Uygun Opak Lamine Cam Fiyatları
Opak Lamine Cam Fiyatları
Posted in Lamine Camlar

Uygun Opak Lamine Cam Fiyatları

İç mekanın görünmemesi üzerine tasarlanmış olan opak lamine cam fiyatları ile de müşterilerini memnun etmektedir. Diğer lamine camlara oranla biraz daha mattır. Mat olmasına neden olan etkenler; katların arasında bulunan ara katmanıdır. PVB katmanı sayesinde opak lamine camın kullanıldığı mekanların içerisi dışarıdan görünmez. Daha sağlam ve dayanıklı olduğundan dolayı güvenlik açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

Birçok insan yaşam alanlarında cam kullanılması konusunda kararsızdır. Görüntü olarak çok güzel olmasına rağmen yazın sıcak, kışın soğuk olacağı düşünülür. Ayrıca güneş içeri daha fazla gireceğinden eşyaların renklerini solduracağı düşünülür. Opak lamine camlar, güneşin zararlı ısınları çok yüksek oranda emer. Işınları emdiğinden dolayı camın kenarına yerleştirilen perde, halı, koltuk, mobilya gibi eşyalar zarar görmez.

Opak Lamine Cam Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Hesaplama yapılmadan önce ölçülerin alınması gerekir. Birden fazla ölçüde tedarik edilmesi gerektiğinde özel optimizasyon ile plakalara ayrılması gerekir. Bilgisayar ortamında ölçülere göre ayarlama yapılırken en az fire verecek şekilde ayarlanır. Kalacak olan camların başka yerlerde kullanılması zarar edilmesini önleyecektir. Bundan dolayı kesim yaparken kullanılabilecek parçaların kalmasına özen gösterilir.

Opak Lamine Cam FiyatlarıFire oranı ve kalan parçaların kullanılabilir olmasına göre fiyatlandırma yapılır. Fiyat hesaplaması;

  • Kullanılan plaka sayısına göre yapılabilir.
  • Ayarlanacak ürünlerin ebatları küçükse fire oranı da dikkate alınarak hesaplama yapılır. Parçaların yükseklik ve genişlik ölçüleri çarpılır. Çıkan rakamın m2 alınarak hesaplama yapılır.
  • Metrekare ölçülerinin üzerine lamine fiyatları eklenerek hesaplama yapılır. Kullanılan lamineler farklılık gösterebileceğinden dolayı lamine hesaplaması ekstra olarak hesaplanır. Düz, renkli, mat, buzlu olabilir.

Opak Lamine Camların Özellikleri

Cam, görsellik olarak çok estetik durur. Bulunduğu ortamı aydınlatır. Eskilerden sadece pencerelerde ve bazı mobilyalarda kullanılan camlar şimdilerde evin içinde ve dışında birçok yerde kullanılmaktadır. Dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Opak lamine özelliklerinden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Opak lamine camların özellikleri;

  • Camın içindeki tutucu maddeler kırılsa dahi dağılmasını ve etrafına zarar vermesini engeller.
  • Kaza risklerini en aza indirger.
  • Darbelere karşı çok dayanıklı ve mukavemetlidir. Kalın bir yapısı olduğundan hırsızlık gibi durumlara karşı son derece emniyetlidir.
  • Farklı renklerdeki opak lamineler ortamdaki mahremiyeti sağlar. Renkli lamine camlar ortamın havasını ferahlatır.
  • Isı ve ses yalıtımı yapar.

Kullanılacak mekanın ölçülerinin doğru alınması opak lamine cam fiyatları hesaplamasının doğru yapılmasını sağlayacaktır.

Opak Lamine Cam Nedir?

Opak lamine cam, iç mekanların görünebilirliğini gizleyen cam tasarımlarındandır. Camın ara katmanlara sahip olmasından dolayı iç mekanların görünmemesini sağlamaktadır. Görsellik olarak bakıldığı zaman ise mat bir renge sahiptir. Bu camların en önemli yanları ise yeni nesil cam türleri arasında yer almaları denebilir.

Diğer camlar kırılma söz konusu olduğunda dağılırken opak lamine camlarda aynı durum yoktur. Kırılma anında parçalanma ve dağılma durumu yaratmaz. Ülkemizde tercihe bağlı olarak artık bu cam türlerinin de kullanıldığını görmekteyiz. Eğer ki iç mekânın görünmesini istemiyorsanız opak lamine cam kullanabilirsiniz.

Opak Lamine Cam Nasıl Yapılır?

Popüler cam çeşitlerinden biri haline gelen opak lamine camlar, mekâna estetiklik kazandırır. Mat görüntüsü, kullanışlı özelliğiyle mekânın tercihi olabiliyor. Bu camların bir diğer öne çıkan özelliği ise PVC katmanlarına sahip olmasından dolayı güvenilirliğidir. Opak lamine camlar, iki cam malzemenin birbirine birleştirilmesiyle hazırlanır. Bu camların üretimi esnasında yüksek ısı ve aynı zamanda basınç uygulanmaktadır. Kaliteli malzeme kullanımı sayesinde yapısında bir sorun oluşmaz.

Uygun Opak Lamine Cam FiyatlarıMekanlarınızda istediğiniz zamana kadar kolayca kullanabilirsiniz. Opak lamine cam, ileri teknolojik cihazlara başvurularak üretimi yapılmaktadır. İmali sırasında kaliteli bir işçilik ortaya koyulur. Camın bu özelliği, popüler cam türleri arasında yer almasına zemin hazırlamıştır.

Opak Lamine Cam Neden Tercih Edilmektedir?

Opak lamine camların tercih edilmesinin en önemli sebebi güvenilir bir cam sistemi olmasıdır. Böylelikle yaşam alanlarında ehemmiyeti arttırmaktadır. Güvenli cam grubu içerisinde opak lamine camlar bulunmaktadır. Isı yalıtımı, kullanışlık, güvenlik, iç mekanların görünmeme isteği gibi birçok nedenden dolayı tercih edilir. Mekana ayrı bir tasarım şıklığı oluşturabilecek bir özelliğe de sahiptir. Bu yüzden dolayıdır ki tercih edilen bir cam grubu olmaktadır.

Opak Lamine Cam Nerelerde Kullanılmaktadır?

Güvenliğin zayıf olduğu yerler için ideal cam sistemleridir. Opak lamine camlarla güvenlik açıkları giderilmektedir. Bu yüzden artık son dönemde opak lamine cam kullanımı artış göstermiştir. Vitrin camlarından, kütüphaneler, Akvaryum camlarından farklı yerlere kadar birçok alanda kullanılıyor.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button