Çok Katlı Lamine Cam Satın Al Hizmeti
Çok Katlı Lamine Cam Satın Al Hizmet
Posted in Lamine Camlar

Çok Katlı Lamine Cam Satın Al Hizmeti

Son zamanlarda lamine cam ifadesi sıklıkla duyulmaktadır. Çeşitli amaçlarla kullanılan lamine camlar çok katlı olmalarıyla dikkatleri çekmektedir. 4 ayrı kalınlıktaki çok katlı lamine cam satın al imkanlarıyla kolayca elde edilebilir. Yapıların dekorasyonu ve donatımında kullanılan camlar 2 veya daha fazla katmadan oluşur. Cam katmanlarının arasında PVB yani polivinilbutral adı verilen bir madde konulur.

Sert ve koruyucu bir madde olan PVB, basınç ve ısı yardımıyla katmanları birleştirmek için kullanılır. Katmanlar birleştirilince tek bir cam görünümü elde edilir. Güvenlik oranı çok yüksektir. Kırıldığında etrafa dağılan ve çevreye zarar veren türden bir cam değildir. PVB maddesi katmanları tutar ve dağılmasını engeller. Aldığı darbeyle çok büyük ve keskin parçalara ayrılmaz.

Çok Katlı Lamine Cam Satın Al Hizmet

Özellikleriyle Çok Katlı Lamine Cam Satın Al

Ses yalıtımı konusunda çok iyi durumda olan lamine camlar güneşin zararlı ışınlarını emer. %99 oranında engelleyerek eşyaların yıpranmasını engeller. Isıyla güçlendirilmiş olan camlar çeşitli kalınlıkta üretilmektedir. Bombeli ve temperli camlardan çok katlı lamine cam üretimi yapılabilir. Lamine camların genel özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Standart kalınlığı 0, 38 mm’dir. Fakat 0,76 mm, 1,52 mm ve 1,14 mm olarak da üretilmektedir.
  • Temperli olarak üretilenlerin kalınlığı 1,52 mm’dir.
  • Renksiz PVB kullanılır.
  • Lamine camların üretiminde çeşitli bileşenler vardır. Bileşenler arasında cam katmanları besleyen sistemler bulunur.
  • Cam katmanların arasında bulunan ve birleşmesini sağlayan PVB tarzında sistemler vardır.
  • Katmanlar basınç ve ısı yardımıyla özel fırınlarda yapıştırılır.
  • Katmanlı olmasından dolayı yüksek oranda ses ve ısı yalıtımına sahiptir.

Çok Katlı Lamine Camların Kullanıldığı Yerler

Lamine camlar farklı kalınlıklarda üretilmektedir. 4+4, 3+3, 6+6 ve 5+5 camın standart üretimindeki kalınlıklarıdır. Bu kalınlıkların dışında farklı kalınlıklarda lamine cam siparişi verilebilir. Kullanım alanına göre farklı kalınlıklarda özel cam üretimi yapılabilir. Lamine cam, Şişecam firması tarafından üretilmektedir. Kullanıcılara farklı renk seçme avantajı sunulmaktadır. Füme, yeşil, bronz, mavi renk seçenekleri arasındadır.

Avantajlarından dolayı birçok yerde lamine cam kullanılır. Rüzgarlıkta, tavanlarda, çatılarda, vitrinlerde, hastanelerin özellikle psikiyatri kliniklerinde, müzelerde, AVM’lerde, banka şubelerinde, polis merkezlerinde, çocuk yuvalarında, okullarda kullanılır. Çok katlı lamine cam satın al işlemi planlanan yapıya göre şekillenmelidir. Dolap içi raflarıyla spor komplekslerinde kullanılacak olan camların satın alım işlemleri daha farklı şekilde gelişecektir.

Çok Katlı Lamine Cam Nedir?

Cam sektöründe yoğun olarak kullanılan türlerden biriside çok katlı lamine camlardır. Çeşitli kullanım olanaklarıyla işlevsel ürünlerdir. Lamine cam çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Oldukça dayanıklı camlar olarak dikkatleri üzerine çeker. Böylelikle kullanım ömrü oldukça uzundur. Çok katlı lamine cam çatılarda ve tavanlarda kullanılır. Aynı zamanda birçok rüzgarlık alanda da kullanıldığı biliniyor.

Çok katlı lamine cam kullanımı dekorasyon alanında da kişilere avantaj sunar. Müzelerde, bankalarda oldukça fazla kullanılır. Lamine camlarda basıncı yüksek camlardır. Dirençli yapılarıyla birçok alanda aktif olarak kullanılır. Kullanımı kişilere pek çok avantaj sağlar. Lamine cam kullanımıyla kişiler daha dayanıklı dekoratif ürünlere kavuşabilir.     Çatlak riskinin azaltılmasında da aktiftir.

Çok Katlı Lamine Cam Satın Al HizmetiÇok Katlı Lamine Cam Neden Tercih Edilir?

Çok katlı lamine camlar dayanıklı ürünlerdir. Dolayısıyla kırılmaya, hasara karşı dayanıklılığıyla ön plana çıkan ürünler olma özelliğine sahiptir. Kullanım ömrü uzundur. Birçok dekoratif ev eşyalarında, ofis eşyalarında çok katlı lamine camlar tercih edilir. Çok katlı lamine cam kullanımı kişilere pratiklik sunar. Çok katlı lamine camlar uygun fiyat aralıklarıyla ön plana çıkan ürünlerdir.

Çok Katlı Lamine Cam Hangi Alanlarda Kullanılır?

İşlevselliğiyle ön plana çıkan bu tarz camlar birçok alanda kullanılır. Bankalarda, müzelerde kullanım sıklığı oldukça yüksektir. Ayrıca dekoratif tasarımlarda da kullanıldığı biliniyor. Trafiklerin yoğunluk oluşturduğu geçitlerde de kullanılıyor. Alışveriş merkezlerinde de çok katlı lamine camlar kullanılır. Pano oluşumunda da kullanılıyor. Polis merkezlerinde ve askeri bölgelerde de çok katlı lamine camdan yararlanılır.

Çok Katlı Lamine Cam Nasıl Üretilir?

Çok katlı lamine camlar profesyonel ürünlerdir. Dolayısıyla üretimi sırasında uzman bir işçilik gereklidir. Lamine camlar üretilirken titiz montaj ustaları tarafından özenle üretilir. Çok katlı lamine camların malzemesi oldukça dirençli ve dayanıklıdır. Dolayısıyla kullanım ömrü de uzundur. Kullanım ömrünün uzun olmasının en önemli sebebi kaliteli işçilik üretimidir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button