Cam Kanal Açma İşlemi Nedir, Niçin Yapılır?
Posted in ÜrünlerUygulamalar

Cam Kanal Açma İşlemi Nedir, Niçin Yapılır?

Cam kanal açma nedir? Camın yüzey bölümünün aynı doğru boyunca 2 mm derinlik oluşacak biçimde şekilde verilmesi işlemine cam kanal açma işlemi denir. Cam işlenerek çeşitli alanlarda kullanılmak üzere hazırlanır. Cam yüzeyde yapılan işlemler sonunda bu cam malzeme kapı, merdiven, balkon korkuluğu, panel başta olmak üzere farklı birçok yerde hayatımıza dahil olmaktadır. Cam üzerinde yapılan işlemler arasında cama kanal açmak işlemi bulunmaktadır. Bu işlem camın üzerine açılan kanallar vasıtasıyla desenler çizilmesini ve yazı yazılmasını sağlamaktadır. Dayanıklı ve kalınlaştırılmış olan cam yüzeye özel makineler aracılığıyla kanal açmak işlemi yapılmaktadır.

Cam Kanal Açma İşlemi Niçin Yapılır?

Cam sanayinde camın işlenmesi için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu kullanılan yöntemler sonunda çeşitli cam çeşitleri ortaya çıkar. Bazı cam yüzeylerde çeşitli desenlerin veya yazıların bulunduğu görülmektedir. İşte bu desenler ve yazılar özel makineler ile cam yüzeyine cam kanal açma işlemi yapılarak oluşturulmaktadır. Böylece çok şık cam yüzeyler elde edilmektedir. Desenli yüzeyler hayatımızda birçok alanda kullanılmaktadır.

Cam Kanal Açma İşlemi Nedir, Niçin Yapılır?Yaşam alanlarımıza estetik katan bu yüzeylerin meydana getirilmesinde CNC cama kanal açma makinesi kullanılmaktadır. Bu makineler özel sistemlere sahip olup profesyonel olarak bu işi yapan firmalar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Cama Kanal Açma Ne İle Yapılır?

Yaşamımızda çok fazla kullandığımız ve çok özel bir yere sahip olan camın işlenmesi özel makineler ile yapılmaktadır. Bu makinelere CNC cama kanal açma makineleri denilmektedir. Cam yüzey üzerinde basınçlı su yardımı ile çeşitli kanallar açılmaktadır. Bu kanallar makineye yüklenen desen ve yazı olarak otomatik şekilde oluşturulmaktadır. Bu da pratik bir şekilde kanal açma işleminin tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.

Böylece ortaya çok şık bir cam yüzey çıkmaktadır. Bu cam yüzeyler duvar paneli olarak, kapı olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanında firma veya işyeri isimlerini gösteren cam tabela olarak da bu cam yüzeyler kullanılabilmektedir. Bu yüzeyler CNC cam kanal açma makineleri ile kısa sürede tamamlanmaktadır. Özellikle cama kanal açma işleminin son derece hassas bir süreci beraberinde getirmesi, bu sürecin profesyonel bir şekilde yürütülmesini şart kılmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button