Kullanışlı Dekoratif Cam Modelleri 2023
Kullanışlı Dekoratif Cam Modelleri 2021
Posted in Dekoratif Camlar

Kullanışlı Dekoratif Cam Modelleri 2023

En eski ve en çok kullanılan dekoratif malzemeler arasında camın büyük bir yeri bulunuyor. Dekoratif cam modelleri 2023 yılı itibariyle de oldukça revaçtadır. Düz camın sonradan asit ile şekillendirilmesi işlemi ile elde edilmektedir. Elbette kullanım alanının da oldukça geniş olduğu söylenebilir. Yaygın biçimde ev içinde tercih edilen yerler şunlardır:

  • Oda ve salon kapılarında
  • Duşa kabinlerde
  • Mutfak dolap kapaklarında
  • Ara bölmelerde

Farklı tasarımları ve renk seçenekleri sunuluyor. Şık görünümü sayesinde iç ve dış mekânlara kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Bir yere boyut kazandırmak için de camlardan faydalanılmaktadır. Kolay temizleniyor olması tercih sebepleri arasında yerini alıyor. Mobilyalara uygulandığında farklı ve özgün bir tasarım ortaya konulabilmektedir.

Birbirinden Şık Dekoratif Cam Modelleri 2023

Estetik görünüm dekor için çok önemli olsa da tek başına yeterli olmaz. Özellikle ev dekorasyonu için bir ruh oluşturmak ve atmosferi dengelemek önem taşır. Bu nedenle kapıdan ilk giriş itibariyle bu bütünlüğü yakalamak için çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Cam aksesuar ürünleri bu noktada işi oldukça kolaylaştırıyor. Cam raflar kullanışlı olmaları ve güzel görünümleriyle öne çıkmaktadır.

Kullanışlı Dekoratif Cam Modelleri 2021Kullanıldığı alanın havasını kolaylıkla değiştiren bir malzeme olarak camdan oldukça özgün tasarımlar da çıkarılabilmektedir. Desenli yahut dokulu seçeneklerden kişiyi hitap edeni seçerek daha etkili ve net bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ortama otantik bir hava katacak, duvarları süsleyerek cam raflar da dekorasyonda yerini alıyor. Ayrıca bu ürünlerin ağırlık taşıyabilir olması da işlevselliğini göstermektedir.

Dekoratif Cam Kullanım Amacı

Cam ürünlerin nerede kullanılacağı amacı belirlemek için çok önemlidir. Yani aksesuar olarak kullanımlarının dışında belli bir amaca hizmet etmesi de beklenir. Mutfakta kullanılan camların şıklık katmasının yanında bardak dizmek gibi özellikleri de bulunmaktadır. Kırılabilir ve kaygan olma özelliklerinden dolayı camlara özen göstermek gerektiği de unutulmamalıdır.

Saydam ve yarı saydam şekilde üretilebilen dekoratif cam modelleri 2023 yılında yoğun kullanım alanı bulmaktadır. Bunun yanı sıra cam ürünlerinin tarihleri de oldukça geriye gidiyor. Kullanım amaçları ise birtakım değişikliklere rağmen hemen hemen aynıdır. Böylece Aynı düzen evlerden sıkılanlar için farklılıklarını gösterebilecekleri bir dekor malzeme olarak öne çıkıyor. Her yerde kullanılabilen oldukça kurtarıcı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

2023 Favori Kullanışlı Dekoratif Cam Modelleri

Modern dekorasyonlarda cam çok yoğun kullanılmaktadır. Salondan banyoya, mutfaktan antreye kadar her alanda camın türevlerini görmek mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde cam çeşitleri her geçen gün değişmektedir. Dekoratif cam, yaşam alanlarında en fazla tercih edilenlerdendir. Özel tasarım desenleri farklı alanlarda kullanıma uygun hale getirmiştir. Renk seçeneği oldukça geniş olan dekoratif camlar, her zevke hitap etmektedir. Dekoratif camlar temperlenebilmektedir. Böylece daha darbelere karşı daha dayanıklıdır. Dayanıklılığı camların farklı alanlarda kullanılmasına imkan sağlıyor. Bombeli, bizote, emaye baskı gibi işlemler için de uygundur.

Kullanışlı Dekoratif Cam Modelleri 2022Dekoratif Camlar Nerelerde Kullanılır?

2022 yılına girerken yepyeni dekoratif cam modelleriyle tanışacağınızın müjdesini vermek isteriz. Yepyeni ve özel olarak hazırlanan modeller, yaşadığınızın alanın havasını değiştirmeye yetecektir. Dekoratif camlarının sıklıkla kullanıldığı alanlar;

  • Duşakabinlerde
  • Dolaplşarın cam kapaklarında
  • Odaların pencerelerinde, kapılarında
  • Yaşam alanlarını bölmede
  • Asansörlerde

Asansörlerin dizaynında kullanılan buzlu camlar dikkatimizi çeker. Buzlu gibi görünen bu camlar dekoratif camlardandır. İçinde tel bulunması camın dayanıklılığını artırmaktadır. Kırılması zordur. Kırılsa dahi dağılarak çevreye zarar vermez. Siyah, beyaz renkleri çok fazla talep görmektedir. Ancak dekoratif camların renk yelpazesi çok daha geniştir.

Dekoratif Cam Teknik Özellikleri

Dekoratif camların içinde özel tel sistemi bulunur. Tel desen vermeye ve kırıldığında dağılmamasına yardımcı olur. Farklı incelikte kalınlığa sahiptirler. 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm şeklinde çeşitlendirilen kalınlığa sahiptirler. Farklı ölçülerde üretilebilmekte veya kesilebilmektedir. 2250 mm’e 1605 mm ile 3210 mm’e 2250 mm ölçülerindeki dekoratif camlar daha fazla kullanılmaktadır.

Dekoratif camlar, şeffaf, renkli ve buzlu olarak çeşitlendirilir. Petek, hasır, bambu, mandalin, toprak ve daha pek çok objenin desenleri cama uygulanmaktadır. Evlerde olduğu kadar iş yerlerinde de talep gören dekoratif camlar tasarımlarıyla mekanın havasını değiştirirler. Dekoratif cam modelleri 2022 gündeme geldiğinde karşımıza farklı seçenekler çıkar.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button