Temperli Cam Merdiven Korkuluk
Temperli Cam Merdiven Korkuluk
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Merdiven Korkuluk

Güvenli cam kategorisi içerisinde yer alan Temperli cam malzemesi merdiven korkuluk tasarımlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Temperli cam merdiven korkuluk modelleri söz konusu olduğunda karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Dolayısıyla temperli cam ürünlerine olan talep günden gün artış göstermektedir.

Korkuluk sistemlerinde sıklıkla tercih edilen bir malzeme olan temperli cam; hem ısıya hem de darbelere karşı dayanım gücü yüksek olan bir malzemedir. Bundan dolayı da temperli camların kullanım özelliğinin sürekli bir şekilde gelişim gösterdiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Standart camlardan tam 5 kat daha fazla dayanıklı olan temperli camlar, cam merdiven tasarımlarının da vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkar! Dolayısıyla temperli camlar merdiven korkuluklarında sıklıkla tercih edilir.

Temperli Cam Merdiven Korkuluk Uygulamaları

Günümüz koşullarında temperli camların kullanıldığı merdiven korkuluk uygulamalarının mükemmel bir tasarım özelliğine sahip olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü tamperli camlar, yüksek kalite standartlarında bir malzeme olmakla birlikte estetik noktasında da oldukça başarılı olan ürünlerdir. Yine temperli camların, pratik bir kullanım özelliğine sahip olduklarını da ifade etmek mümkün olmaktadır.

Temperli Cam Merdiven KorkulukKırılmalara karşı dayanım gücü yüksek olan temperli camlar bu özelliklerinden dolayı da merdiven korkuluk uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Yine temperli camlar bir şekilde kırılsa bile buz gibi dağılmaktadır. Dolayısıyla bu camlar kırılsa bir herhangi bir yaralanmaya da neden olmamaktadır. Bu özelliği de söz konusu malzemeye olan ilgili arttırmaktadır.

Temperli Cam Merdiven Korkulukların Üretimi

Temperli cam merdiven korkulukları son zamanlarda ileri teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Dolayısıyla bu uygulamaların yüksek kalite standartlarında üretildiklerini ifade etmek de mümkün olmaktadır. Düz camların kesilmesinden sonra yüksek bir ışıl işleme maruz kalan bu camlar; ortalama olarak 650 derecelik bir ısıya maruz bırakılılar. Bu sıcaklık değerindeyken ani bir şekilde soğutulan temperli camlar; etkili bir üretim teknolojisiyle desteklenmektedir.

Temperli cam merdiven korkuluk üretimi de hassas bir süreci içine alır. Üretim öncesinde merdiven korkuluk yapılacak alanın ya da binanın etüdünün yapılması şarttır. Yapılan etüt işlemi sonrasında hangi tür korkuluk modelinin yapılacağına karar verilmektedir. Bu aşamadan sonra ise üretim aşaması tamamen profesyonel bir ekip tarafından tamamlanmalıdır!

Merdiven Korkulukları Temperli Cam Tasarımları

Temperli camlar, son derece dayanıklı ve güvenlikli camlardır. Dirençli ve dayanıklı olmasından kaynaklı merdiven korkuluğu tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Merdiven korkuluğu tasarımlarında temperli camın model yelpazesi oldukça geniştir. Tasarımlara uyum sağlıyor olması temperli cama olan talebi ve ilgiyi artırıyor. Temperli camlar, özel fırınlarda çok yüksek derecede ısıya maruz bırakılır. Yüksek ısıya yavaş yavaş alışan cam birden soğutularak direnç kazandırılır.

Temperli Cam Merdiven KorkulukYüksek ısıda temperlenen cam yangın ve dıştan gelen darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılığı ile öne çıkan temperli camların kullanıldığı alanlar her geçen gün değişmektedir. Farklı alanlarda kullanılmaya imkan tanıyan özelliklere sahiptir. Klasik camlara göre beş katı kadar dayanıklı olan temperli camlar merdiven üretiminde de kullanılır. Cam merdivenler cam korkuluklarla daha ışıltılı ve estetik bir görüntü oluşturur.

Temperli Camdan Merdiven Korkuluğu Uygulaması

Temperli camlar genellikle berrak ve şeffaf olarak üretilir. Koyu renkli üretilenler de vardır. Ancak berrak modeller daha çok dikkat çekmektedir. Cam, yapı malzemesi olarak kullanılan nerdeyse her ürünle uyum sağlar. Ahşap, alüminyum, taş ve daha pek çok ürünler uyum yakalar. Bundan dolayı merdiven korkulukları tasarımları çeşitlilik arz eder. Yüksek kalitede üretilen temperli korkulukların temizliği son derece kolaydır. Nemli bezle silindiğinde hiç iz kalmaz. Estetik ağırlığın olduğu mekanlar için temperli cam en doğru seçimdir.

Bazı kişiler yaşam alanlarında cam kullanmaktan çekinir. Kırıp zarar vereceği korkusunu taşırlar. Standart camlarda bu tedirginlik normaldir. Ancak temperli camlar kolay kırılmaz. Darbelere karşı dayanıklıdır. Kırılsa dahi paramparça olarak etrafa dağılmaz. Risk taşımayan bir ürün olduğundan merdiven korkuluklarında hiç tereddütsüz kullanılır.

Merdiven Korkuluklarının Temperli Camdan Üretimi

Temperli cam kullanılarak merdiven korkuluğu üretmek hassas bir iştir. Korkulukların üretimine geçilmeden önce binanın ve uygulanacağı yerin etüt edilmesi gerekir. Şartları taşıyan alanlara hangi korkuluk modelinin uygun olacağına karar verilir. Ölçüler dikkatli bir şekilde alınarak üretime geçilir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button