Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları 2023 Tarifesi
Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları 2021 Tarifesi
Posted in Düz Camlar

Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları 2023 Tarifesi

İnsanlar sıkıldıklarından veya ihtiyaç olduğundan dolayı yaşam ve iş alanlarında değişiklikler yapmak ister. Değişim ve dekorasyona başlamadan şeffaf (renksiz) cam fiyatları 2023 tarifesi üzerinden hesaplama yapılmalı öyle plan yapılmalıdır. Dekorasyonda en fazla lamine camlar tercih edilir. Lamine camlar çok katmanlıdır. Katmanları birbirine bağlamak için özel bağlayıcı kullanılır.

Kullanılan PVB yani polivinilbutiral bağlayıcı renkli veya renksiz olabilir. Bağlayıcının rengine göre lamine cam renklenir. Şeffaf yani renksiz olanlarda opak PVB kullanılır. Opak PVB belli seviyedeki ısı ve basınç altında katmanları birleştirir. Standart camlar, kırıldığında etrafa dağılır ve kesicilik özelliği kazanır. Fakat şeffaf lamine camlar aradaki bağlayıcı sayesinde kırılsa dahi dağılmaz ve risk taşımaz.

Ekonomik Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları 2023

Güvenlik ve dayanıklılık oranı çok yüksek olan lamine camlar güvenlik amı olarak da bilinir. Kurşun dahi geçirmeyecek şekilde özel olarak üretilir. Güvenlik camı olmasından dolayı özellikle ticari yapıların dışlarında şeffaf camlar kullanılır. İnsan sağlığına zararlı hiçbir madde yoktur. İnsan sağlığına önem veren işletmeler ve kişiler tarafından özellikle tercih edilir. Dayanıklılığının yüksek olması cama karşı olan talebi artırmaktadır.

Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları 2021 TarifesiTalep arttıkça üretim arttığından fiyatlar daha makul bir seviyeye çekilir. Geçirgen ve şeffaf olmasından dolayı arkasındaki nesneleri ve objeleri kendi renklerinde gösterir. UV geçirgenliği sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Kullanıldığı ortamların daha sessiz ve sıcak olmasına destektir.  Çeşitli kalınlıktaki çeşitli sayıdaki camın bir araya getirilmesiyle oluşturulduğundan dolayı oldukça dirençlidir.

Şeffaf Camların Kullanıldığı Yerler

Standart ölçülerde şeffaf lamine camların kalınlığı 0, 38 mm’dir. Renksiz bağlayıcı ile bir araya getirilen camlar birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre 0,76 mm, 1,14 mm, 1,52 mm kalınlığında farklı seçenekleri vardır. Temperli olanlar ise 1,52 mm kalınlığındadır. Füme, opak, bronz, yeşil ve mavi renk seçenekleri bulunan camların kullanım alanları arasında şunlar vardır;

 • Ses bariyerinin olması gerektiği alanlarda
 • Emniyet ve güvenliğin yüksek olması gerektiği mekanlarda
 • Evlerin iç ve dış dekorasyonlarında
 • İş yerlerinde
 • Okullarda
 • Hastanelerde (Özellikle psikiyatri kliniklerinde)
 • Havalimanlarında
 • Otellerde
 • Alışveriş merkezlerinde
 • Merdiven basamaklarında
 • Trabzanlarda
 • İstihkam duvarında

Ferah ve aydınlık mekanlar oluşturmak için şeffaf camlar tercih edilir. Şeffaf (renksiz) cam fiyatları 2023 liste fiyatları ekonomik olup talepleri karşılamak üzere hesaplanmıştır.

Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları 2022 Tarifesi2023 Şeffaf (Renksiz) Cam Fiyatları

Yaşam alanınızın daha ferah, aydınlık, ışıltılı olmasını ister misiniz? Sağlıklı her birey, ferah ve daha aydınlık alanda yaşamak ister. İnşaat sektörü bunun farkında olduğundan modern binaların dekorasyonunda camı ağırlıklı kullanmaktadır. İçinden dışına kadar her yerde camı görmeniz mümkündür. Şeffaf (renksiz) camlar, dayanıklı olmasının yanında ekonomik olmasıyla da dikkat çeker. Uygulanacak mekanın metrekaresi üzerinden hesaplama yapılarak maliyet çıkarılır. Şeffaf lamine camlar darbelere karşı çok daha dayanıklıdır. Çünkü birden fazla katmanın bir araya gelmesinden oluşur. Katmanların arasında özel bağlayıcılar vardır. Bağlayıcılarla birbirine kenetlenen katmanlar camın daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Şeffaf (Renksiz) Camların Metrekare Fiyatı?

Şeffaf camlar, görselliği yüksek rahat alanlar sunmak için ideal ürünlerdir. Görsel mekanlarda yaşamak için çok yüksek bedeller ödemeye gerek yoktur. Uygun fiyatlı şeffaf camlarla hem yaşadığınız alanı güzelleştirebilirsiniz. Hem de paranızın önemli bir kısmı cebinizde kalır. Klasik düz camlara göre şeffaf camlar çok daha zor kırılır. Metrekaresi uygun fiyatlı olan şeffaf camlar uzun süre kullanılır olmasıyla da ekonomiye katkıda bulunur. Katmanları arasında bulunan bağlayıcılar kırılsa bile camın dağılmasına engel olur. Dağılmaması şeffaf camların yaşam alanlarında güven içinde kullanılmasını sağlar.

Şeffaf ( Renksiz) Cam Teknik Özellikleri

Metropol kentlerde ışıl ışıl parlayan devasa yapılardan bolca bulunur. Yapıların dışının ışılltısı pek çoğumuzun gözlerini alır. Şeffaf (renksiz) camlar, sadece yapıların içinde değil dış dekorasyonunda da kullanılır. Güvenlik camı olarak da bilinen camlar binaların dışını son derece güzel gösterir. Şeffaf olmasından dolayı yapılarının içinin güneş ışığından maksimum seviyede istifade etmesini sağlar. Ses ve ısı yalıtımında çok iyi olan camlar çeşitli kalınlıklarda üretilir. Şeffaf camların standart kalınlığı 0,38 milimetredir. Ancak kullanılacağı alana göre 0,76 ve 1,14 milimetre kalınlıkta da üretilmektedir. Şayet camın temperli olması istenirse kalınlığı 1,52 milimetre olacaktır.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button