Temperli Cam Duşakabin Avantajları
Avantajlarıyla Temperli Cam Duşakabin
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Duşakabin Avantajları

Yaşam alanlarını camlar daha modern ve estetik gösterir. Eskiden çocukları olanlar cam kullanımından çekinirdi. Oysaki temperli camın dayanıklılığı yaşam alanlarının her bölgesinde kullanımını yaygınlaştırdı. Temperli cam duşakabin panellerinde tercih ediliyor. Sıradan camlara oranla çok yüksek dayanıklılığa sahip olan camların çok sayıda avantajı bulunuyor. Avantajlarının bazıları;

  • Sıcak sudan etkilenmez. Banyoda sıcak su kullanımının olması cama zarar vereceğine dair sizi tedirgin etmesin. Çünkü temperli camlar 650 derecede işlem görmüştür. Suyun kaynama noktası olan 100 derecedir. Banyoda 100 derecelik su kullanılmaz. Kullanılsa dahi cama hiçbir zarar vermez.
  • Olası kayma ve düşüme durumlarında duşakabine çarpmalar olabilir. Sıcaktan sonra soğuğa maruz bırakılarak camın darbelere karşı dayanıklılığı artırılmıştır. Kayma durumundaki çarpmalar da zarar veremeyecektir.
  • Temizliği çok kolaydır. Kir tutmaz.

Temperli Cam Duşakabin Modelleri

Temperli camlar farklı renklerde üretilmektedir. Şeffaf, bronz, mavi, yeşil, füme en çok tercih edilen renklerdir. Banyonun dekorasyonu dikkate alınarak duşakabin camı seçilebilir. Renk tercihinin yanı sıra temperli camların üzerine çeşitli şekiller de işlenmektedir. Şekiller geometrik olabildiği gibi çiçek tarzında modeller de olabiliyor.  Temberli camlardan üretilen duşakabinlerin kullanışlı ve dayanıklı ürünler olduklarını söyleyebiliriz. Böylece duşakabin modellerinin sayısı da artış göstermektedir.

Avantajlarıyla Temperli Cam DuşakabinDiğer camlara oranla 5 kat daha dayanıklı olan temperli camlar darbe aldığında çok zor kırılır. Kırılacak kadar ciddi bir darbe alırsa kesici parçalara ayrılmadan kırılır. Küçük ve kesici olmayan parçalara ayrılması banyoda tercih edilme nedenlerindendir. Elbette ki son zamanlarda yeni tasarım cam duşakabinlere olan ilgi gün geçtikçe artış göstermektedir. Böylece yeni nesil temperli camlarla tasarlanan duşakabinlerin popüler ürünler arasında yer aldığını da ifade etmek mümkündür.

Temperli Cam Fiyatları

Banyoların dışında temperli camı birçok yerde görmekteyiz. Fırınların camlarında, masa ve sehpaların dekorasyonunda, vitrinlerde, dış cephe kaplamasında, merdiven korkuluklarında, terasların ve balkonların kenarlarında uygulanır. Temperli cam duşakabin fiyatları müşterilerin merak ettiği husustur. Fiyat, duşakabinin ebatlarına, camın kalınlığına ve rengine göre değişecektir. Net bir fiyat vermek mümkün değildir. Kesin fiyatlandırma için firma ile görüşmek gerekecektir. Model, renk ve ebat belirlemesinin ardından fiyat hesaplanır.

Temperli Cam Duşakabinler Hangi Fırsatları Sunarlar?

Şayet bir ev sahibiyseniz, piyasada çok sayıda duşakabin çeşidi olduğunu bilmelisiniz. Elbette ki bu kadar çeşitten birini seçmek söz konusu olduğunda, tüm bu seçeneklerle kafanız karışabilir. Ancak, en iyi kaliteyi ve paranızın karşılığını almak istiyorsanız, temperli cam duşakabinleri tercih etmeniz önerilmektedir. Çünkü bu tarz duşakabinler kullanıcına önemli kazanımlar sunmaktadır.

Temperli Cam Duşakabinler Dayanıklıdır!

Bu günlerde insanlar uzun ömürlü ve onlara paranın karşılığını veren bir şey istiyor. İnşaat veya imalatta kullanılan diğer malzemelerden daha uzun ömürlü bir şey satın almak istiyorsanız, temperli cam duşakabinleri tercih etmeniz önerilmektedir. Dayanıklılıkları ve mukavemetlerinin yanı sıra ısı ve basınca karşı dirençleri ile bilinirler. Bu nedenle, bunları uygun şekilde kullanırsanız, bu kabinlerin herhangi bir hasar veya kırılma olmaksızın uzun süre dayanacağından şüpheniz olmasın!

Temperli Cam Duşakabinler Sağlamdırlar!Temperli Cam Duşakabinler Sağlamdırlar!

Ahşap veya plastik vb. inşaat veya imalatta kullanılan diğer malzemelerle karşılaştırıldığında, bu kabinler maksimum sağlamlık ve mukavemet sunar. Temperli cam duşakabinler evinize değer ve güzellik katmanın yanı sıra aileniz için güvenlik sağlamanın harika bir yoludur. Daha önce duşakabin eklemeyi hiç düşünmemiş olsanız bile, mutlaka bu tarz ürünlerin kullanım özelliklerini dikkate almak durumundasınız!

Temperli Cam Duşakabinler Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor?

Temperli cam duşakabin kullanmanın en popüler nedeni evinize değer katmaktır. Yeni bir duşakabin, banyonuza gelecekteki alıcıların ilgisini çekecek ve evinizi satın alma olasılıklarını artıracak güncel bir görünüm kazandırabilir. Bir başka avantajı da, güncellenmiş banyolu bir evi, banyosuz bir evi satmaktan daha kolay satmasıdır! Bu nedenle yakında satmayı planlıyorsanız, bu seçeneği göz önünde bulundurmaya değmektedir.

Temperli Cam Duşakabinler Neden Önerilmektedir?

Temperli cam duşakabin, geleneksel duşakabin için yer olmayan banyolarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir duşakabin türüdür. Vücudunuzun herhangi bir bölümünü duş alanına taşımak zorunda kalmadan duşa girmenizi sağlayan sürgülü bir kapısı vardır.

Temperli Cam Duşakabinler Neden Önerilmektedir?

Temperli Cam Duşakabinler Neden Önerilmektedir?

Temperli cam duşakabin, banyolarda, saunalarda ve buhar odalarında kullanılan bir cam türüdür. Temperli cam, camın aşırı sıcaklıklara ısıtılması ve ardından herhangi bir iç stresi gidermek için hızla soğutulmasıyla yapılır. Bu, yüzeyi çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı hale getirir. Temperli cam, normal camdan daha dayanıklı olduğu için duşakabinlerde kullanılır. Ancak yine de temizlenmesi kolaydır.

Temperli cam duşakabininizi ılık su ve yumuşak sabunla temizleyebilirsiniz. İyice duruladığınızdan emin olun, böylece kabinin yüzeyinde sabun izleri kalmaz. Temperli cam, camın en az 600 santigrat dereceye kadar ısıtılması ve ardından hızla soğuk su ile soğutulmasıyla yapılan bir güvenlik camıdır. Bu işlem, camın yüzey tabakasının normal camdan önemli ölçüde daha kalın olmasına neden olur ve camı çok daha güçlü ve kırılmaya karşı daha dirençli hale getirir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button