Satina Camların Kullanım Alanları Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?
Satina Camların Kullanım Alanları Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?
Posted in Satina Camlar

Satina Camların Kullanım Alanları Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?

Satina camların kullanım alanları nelerdir? Bir tür kimyasal işlemle fiziksel olarak mikro değişikliğe uğrayan camlar bulunmaktadır. Bu camlar göz yanılmasına sebep olup insanlar tarafından beyaz olarak algılanır. Kimyasal uygulama sonucu oluşturulmuş cam ürünlere satina cam denilmektedir. Pek çok dekoratif şekil ve desen uygulaması bu yöntemle camlara uygulanabilmektedir. Bu camları evlerin korkuluklarında, balkonlarda koruma olarak, cam kapılarda ve duşlarda görmemiz mümkündür. Bunun haricinde kısmi mahremiyete ihtiyaç duyulan iş yerleri gibi mekanlarda bu ürüne sıkça rastlayabiliriz. Satina camların kullanım alanları arasında ayrıca dekoratif seperatör olarak kullanımı da vardır. Işıklandırmayla oldukça güzel görüntü ortaya çıkaran bu cam türünü hayal gücünüze göre farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Satina Camların Fiyatları Ne Kadardır?

Ev ya da iş yerinizde satina cam ile uygulama yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu noktada satina cam fiyatları hakkında sıkı bir araştırma yapmanız en doğrusu olacaktır. Camın fiyatı metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Ama öncelikle camın fiyatını ilk etkileyen unsur kalınlığıdır. Kalınlık dayanıklılığı etkilediği için oldukça önemlidir. Kullanım alanına göre doğru kalınlıkta camı seçmezseniz kazalar sonucu cam kırılarak kötü sonuçlara yol açabilir. Bunun haricinde camı kullanırken bir çerçeve ile kullanmanız gerekecektir. Seçtiğiniz çerçevenin kalitesi de ayrı bir kalem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kalemler üzerinden hareketle uygun maliyetli bir satina cam uygulaması için kapsamlı bir araştırma şarttır.

Satina Camların Kullanım Alanları Nelerdir, Fiyatları Ne Kadardır?Satina Camların Kullanım Avantajları Nelerdir?

Pek çok alanda kullanılabilen satina camların kullanım avantajları arasında en önemlisi kolay temizlenebilir özellikte olmasıdır. Topluma açık alanlarda bu tercih edebilirsiniz. Böylece cam üzerinde parmak izi barındırmadığı için gün boyu kötü görünmeyecek ve güzel görüntüsü bozulmayacaktır. Diğer bir özelliği de pürüzsüzlüğüdür. Dokunduğunuzda elinizin altından ipek gibi akıp gittiğini hissedebilirsiniz. Bu cam görüntü olarak da farklı bir hissiyat yaratmaktadır. Mekânın havasını değiştirmektedir. Yarı saydam bir görüntüsü vardır. Bundan dolayı mekân bölümlendirdiğiniz zaman ışığın bir kısmını geçirmeye devam eder. Bu özelliği sayesinde mekânın ferahlığına ve aydınlığına minimum ölçütlerde etki eder.  Siz de avantajlı bir şekilde satina cam almak isterseniz mutlaka Saraycam’dan fiyat almalısınız!

Satina cam, üzerinde hafif saten bir kaplama bulunan bir cam türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Pürüzsüz, yansıtıcı olmayan bir görünüme sahip olan bu camlar geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine de sahiptirler. Satina camlar, evinizde veya ofisinizde her türlü camın yerine kullanılabildiklerinden bu camların son zamanlarda oldukça popüler olduklarını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Dekoratif görsellik noktasında son derece iddialı bir yapıya sahip olan satina camlar aynı zamanda yaşam alanlarına harika bir etki de katarlar!

Satina Camların Fiyatları Ne Kadardır?Satina Camların Fiyatları Ne Kadardır?

Geniş kapsamlı bir şekilde kullanılma kabiliyetine sahip olan satina camlar, günümüz koşullarında farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıkmaktadır. Hem dekoratif hem de görsellik konusunda üst seviyede bir etkiye sahip olan satina camlar; özel tekniklerle üretimi yapılan camlardır. Pürüzsüz bir görsellik konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olan satina camlar aynı zamanda pratik bir şekilde uygulanma kabiliyetine de sahiptirler. Bütün bu özellikleri satina camların fiyatları üzerine et etmektedir.

Şayet satina cam satın alacaksanız mutlaka bu camların fiyatları hakkında detaylı bir araştırma sürecine dahil olmalısınız. Burada camların kaliteli bir şekilde üretilmiş olmasından da emin olmak durumundasınız. Yapacağınız ücret araştırması neticesinde satina camlara son derece ayrıcalıklı fırsatlarla sahip olma şansını da elde etmeniz mümkün olacaktır! Böylece tam olarak beklentinizi karşılayabilecek bir şekilde satina camları alabilirsiniz.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button