Lamine Camların Özellikleri Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?
Lamine Camların Özellikleri Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?
Posted in Lamine Camlar

Lamine Camların Özellikleri Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?

Lamine camların özellikleri nelerdir? Camlar günlük hayatta bulunduğumuz her alanda kullanılmaktadır. Bazen estetik için bazen gerekliliklerden birden fazla cam çeşidi üretilmektedir. Güçlü camlar, sıcak-soğuk dengesine sahip camlar ve birçok cam çeşidi söz konusudur. Tabi ki her camın en önemli özelliği zor kırılmasıdır. Küçük darbelerle kırılacak camları hiçbir kullanıcı istemez. Bu nedenle Lamine camlar en çok tercih edilen cam çeşididir.

Lamine camların özellikleri nelerdir dendiğinde tabi ki diğer camlardan daha sağlam olması ile başlıyor. Camların kalınlıkları kullanılacakları alana göre değişiklik göstermektedir. Aynı veya farklı kalınlığa sahip camlar lamine fırınlarında aralarına sert veya şeffaf bir cisim konur. Pişirilir ve sertleşmesi sağlanır. Lamine camlar bu sayede kolayca kırılmaz sadece çatlama yaparlar.

Lamine Camların Fiyatları Ne Kadardır?

Lamine camlar her alanda kullanılan sağlam camlardır. Bu sağlam camları kullanmak isteyen her işletmenin en çok merak ettiği konu ise fiyatlar. Lamine camların fiyatları boyutlarına ve çeşitlerine göre farklı farklı şekilde hesaplanmaktadır. Bu nedenle belli bir ölçü için belli bir fiyat söylemek zordur.

Lamine Camların Özellikleri Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?Öncellikle kullanacağınız alan için ölçülerin alınması sonra bilgisayar ortamında plaka öcülerine göre hesaplanma yapılmalıdır. Bu yapılan hesaplamalardan sonra net bir fiyat belirlenebilmektedir. Günümüz koşullarında lamine camlar geniş kapsamlı bir şekilde kullanılan ürünler olarak karşımıza çıkar. Tam da bu noktada söz konusu ürünlerden temin ederken mutlaka son derece dikkatli davranmak da şarttır!

Lamine Cam Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Lamine cam alırken birden fazla detaya dikkat emeniz gerebilir. Kullanacağınız alan eğer yüksek katlı bir iş binası ise gürültü kontrol lamine camlar tercih etmelisiniz. Eviniz ya da rahat bir alan için tercih edecekseniz düz lamine camlara odaklanabilirsiniz. Estetik ve modern durması için opak camları tercih edebilirsiniz. Güvenlik için tercih edecekseniz füme lamine camları tercih etmeniz önerilmektedir. Lamine cam alırken dikkat edilecekler arasında camın kaliteli fırınlarda, uygun sıcaklıkta pişirilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer normal değerler içerisinde işlemler yapılmadığıysa beklediğiniz performansı alamazsınız. Bu nedenle hem lamine camların özellikleri hem de pişirilmesi oldukça önemlidir.

Lamine Cam Kullanım Alanları

Lamine cam bildiğimiz standart camlara göre çok daha dayanıklı olması ile bilinmektedir. Bu dayanıklılığın sebebi ise bu camların çift katlı olacak şekilde üretilmesidir. Lamine camların özellikleri nelerdir sorusu bu camın neden çok fazla tercih edildiğinin de cevabı olacaktır. Lamine camlar son yıllarda yaşam alanlarında çokça kullanılmaya başlamıştır. Cam balkonlar, kapılar, çatılar, tavanlar, duvar bölmeleri gibi birçok alanda kullanılan lamine camlar dayanıklı ve estetik olduğu için tercih edilmektedir. Yaşam alanlarında şık ve güvenli olan bu ürünlerin kullanım alanları her geçen gün de artmaya devam etmektedir.

Lamine Cam Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?Lamine Cam Özellikleri

Lamine camların özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılmaktadır sorusu çok sorulan bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Lamine camlar üretim aşamasında dayanıklı olarak üretilmektedir. Bu sebeple yaşam alanlarında güvenli alanların oluşturulması için bu cam modelleri kullanılmaktadır. Bu modeller farklı renklerde üretilebilmektedir.  Lamine camlar çift katlı camların ortasına özel bir kimyasalın sürülüp katmanların yapıştırılması ile oluşmaktadır. Şeffaftır ve ses yalıtımı konusunda da etkilidir. Lamine camların plakalarının kalınlığı kullanılacağı alanlara göre farklı şekillerde ayarlanabilmektedir. Lamine camlar ağır darbelerde kırıldığında küçük parçalara ayrılmadığı için insanlara zarar verme riski çok yüksek değildir.

Lamine Camda Nelere Dikkat Edilmeli?

Cam kullanılırken kırılganlık özelliği düşünülerek hassas şekilde kullanılmaktadır. Son yıllarda kullanılan camların dayanıklı camlar olması bu ürünlerin güvenlikli ürün kabul edilmesini sağlamıştır. Lamine camlar iki tabakanın ısı ve basınç uygulanarak birleştirilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Lamine camların özellikleri nelerdir denildiğinde akla ilk gelen özellik dayanıklı olmasıdır. Bu camlar kullanılırken yoğun darbeden ve yüksek sıcaklıktan uzak tutulması gerekmektedir. Bu durumlarda camlarda çatlaklar oluşsa da canlılara zarar verme ihtimali düşük olacaktır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button