Ekonomik Low-e Kaplamalı Cam Fiyatları
Low-e Kaplamalı Cam Uygulaması
Posted in Kaplamalı Camlar

Ekonomik Low-e Kaplamalı Cam Fiyatları

Kızılötesi ısıyı yansıtan ve ısı kazanımı sağlayarak ısı kaybını azaltan Low-e kaplamalı cam fiyatları tercih edenleri memnun edecek seviyelerdedir. Düşük emsivite özelliğine sahip olan cam, güneş enerjisi faktörünü azaltmaktadır. Camın ısıl yalıtımını iyi ederek U değerini düşüren camın doğal bir görünümü vardır. Enerji verimliliği bulunan camlar özellikle konutlarda çok sık kullanılır.

Ticari mekanlarda ve uygulamalarda da kullanılan camların zamanla değerinin daha fazla anlaşılacağı umulmaktadır. Değeri anlaşıldığında kullanım oranının daha yükseleceği beklenmektedir. Vakumla çöktürme yapılarak üretilmektedir. Püskürtme kaplama olan camların çeşitli renk seçeneği bulunmaktadır. Performans seçenekleri de bulunan camlar, günümüzde yürürlükte olan enerji yasasının gereklerini karşılamaktadır.

Low-e Kaplamalı Cam Fiyatları ve Avantajları

Havalar soğumaya başladığında ısınma için çeşitli tercihler kullanılır. Doğalgaz, kömür ve elektrik gibi ısınma araçları kış aylarında faturaların yüksek gelmesine neden olur.

Low-e Kaplamalı Cam UygulamasıAile ve işletme ekonomisini korumak isteyenler faturaları düşürmek isterler. low-e kaplamalı cam ve pencereler, klasik cam ve pencerelere oranla biraz daha yüksek fiyatı bulunmaktadır. Fakat kullanım sırasında ısı yalıtımı yaparak faturaların büyük oranda düşmesini sağlayarak daha ekonomik olmaktadır. Low-e kaplamalı camların avantajları;

  • Enerji tüketimini azaltır, binaların içerisinin enerjisinin korunmasını sağlar. Böylece yaz aylarında klima, kış aylarında kombi faturalarının düşmesine yardımcıdır.
  • Geniş cam kaplama yapılmasına uygundur. Dış mekanda geniş bir şekilde kullanılarak manzaradan, güneş ışığından daha fazla istifade etmeyi sağlar. Geniş bir cam olacağından yaşam alanlarının daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlar.
  • Dış kaplamada kullanılan Low-e kaplamalı camlar aydınlatmadan kaynaklı elektrik faturasının düşmesine yardımcı olur.
  • Isı yalıtımı nedeniyle evin her yerinin aynı ısıda olmasını sağlar. Böylece evin her alanının kullanılmasına imkan tanır.

Low-e Kaplamalı Cam Uygulaması

Low-e kaplamalı camlar son zamanlarda daha fazla talep görmektedir. Bunun nedeni insanların daha yeni tanıyor olmasından kaynaklanır. Düşük emisyonlu olan camların yüzeyi ısıyı yansıtabilmektedir. Isıyı yansıtabilmesi kullanım açısından çeşitli avantajları beraberinde getirir. Çok ince ve gözle görülmeyen metal oksit veya metal bir tabaka ile kaplaması vardır.

U faktörü düşük olan ürün, yaz aylarında iç mekanın serin kalmasını sağlarken kış aylarında mekanın sıcak kalmasına sebeptir. Low-e kaplamalı cam fiyatları kullanıldığı alana göre değişmektedir. Geniş bir alanda kullanılan camların fiyatları daha yüksek olacaktır.

Low-e Kaplamalı Cam Nedir?

Low-e kaplamalı cam, düşük emisyon özelliğine sahip cam çeşidi demektir. Bu camın en önemli özelliği ise yapı gereği çok ince olmasıdır. İnce olmasından kaynaklı olarak fark edilmeyecektir. Yapısıyla ilgili olarak bir örneklendirme yapmamız gerekirse insan saçından daha ince bir tabakaya sahiptir. Isı kontrolünü son derece iyi şekilde yapabilme potansiyeline sahip olan bir cam türüdür. Bu sayede kış aylarında ısının dışarıya kaçmasının da önüne geçebilmektedir.

Ekonomik Low-e Kaplamalı Cam FiyatlarıLow-e Kaplamalı Cam Nasıl Yapılır?

Low-e kaplamalı camlarda ülkemizde ihtiyaca dönüşerek kullanılmaktadır. Bu cam türünün nasıl yapıldığı da merak konusu olabilir. Cam yüzeyi, metal ve aynı zamanda metal oksit ile kaplanmaktadır. Bu kaplama sonucunda ortaya son derece ince bir yapıya sahip olan Low-e kaplamalı cam imal edilmiş olur.

Low-e kaplamalı camlar özellikle hem ışık ve ısıyı yayma etkisine sahiptir. Isı ve ışığın dışarıya çıkmasını önleyerek cephede kalmasını sağlamaktadır. Fakat her ne kadar ısı geçişini engellese de ışığın kimi zaman dışarıya geçişine de izin verir.

Low-e Kaplamalı Cam Neden Tercih Edilir?

Low-e camların yaşam alanlarında kullanılmasının altında yatan bazı önemli faktörler var. Şüphesiz en önemli faktörü ise ısı kontrolünü yapabilmesidir. Özellikle kış mevsimi gelip çattığı zaman ortam çok soğuk olmaktadır. Camlardan ortama giren soğuk girişler, ortamın haddinden fazla soğumasına neden olur. Low-e kaplamalı camlar sayesinde ise kış aylarında yaşam alanların çok soğuk olması önlenmiş olunur.

Ultraviyole gibi zarar verme durumu olan ışınlarında %76 oranında bir geçişini engellemeye yardımcı olmaktadır. Sadece bu gibi avantajları barındırmadığı gibi emniyet gibi birtakım ihtiyaçları karşılar. Çok yönlü özelliklere sahip olması low-e kaplamalı camların kullanılmasına zemin hazırlıyor.

Low-e Kaplamalı Cam Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Low-e kaplamalı camların inşaat alanlarında yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu denli yaygın kullanılan bu camları temin ederken dikkatli olmak gerekmektedir. Low-e kaplamalı camların soğuk iklime sahip olan bölgelerde tercih sebebi olması gerekir. Soğuk iklime sahip yerlerde değilseniz bu camları tercih etmenize gerek yoktur.

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button