Çok Katlı Lamine Cam Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Kullanım Avantajları!
Çok Katlı Lamine Cam Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Kullanım Avantajları!
Posted in ÜrünlerUygulamalar

Çok Katlı Lamine Cam Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Kullanım Avantajları!

Çok katlı lamine cam nedir? Lamine camlar güvenlik camı olarak da adlandırılan bir cam çeşididir. Bu camların renkli ya da renksiz çeşitleri vardır. Bu cam kırıldığında tüm parçalar yerinde kalır ve bireylerin yaralanma riski en az seviyeye iner. Bu cam güneş ışınlarının zararlı olan ışınlarını da geçirmez ve bu sayede eşyalarda vb. renk kaybı oluşmaz. Bununla birlikte bu camların yangını önleyici olarak üretilenleri de vardır. Çok katlı lamine cam da bu saydığımız özelliklerdeki birkaç camın ısı ile birbirine geçirilerek daha da kalınlaştırılmasıdır.

Çok Katlı Lamine Cam Çeşitleri Nelerdir?

Bireyler bu çok katlı camları genellikle güvenlik açısından yaptırmak isterler. Bir mağaza için ya da bir alanın korunması için bu çok katlı cam çeşitleri tercih ediliyor. Lamine camın çok katlı olanlarının 3+3, 4+4, 5+5, 6+6 gibi çok katlı lamine cam çeşitleri vardır. Bu sayılardan başka daha kalın ya da biraz daha ince bir cam talebi olmuşsa özel üretimler yapılır. Ayrıca bu camın farklı renklerde üretimi de vardır. İsteğe göre füme, yeşil ya da siyah renklerde bu camın üretimi yapılabilir. Tam da bu noktada lamine camların kullanıcısına farklı kazanımları sunduğunu ifade edebiliriz. Bu durum da doğal olarak söz konusu ürünlere olan ilgili arttırmaktadır. Çok katlı lamine cam nedir? Sorusuna yanıt verirken, bu ürünün avantajlarından da söz etmek şarttır!

Çok Katlı Lamine Cam Nedir, Çeşitleri Nelerdir? Kullanım Avantajları!Çok Katlı Lamine Camların Avantajları Nelerdir?

Bu cam bireylerin hem geçirgenlik hem de güvenlik açısından kaygıları ile en çok tercih ettikleri cam çeşididir. Bu çok katlı lamine camların avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Normal camlara çarpıldığında ya da o camlar kırıldığında cam dağılması ile bireyler yara alır. Bu camda öyle bir durum olmaz. Cama çarpılması halinde cam dağılmaz ve bireyler yara almaz. Dışarıdan gelen ve insanlara zararlı olan her şeyi önler. Gürültü, saldırı vb. her şeyi engelleyebilmektedir. Güneşin zararlı ışınlarını geçirmediği için eşyaların renklerinin solmasını engeller. Bu çok katlı camların ısı yalıtımı gibi özellikleri de vardır. Isıyı geçirmez ve ortam ısısını korur. Siz de Saraycam ile iletişime geçerek bu ürünlere avantajlı bir şekilde sahip olabilirsiniz!

Çok Katlı Lamine Cam Kullanım Özellikleri Bakımından Nasıldır?

Lamine cam, aralarında bir plastik film tabakası bulunan iki veya daha fazla cam levhadan oluşan bir tür güvenlik camıdır. Bu film son derece güçlüdür. Aynı zamanda camın keskin parçalara ayrılmasını önlemeye yardımcı olmak için bir tampon görevi görür. Laminat cam, duş kapılarından vitrinlere ve daha pek çok uygulamada kullanılmaktadır. Günümüz koşullarında üç ana lamine cam türü vardır:

  • Eğimli Lamine Cam
  • Eğimsiz Lamine Cam
  • Temperli Lamine Cam

Çok Katlı Lamine Cam Kullanım Özellikleri Bakımından Nasıldır?Temperli laminat cam, mevcut en güçlü temperli cam türüdür. Yüksek darbe kuvvetlerine dayanabilir ve yine de tek parça halinde kalabilir. Temperli laminat camın kalınlığı, amacına ve konumuna bağlı olarak 1/8″ ila 1/4″ arasında değişir. Temperli laminat, güvenlik ve dayanıklılık için bina kodlarını karşılamaya devam ederken yüksek mukavemet sunduğu için en yaygın uygulamalarda kullanılır.

Eğimli laminat camın, her panelin bir kenarı boyunca açılı bir kenarı vardır, bu, aralarında boşluk veya boşluk bırakmadan diğer düz yüzeylere aynı hizada monte edilmesini sağlar. Bu tip eğimli lamine cam genellikle duş kapıları, kapı panelleri ve kusursuz bir görünüm isteyebileceğiniz diğer alanlarda kullanılır.

Eğimsiz Lamine cam, bir plastik tabaka ile birbirine yapıştırılmış bir tür güvenlik camıdır. Bu cam türü, otomotiv ve mimari pencereler, kapılar, çatı pencereleri ve vitrinler dahil olmak üzere birçok uygulamada kullanılmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button