Şeffaf Boyalı Cam Firmaları
Posted in Boyalı Camlar

Şeffaf Boyalı Cam Firmaları

Camın ışıltısına ve parlaklığına hayran olmayan var mı acaba! Camlar kullanıldığı her alanı güzelleştiren ve aydınlatır. Yaşam alanlarında, iş yerlerinde ve daha birçok alanda cam ve türevleri çok fazla tercih edilir. Tercihin artması şeffaf boyalı cam firmaları sayısının artmasını sağladı. Hayatınızdaki monotonluğu sonlandırmak için mekanınızda değişiklik düşünüyorsanız şeffaf boyalı camları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dekorasyonda çok fazla kullanıldığını modern binalarda girdiğinizde fark edeceksiniz. Lamine cam olarak üretilen camlar çok katmanlıdır. Dışarıdan bakıldığında bu katmanlar anlaşılmaz. Çok katlı olan bu katmanların birbirine bağlanması için özel bağlayıcı, yapıştırıcı kullanılmaktadır. Polivinilbutiral bağlayıcı yani diğer adıyla PVB renksiz olduğundan camlar renksizdir. Renkli kullanıldığında camlar renklenecektir.

Şeffaf Boyalı Cam Firmaları Üretimi

Camlar mekanı güzel ve ışıltılı gösterir. Hatta güneş ışığından daha fazla istifade edebilmek için mümkün olsa evinin her bölümünde kullanacak kişiler vardır. Fakat bazı kişiler cam kullanırken biraz tedirgin olur. Özellikle çocuğu olanlar çarpma veya alınan darbe ile camların paramparça olup zarar vereceği kaygısını yaşarlar. Oysaki çok katmanlı olan şeffaf boyalı camların arasında kullanılan bağlayıcı madde camın dağılmasını engeller

Şeffaf camlarda renksiz yani şeffaf opak PVB kullanılmaktadır. Ara katları bağlamak için kullanılan opakPVB’nin farklı bir özelliği daha vardır. O özelliği; kırılsa dahi camın dağılmasını önlemektir. Kırılsa dahi dağılma ve kesme özelliği olmayacağından şeffaf camlar son derece emniyetlidir.

Şeffaf Boyalı Cam Kullanmanın Avantajları

Çevrenizde çok fazla şefffaf boyalı cam kullanıldığını göreceksiniz. Çok fazla tercih edilmesinde sağladığı avantajlar etkilidir. Şeffaf boyalı camların avantajları;

  • Güvenlik camı olarak da bilinen camlar darbelere karşı son derece dayanıklıdır
  • Darbe alsa çatlasa dahi dağılmaz, etrafa saçılmaz, zarar verme riski taşımaz
  • İnsan sağlığına zarar veren hiçbir madde içermez
  • Şeffaf ve geçirgen olmasından dolayı nesneleri ve maddeleri kendi asıl renginde gösterir
  • UV ışınlarını geçirir
  • Isı ve ses yalıtımı özelliğiyle kullanıldığı alanların sessiz ve sıcak olmasına yüksek oranda katkı sağlar.

İnsan sağlığına dikkat eden ticari işletmelerde, bankalarda, okullarda, hastanelerde, havalimanlarında ve daha birçok alanda kullanılır. Sunduğu avantajlar nedeniyle şeffaf boyalı cam kullanımı artmıştır. Fiyatlarının ekonomik olması da kullanımın artmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Şeffaf boyalı cam firmaları talebi karşılamak için daha fazla üretim yapmaktadır.

Şeffaf Boyalı Cam FirmalarıŞeffaf Cam Firmaları Hakkında

Camlar parlaklığı ve ışıltısıyla göz kamaştırmakta. Şeffaf camların kullanıldığı alanlar ferah, aydınlık ve şık görünür. İşyerlerinde, evlerde ve diğer yaşam alanlarında camın her türlü çeşidi kullanılmakta. Talep arttıkça şeffaf cam üretimi ve firma sayısı artmaktadır. Yaşam alanını daha estetik hale getirmek için şeffaf camlar kullanılarak mekanın havası değiştirilir.

Yeni modern binalarda şeffaf camlar çok fazla kullanılır. Şeffaf camların yoğun kullanıldığı alanların görselliği çok güzel ve iç açıcıdır. Çok katmanlı olarak üretilen şeffaf camlar, lamine cam çeşitlerindendir. Bakan kişi camın çok katmanlı olduğunu anlamaz. Katmanların birbirine yapışması için özel yapıştırıcı kullanılır. Özel bağlayıcı olan PVB renksizdir. Renksiz olması camın şeffaf olmasını sağlar. Renkli bağlayıcı kullanıldığında ise camlar renklenecektir.

Şeffaf Camların Üretimi

Şeffaf camlar, güneş ışığından daha fazla yararlanmak isteyenlerin tercihidir. Güneşin mekana çok girmesi ortamı ısıtır ve aydınlatır. Cam kullanma konusunda bazı kişiler tedirginlik yaşarlar. Tedirgin olmalarının nedeni klasik camların kırıldığında kesici etkisinin olmasıdır. Paramparça olunca zararlı olacağı korkusudur. Şeffaf camlar çok katmanlı olarak üretilir. Her katmanında bağlayıcı olarak renksiz PVB kullanılır. Kullanılan özel yapıştırıcı camın darbelere karşı dayanıklı olmasını da sağlar. Kırılsa dahi kesecek şekilde dağılmasına engel olur. Darbelere dayanıklı olması, kırıldığında dağılmaması ve kesici etkisinin olmaması yaşan alanlarında güvenle kullanılmasını sağlar.

Şeffaf Camlar Nasıl Kullanılır?

Avantajlı olmasından dolayı şeffaf cam yaygın olarak kullanılmakta. Darbelere karşı direnci son derece yüksektir. Şiddetli darbe olmadıktan sonra kırılmaz. Kırılsa dahi normal camlar gibi dağılmaz. Risk taşımayan şeffaf camlar insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermez. Şeffaf olması renkleri olduğu gibi yansıtmasını sağlar. Geçirgenliği arkasındaki maddeyi olduğu gibi gösterir. Güneş ışınlarını içeri geçirerek mekanı ısıtır ve aydınlatır. Ses ve ısı yalıtımına yardımcı olarak aile ekonomisine destek olur.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button