Temperli Cam Balkon Nedir, Nasıl Yapılır? Değişimi Nasıl Yapılır?
Temperli Cam Balkon Nedir, Nasıl Yapılır? Değişimi Nasıl Yapılır?
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Balkon Nedir, Nasıl Yapılır? Değişimi Nasıl Yapılır?

Temperli cam balkon nedir? Yüksek ısı derecelerinden ısıtılan cam malzemenin birden bire soğutulmasıyla temperli cam üretilmektedir. Temperli camların kullanıldığı balkon sistemlerine de temperli balkonlar denilmektedir. Günümüz koşullarında üretim teknolojisinin etkili bir seviyede gelişmiş olması; cam balkon sistemlerinin de etkili bir düzeyde üretilmesini mümkün kılmaktadır.

Cam balkonlar, yaşam alanlarına her zaman artı bir değer katmaktadır. Bundan dolayı da son zamanlarda cam balkon sistemlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Özellikle yeni nesil tasarım özellikleri sayesinde cam balkon sistemlerinin çok daha etkili bir düzeyde tasarlandıkları bilinmektedir. Temperli camlardan oluşan balkon sistemleri dayanıklı özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Temperli Cam Balkon Sistemleri Nasıl Yapılır?

Temperli camların kendine özgü özellikleri vardır. Dolayısıyla temperli cam balkonların kendine has özelliklerinin bulunduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Özellikle cam balkon sistemlerinin uygulanması öncesinde, nitelikli bir düzeyde temperli camların üretilmesi gerekmektedir. Yüksek kalite standartlarında üretimi yapılan temperli camlar, profesyonel balkon sistemlerinin de hayata geçirilmesini mümkün kılmaktadır. temperli balkonlar tasarlanmadan önce ilk önce balkon yapılacak olan alanın incelesi şarttır.

Temperli Cam Balkon Nedir, Nasıl Yapılır? Değişimi Nasıl Yapılır?Temperli cam balkonların uygulanacağı alanla tam uyumlu olması gerekmektedir. Bu noktada bu tür cam balkon sistemlerinin mutlaka dekorasyon noktasında da başarılı olmaları şarttır. Ancak bu sayede temperli cam balkonlar yaşam alanlarına etkili bir görsellik katarlar. Temperli balkon sistemlerinin uygulaması sırasında rüzgarın bulunmaması dikkat etmek şarttır. Bundan dolayı bu tarz uygulamaları hayata geçirirken mutlaka dış şartları göz önünde bulundurmak da gerekmektedir.

Temperli Cam Balkonların Değişimi Nasıl Yapılır?

Elbette ki temperli cam balkon değişimi söz konusu olduğunda karşımıza son derece hassas bir süre çıkar. Bu noktada cam balkonların cam bölümleri değişecekse, hava şartlarına dikkat etmek gerekmektedir. Yine cam balkon sisteminde herhangi bir hasar durumunun olup olmadığına da dikkat etmek şarttır. Unutmamak gerekir ki bu tarz değişim işlemleri sırasında olası bir kaza durumunda, büyük hasarların ortaya çıkması da mümkün olur. Bu kapsamda temperli cam balkon sistemlerinin değişimi esnasında, profesyonellerden destek almak en mantıklı seçenektir.

Temperli Cam Balkon Neden Tercih Edilir?

Temperli camlar diğer bir adıyla güvenlik camlar olarak bilinmektedir. Dolayısıyla yüksek katlarda oturan kişiler balkon güvenliğini sağlayabilmek için temperli camların kullanımına sıklıkla başvurmaktadır. Temperli camlar son derece dayanıklı camlardır. Ayrıca estetik tasarımıyla da kişilere hitap etmektedir. Bu sebeple balkona temperli cam taktırılması balkona estetik bir görünüm katacaktır.

Temperli camlar özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen camlardandır. Yüksek katlarda oturan çocuklu ailelere güven sağlamaktadır. Dayanıklı yapısı sayesin de hiçbir şekilde dayanmayla kırılacak bir cam türü değildir. Ayrıca temperli camlar sıcaklığa dayanıklı ürünlerdedir. Kendisini çabuk soğutma özelliği bulunması da kişilere büyük avantaj sunmaktadır. Temperli cam kullanımı her yönden kişilere birçok avantaj sunar.

Temperli Cam Balkon Nedir, Nasıl Yapılır? Değişimi Nasıl Yapılır?Temperli Cam Balkonların Metrekaresi Ne Kadar?

Temperli camların metrekaresi tamamen kişilerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Metrekare sayısı artıkça fiyatlarda da artış yaşanmaktadır.  Metrekare sayısı balkonunuzun büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Dolayısıyla temperli cam yaptırırken mutlaka doğru metre kare sayılarını üreticiye belirtmeniz oldukça önemli bir husustur.

Temperli Cam Balkonların Ömrü Ne Kadardır?

Temperli camlar normal camlara göre daha dirençli camlardır. Dolayısıyla kullanım ömrü de normal camlara oranla daha yüksek düzeydedir. Temperli camlar dirençli camlar olarak günümüz de nitelenmektedir. Temperli camlar aynı zaman da sıcaklıktan etkilenmeyen camlardır. Dolayısıyla kullanışlı camlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişi tarafından günümüz de sıklıkla tercih edilen cam türlerinin başın da gelmektedir. Temperli cam balkonlar her zaman uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olan ürünler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Temperli Cam Başka Hangi Alanlarda Kullanılır?

Temperli camlar günümüz de sadece balkonlarda kullanılmaktadır. Temperli camlar geniş kullanım alanı özelliğiyle ön plana çıkan bir cam türüdür.  Temperli camlar aşağıdaki yerlerde sıklıkla kullanılan cam türlerindedir:

 • Fırınların kapaklarında sıklıkla kullanılır.
 • Cam içerikli mobilyalar
 • Duş kabin, küvet
 • Tabaklarda ve tepsilerde
 • AVM kurumlarının döner kapılarında
 • Reklam afişleri panoları
 • Cam içerikli kapılar
 • Telefon kulübesi
 • Konutları dış cephelerinde
 • Otobüs camlarında
 • Buzdolabı ve ocak camlarında

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button