel olarak geliştirilmiş olan makineler sayesinde üretimi yapılan lamine camlar, talebe göre kesilmektedir. Ülkemizde lamine cam üretimi konusunda etkili bir gelişim döneminin yaşanmasına paralel olarak bu tarz camların kesimi konusunda da nitelikli hizmetlerin ortaya çıktığı bilinmektedir.

Lamine camlar kesilmeden önce üretim planlama bölümden oluşturulmuş olan tasarımlar ilgili birime iletilmektedir. Tasarımı alan kesim birimi, talebe uygun bir şekilde ölçüler ortaya koymaktadır. Sonrada en az fire verilecek bir şekilde bu ölçüler şekillenmektedir. Sonrasında ise kesim konusunda profesyonel çözümler ortaya koyan makineler sayesinde lamine camlar kesilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında lamine cam kesimi işleminin oldukça hassas bir süreci de beraberinde getirdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada Saraycam lamine cam kesimi konusunda son derece profesyonel olan çözümleri sizlerle buluşturmaktadır!

Lamine Camların Üretim Özellikleri Nasıl Şekilleniyor?

Lamine cam, iki veya daha fazla cam katmanının ve bir polivinil butiral (PVB) ara katmanın birleşimidir. PVB ara katmanı, kırılma durumunda camın keskin parçalara ayrılmasını önlemeye yardımcı olan şeffaf bir vinil plastik filmdir. Lamine camlar, hem konut hem de ticari uygulamalar için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Genellikle hem konut hem de ticari inşaatlarda güvenlik camı ürünü olarak kullanılır, ancak kullanımı bununla sınırlı değildir.

Lamine Camların Üretim Özellikleri Nasıl Şekilleniyor?Lamine camlar, otomobil camından engelsiz bir görüş sağlarken yolcuları dış etkilerden korumaya yardımcı olmak için ön camlar gibi otomobillerde de kullanılır. Yeni nesil lamine camlar, kırılan parçaların miktarını sınırlayarak ve düşme hızlarını yavaşlatarak kırılma sırasında yaralanmaların önlenmesine yardımcı olabilir. Ek olarak, davetsiz misafirlerin evinize veya işinize girmesini de zorlaştırır.

Lamine cam, plastik film katmanları ile güçlendirilmiş bir tür güvenlik camıdır. 1920’lerin sonlarından beri var, ancak 1950’lere kadar yaygın olarak kullanılmadı. Dış güçlerden darbe alma ihtimalinin olduğu birçok uygulamada lamine cam kullanılmaktadır. Genellikle araba ön camlarında, yan camlarda ve araçların cama bir nesne çarptığında güvenliğin dikkate alınması gereken diğer alanlarında bulunur.

Lamine camın önemli olmasının temel nedeni, hortum veya kasırga gibi doğal afetlerin neden olduğu mermi veya uçuşan enkaz gibi nesnelerin çarpmasına karşı koruma sağlamasıdır. Bazı durumlarda, lamine cam, yakın mesafeden ateşlenirlerse mermilerin malzemeye girmesini de durdurabilir. Tüm bu bilgiler ışığında lamine cam üretimi gündeme geldiği zaman karşımıza son derece titiz bir süreç çıkar.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button