Lamine Cam İşleme Nedir, Nasıl Yapılır?
Lamine Cam İşleme Nedir, Nasıl Yapılır?
Posted in Lamine Camlar

Lamine Cam İşleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Lamine cam işleme nedir? Lamine camların ileri teknolojik araçlarla işlenmesine lamine camların işlenmesi denir. Güvenli cam olarak da bildiğimiz lamine cam normal camın birtakım işlemlerden geçirilmesi ile oluşmaktadır. Lamine camlar iki veya daha fazla cam tabakanın özel bazı bağlayıcılar yardımı ile birbirine bağlanması ile oluşmaktadır. Bu tabakalar renkli veya renksiz olabilmektedir. Yüksek ısı ve basınç yardımı ile birleştirilen cam tabakalar diğer camlara göre çok çok dayanıklı hale getirilmektedir. 

Lamine camların işlemesiyle de bu camlar estetik olarak göze hitap eder hale getirilmektedir. Bu camlar günlük yaşamımızda çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım sırasında herhangi bir kırılma veya çatlama durumunda parçalar dağılmayacağı için güvenli cam olarak kabul edilmektedir. Lamine camların etkili bir düzeyde işlenmesi için mutlaka bu alanda uzman olan bir firmadan hizmet almak şarttır!

Lamine Cam İşleme Nasıl Yapılır?

Lamine camların oluşturulması için birkaç aşamadan oluşan işlem yapılmaktadır. Öncelikle bu camların kullanılacağı yere göre kalınlıkları belirlenmektedir. Ayrıca lamine cam işleme sırasında camın renklendirilmesi veya desenle kaplanması da mümkün olmaktadır. Lamine camlar yalıtım amaçlı kullanılabilmektedir. Bu yalıtım hem ısı hem de ses açısından uygun camlardır. Akustik camlar, kurşun geçirmez camlar, yangına dayanıklı camlar farklı kalınlıktaki camların birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır.

Lamine Cam İşleme Nedir, Nasıl Yapılır?Lamine camlar yaşam alanlarında en çok banyolardaki duşakabinlerde, kapılarda, merdiven korkuluklarında veya basamaklarında kullanılabilir. Bu camların oluşturulması ve şekillendirilmesinde özel makineler kullanılmaktadır. Böylece ortaya dayanıklı ve kırıldığında çevreye zarar vermeyen camlar çıkmaktadır. Unutmamak gerekir ki lamine camların işlenmesine dair fiyat araştırması yapmak her zaman önerilmektedir.

Lamine Camları İşleme Fiyatları

Lamine camlar hazırlanırken kullanım alanına uygun olacak özelliklere göre hazırlanmaktadır. Bu cam çeşitleri normal cama göre kat kat dayanıklı olmasının yanında görünüm olarak camın özelliklerini de taşımaktadır. Lamine cam işleme fiyatları belirlenirken camın kaç kat olacağına ve arasına konulacak olan bağlayıcı maddenin kalitesine bakılmaktadır. Bu cam modelleri uygun fiyat seçenekleri ile bu alanda uzman firmalar tarafından üretilmektedir. Güvenli ve dayanıklı olan bu camın hayatımızdaki yeri de gün geçtikçe artmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button